Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz zolee3000 #186238 üzenetére

    "Nem azt mondtam hogy max. ennyi kell, és akkor már mindenre elég, csak legalább ennyi legyen, mert ha ennél kevesebb a hatótávja az EV-nek, akkor én nem venném meg mindenesnek"

    Azért legyünk pontosak, az első hozzászólásodban erről nem ilyen saját szemszögből, hanem teljesen általánosan beszéltél.

    "de én nem azt mondtam, hogy egy kompakt EV-be rakjanak kisebb akksit, hanem azt, hogy EV-ből én csak kisautót vennék kis akksival"

    Ez sem így hangzott el eredetileg :)) Értem én, hogy a válaszaidban kiemelted, hogy "szerintem", de az eredetiben ez megfogalmazás szintjén sem szerepelt. :)

    Természetesen az egyéni szempontjaidat (és másokét) tiszteletben tartom, nem is akarok meggyőzni senkit, csak elmondom a saját véleményem.

    Az általad vizionált "kis hatótávú EV" az inkább PHEV, EV-ben újonnan ez kb. eladhatatlan lenne. Pont azért, mert a felhasználó nem fizeti meg a borsos árát (ami egy Citigo-e esetén is nyomott, csak a kvóták kedvéért annyi), mondván ez nem elég szinte semmire. A mai belépő mezőny nagyjából 40-50 kWh-s (Citigo-e, Ioniq, i3, E-Up, ID3, Corsa-e, Zoé, 308e, Leaf...), míg a felső kategória meg már 60-100 kWh-t kínál (Leaf, Tesla, E-Tron, Taycan). Tehát belépő szinten is van úgy min 300, de autópálya tempóval is mondjuk 200-250 km hatótávod. Ez azért már nem a "kimerészkedem a városból" kategória, 1-2 töltéssel megvan hosszában az ország. Ha pedig célba értél, ott általában lesz is töltő, amivel visszatölts. Én pedig azt állítom, hogy ezzel a hatótávval már sok embernek elegendő lenne, elsődleges autónak is, igaz alkalmankénti kényelmetlenséggel. Tehát nem igaz, hogy nincs értelme ennek a kategóriának.

    Az általad említett kicsi hatótávra ott vannak a használt, 1. és 2. generációs EV-k, amik az eredeti 15-20 kWh-nál is kevesebbet tudnak, viszont elég olcsón beszerezhetőek. Na, ezek valók városba, mert másra már tényleg nem igazán jók. Mellesleg eredetileg ezek is elmentek 100+ km-t. Ezek akkor játszanak, ha valakinek eleve több autója van, és az egyiket cseréli EV-re, vagy vesz a meglévő mellé egy használtat az asszonynak "városi rohangálósnak".

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák