Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz CactuS #180925 üzenetére

    Kb. napi 2x10km és hétvégén hosszabb utakon van az autó használva. Ebből a fele város, fele város körüli elkerülő. Itt egy 1.4T benzines, főleg a J astra súlyával mondjuk 7-8 l körül fogyasztana, az auris talán 4.5-5 l (spritmonitoron kb ez az átlag jön ki). Ez durván 3-4 liter különbség , amit ha évi 15 ezer km-el és 400 Ft-os benzin árral számolok, akkor ~180-240 ezer Ft lenne az éves különbség az auris javára. Kb. 5 év után egyenlítődne ki a fogyasztáskülönbségből adódó 1 M Ft-ot vételár különbözet. Jelenlegi autót is 5 évig tartottuk meg, ezért 5 évvel számolok.

    Nem tudom mennyire lőttem mellé a fogyasztásból adódó különbséggel, de ha jól számoltam, akkor kb. mindegy melyiket veszem, mert 5 év után ugyan ott leszek (egyiknél vételnél, másiknál fogyasztás miatt adtam ki folyamatosan 5 év alatt a különbözetet), cserébe az auris esetén kevesebb hibaforrással és szervizdíjjal lehet számolni, míg a J astra esetén többel? Ha ehhez hozzáveszem, hogy mennek felfelé a hibrid autó árak is, eladáskor lehet kevesebb értékvesztéssel is lehet számolni aurisnál?

    Feltéve hogy 3.5 M-ért lehet auris HSD kombit venni szép állapotban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák