Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz 8th #176270 üzenetére

    Csak ilyen béreket alkalmazott nem nagyon kap vagy viszonylat ritkán itthon. Én is gondolkoztam, hogy elmegyek asztalos irányba, nagyfater az volt, imádtam, amikor a műhelyben dolgozott, szeretem is a fát, de a gerincem miatt pl: már nem biztos, hogy bírnám. Pedig van benne lóvé, kollégám elment bútorasztalos mellé segítőnek, konyhabútort szerelnek főleg, van olyan nap, amikor 25-30k-t hazavisz. És segítőként, kezdő bérként.

    Hatalmasat ugrottak az árak a fizikai melósoknál, a tavaly terveztetett házunknál idén egyik szaki sem fért bele az árba, közel sem. Mondták, hogy napi 15k alatt a talicskát nem fogja meg az sem, akinek még 8 általánosa sincs, szóval tényleg akinek valami papírja van, hogy elvileg szaki, az 20k, de az még az a szint, amihez a nevét nem adná a kivitelezőnk. Szóval ja, kicsit felemás a világ, de majd összeérik. Előtte meg a szellemi munka volt elég beteg és semmibe nem vették szinte a munkásokat..

    Meló kapcsán volt egy cégünk, ahol 9 rejtett erőforrásnak béreltek egy kisbuszt. Ők mondták, hogy bontanak, ahhoz értenek, este kapnak egy címet SMSben, másnap mennek és bontanak (remélem sose volt kaptak elgépelt címet). Egyszer beléjük mentek a pályán, volt rendőr, minden. Beküldtük őket a lakatosokhoz, hogy papírozzanak, kapnak csereautót stb. Nem akarom bántani a srácot, mert egyébként egy dolgos gyerek, de ilyen eseményleírást kárbejelentőn még nem láttam. 40 percet izzadt vele, mire meglett. Lakatos kolléga mondta, hogy ki kéne tölteni a kárbejelentőt, a srác kicsit húzta a száját, mire a kolléga dobott egy poént:

    - Miért, mi a baj, nem tudsz írni?
    - Hááát, nem nagyon.

    Na ebből gyere ki jól egy ilyen poén után... A mű egyébként begépelve:

    "Oto Pályán halatam. Elötem le fel meg áltak és fékeltem és lehusztam a kormátyt. Hátralul belém jötek."

    Azaz autópályán mentek, elől fékezett a sor, ő is fékezett, lehúzódott és hátulról, oldalról elkaszálták az autót. Másnap jön a főnökük, mutatom neki a papírt, mire ő? Oh, tud írni? Hát igen, ő az ész a csapatban. :DDD

    Autó: voltam twingo RSt nyúzni. Hát, még jobban beleszerettem, vérbeli twingo, előjöttek a régi emlékek. Csak ez egy morcosabb dög, sokkal. Sose gondoltam volna, hogy egy pöttöm 130 lóerős vacaknak nem merem annyira tolni kanyarokban, hogy még az elektronika sem avatkozik közbe (pedig esőben kanyarogtunk). A futóműve kemény, de nem élhetetlen, szerintem aki erre anno azt mondja, hogy kőkemény, az nem élte anno a porig ültetett fauvés korszakot. :B Még nem vettem meg, alszom rá egyet, hogy holnap is tart-e a szerelem, ha igen, akkor jövő héten átnézetem és a nevemre veszem.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák