Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz Qru #111789 üzenetére

    Egy 10km/fél órás próbakör bele szokott férni azért. Ebben lehet találni rossz utat, ahol kijön a futómű nyűgje és a beltéri zörgések is adhatnak támpontot töréssel (inkább annak javításával) kapcsolatban. Motorba nem látnak bele, az alap dolgokat tudod ellenőrizni te magad is (kartergáz, nem forralja-eszi a vizet). Kettőstömegű csattanását és a futóművet lehet kihallani, olajfolyásokat figyelni (jó zseblámpa aranyat ér!), aláfeküdni a rozsdát megnézni, de a használt autó a 25ezres átvizsgálás után is lutri marad. Féket rendbe rakni nem drága dolog, a motorba nem látnak bele, viszont az a legnagyobb lutri és költségtényező is, szóval felesleges túlaggódni, úgysem tudod kizárni az összes hibalehetőséget.

    trassher: ez így van, amit leírsz. csak arra akartam rávilágítani, hogy nem kell túlmisztifikálni ezt a márkaszervizes átnézést. főleg úgy, hogy ott meg szeretnek huhogni, hogy vagy tőlük vegyél autót vagy náluk javíttasd és cseréljenek olyan dolgot is, aminek semmi baja.

    [ Szerkesztve ]

  • maggi1886076

    addikt

    válasz Qru #111789 üzenetére

    2 éve, amikor én vettem az autót, elvihettem átnézetni. Persze ő is ott volt a helyszínen. Sőt előtte meg sem mondtam, hogy hova viszem. Csak jött utánam az autóval. Átnézettem, mindent megnéztek, annyit találtak, hogy kopottak voltak a fékek. Műszaki vizsgához még tudtam alkudni egy keveset. Így nyugodtabb szívvel vettem meg, persze így is lehet rizikó benne. De 2 év alatt bele ment 40k, olaj, vezérlés cserén kívül, csak a fékbetéteket cseréltettem, meg gumit, de ezek mind kopóalkatrészek.

    Amikor beültem az autóba jól éreztem magam, nem zavart semmi, hiba sem volt, kormány sem volt kopott( persze ez megtévesztő lehet), egyben volt az autó, új állapotú volt. Akkor volt 6 éves. Azt mondták,ahol átvizsgálták, hogy kicsi rá az esély, hogy tekert az óra. Mondjuk az sem érdekel, ha az. Nem vagyok szakértő, amit neten olvasgatok,azok alapján tudok nyilatkozni, de ez kevés, egy szervíz többet tud mondani, persze az sem lehet 100%-os.

    [ Szerkesztve ]

    Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

Új hozzászólás Aktív témák