Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DR|FTK|NG

    veterán

    válasz JegesEmber20 #99087 üzenetére

    Mint hobbi weblap- és képszerkesztő :D, a digitalizáló táblát, a memóriakártya-olvasót és az ODD-t kihagynám, és ehelyett vennék egy scanner-t: [link] ~ 20k(szerintem)

    Maradt bruttó 250k, a monitor legyen egy Dell P2414H(~60k).

    i5 4440 ~ 52k
    +Deepcool Gammaxx 200, Deepcool Gammaxx 300, Alpenföhn Sella, Alpenföhn Ben Nevis ~ 4-7k
    Gigabyte B85M-D3H ~ 19k
    2×4GB DDR3 RAM, pl HyperX Fury, Savage ~ 13k
    +GTX 750 Ti, ha a képszerkesztő szoftver szereti a CUDA-t(A PS asszem igen). Pl Gigabyte WF2, Palit StormX Dual ~ 40k
    WD Blue 500GB(AAKX), 1TB(EZEX) ~ 13-15k
    HyperX Fury 120GB ~ 15k
    Be Quiet! System Power S7 300W/350W, BQT! Pure Power L8 300W, Super Flower 350W ~ 11-13k
    mATX: CM N200, Fractal Design Core 2500 ATX: Zalman Z3, CM N300, Fractal Design Core 2500, Corsair Carbide 200R ~ 10-18k

    +Gondolom tudsz linkelni. ;)

    Én így venném ilyen felhasználásra ekkora keretből.

    Majd fogalmazd át az indoklást:
    Monitornak azért választottam ezt, mert jó képpel rendelkezik. CPU-nak azért ezt, mert a 4, erős mag jól jön, és elég hozzá a gyári hűtő is, ha a használó nem csendmániás, viszont ha a felhasználó csendmániás, akkor egy toronyhűtő(nem mindegy, hogy melyik), jól jön. Alaplapnak azért ezt, mert jól fel van szerelve. RAM jó minőségű, hűtőbordával is rendelkezik, és megfelelő sebességgel rendelkezik. VGA-nak azért ezt választottam, mert a képszerkesztő programok az Nvidia VGA-kat preferálják, és ez az egyik legolcsóbb VGA, ami megéri. Azért ez a HDD került bele az összeállításomba, mert kellően gyors; azért ezt az SSD-t választottam, mivel 120GB elég, megbízható, a sebessége megfelel, és jó ár-érték aránnyal rendelkezik(a 64GB-osok nincsenek árban jól pozícionálva, 11-12k körül között mozog az olcsóbbak ára). Tápnak azért ezt, mert minden szükséges védelemmel el vannak látva, nem hangosak, a kábelek elegendő hosszúságúak és mennyiségűek, és bőven elegendőek. Háznak azért ezeket írtam, mivel nem instabilak és visszafogott kinézettel rendelkeznek.

    Majd írd meg az eredményedet. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák