Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rypejakten

    addikt

    válasz MC Pite #38037 üzenetére

    kivulallokent kerdeznem: ha nem hasznal 40 giganal tobbet, akkor minek 2*1 tera raid-ben?

  • Coolmat

    őstag

    válasz MC Pite #38037 üzenetére

    Bevallom őszintén nem vagyok otthon ebben az AMD lefogató témában, de ha nagyon érdekel mindjárt levadászom a padlásról a TX3 Evo dobozát, és megnézem hátha találók rajta/benne valami leírást erről.
    Abban egyetértek, hogy az FM2-es gyári hűtőjét érdemes lecserélni, mert baromi hangos tud lenni, de ha nem ragaszkodnál ahhoz hogy hátrafelé fújjon, akkor elég lenne egy egyszerűbb 2-3 ezres Arctic hűtő is.

    Ha 40GB-ot sem használ ki, akkor miért nem SSD-ben gondolkodsz? Sokkal gyorsabb és hangtalanabb mint bármilyen HDD, 60GB-os Kingston V300-at ~16k-ért kapsz 3 év garival. Ha a kevés írási ciklus zavarna: átlagos használattal (tételezzünk fel napi ~10-20GB írást, és az már elég komoly igénybevétel szerintem) sem használódnának el a NAND cellák 8 év alatt sem. Egyedüli probléma a RAID lehet, mert csak AHCI-ban támogatott a TRIM (ami szükséges az állagmegóváshoz).

    Az Intel G1610 valóban nem egy elvetendő ötlet, mert nyers procierőben lenyomja az A4-et, de IGP-ben messze elmarad tőle, de mivel úgyis munkagép lesz, ez nem számít, és fogyasztásban is hasonlóan jó (talán még jobb is, erről most nem nagyon találtam tesztet). Egyedüli gond, hogy RAID képes alaplap alá H77-es chipsettel van csak, ami sajnos nem olcsó (viszont nem kéne a procira jobb hűtő a gyárinál, ebből talán kispórolható a lap ára), cserébe ezen már megoldott a TRIM használata RAID módban is.

    Szerk: bár most egy kicsit elbizonytalanodtam a RAID TRIM viszonylatban, mert ebben a cikkben is csak RAID0-ról van szó, RAID1-ben nem tudom mennyire releváns egyáltalán a dolog, erre rákérdezek az SSD topikban, mert most kíváncsi lettem én is :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák