Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • qse2rgz5

    csendes tag

    Szóval a táp ez lenne, a ház pedig egy nagy Chieftec szerverház, azzal szerintem nem lesz helyprobléma.
    Coolink MPT-5012P 500W

    Előzmény:
    Sziasztok!
    Egy haverom venni akar egy új gépet és a tanácsomat kérte. Nekem nincs most időm keresgetni a legjobb vételeket (hála a vizsgaidősuck előtti hajrának), így tőletek kérnék segítséget.
    Erre gondolt:
    ASROCK s1155 H61DE/S3 B3#
    Spire Gemini PWM hűtőborda és ventilátor (All Intel/ All AMD)
    Intel s1155 Core i5-2400 3,10GHz/6MB BOX#
    Gigabyte PCIe GV-R687OC-1GD - HD6870 1GB - DirectX? 11,
    +16GB ram 17200.-
    140-145 ezerre számolta össze, azt mondja ennyiből tudná megvenni.
    Én elsőre ránézésre a procit borzasztóan sokallom, ötven ezret szerintem felesleges kiadni érte. (PII X4 965 36000 Ft). Szerintem a Spire hűtő sem éri meg (legolcsóbb helyen 12000 Ft+1900 szállítási költség, máshol 15000 Ft), én Hyper 212+-ra gondoltam (8000 Ft). Memóriából 8 Gb-ot javasoltam neki, szerintem kár kétszeres árat kifizetnie érte, ő nem fogja kihasználni.
    Szóval szerintetek mi érné meg ennyi pénzből (150 ezer) leginkább: alaplap, proci+hűtő, memória, videokártya? AMD-intel, ATI-nVidia, tökmindegy.
    Játékra, filmnézésre és netezésre használja a gépet. Játékok amivel szokott játszani: Rappelz, Bad Company 2 és szerintem megveszi vagy megvette már a Battlefield 3-at is. De leginkább Rappelzezni szokott mindig (ehhez amúgy tök felesleges új gépet venni, szvsz... ).
    Előre is köszi!

Aktív témák