Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok,

    Olyan kérdésem van hogy szerintetek egy FX-6300-at mennyire enne meg egy ilyen alaplap?

    GIGABYTE GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)

    Leírás szerint támogatja, van rajta hűtőbordából is egy rakás és az ára is meglepően kedvező. Húzni nem akarok procit, max később egy FX-8xxx -re bővíteni.

    Szerintetek?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok,

    Utoljára nagyjából 5-6 éve vettem alaplapot, még mindig az dünnyög a gépben, de szeretném cserélni mert a SATA2 sebesség nagyon visszafogja az SSD-met és az USB2.0-ás port is fájdalmasan lassú valamint az UEFI is hiányzik.

    Szóval ha tudtok segíteni megtalálni a jövendőbeli alaplapomat azért hálás vagyok. Ami fontos hogy lehetőleg Gigabyte legyen, mert most is az van és megbízhatónak találtam ezt a márkát.

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    20 ezerre gondoltam, de inkább kevesebb.

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    CPU: AMD Phenom II X4 945, (nyár magasságában csere egy FX-6300-ra) tehát mind a kettőt kezelje.
    RAM: 4x4gb DDR3 1333 RAM
    VGA: Gigabyte R9 270 OC 2Gb, ha ez számít alaplapnál.
    Storage: 5db HDD + 1 SSD (nyáron már csak 3db HDD + 1SSD), tehát a SATA portok száma legalább 4db legyen

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    Ami a lényeg:
    Legalább 1db SATA3 legyen rajta, +3db SATA akármi
    Legalább 1db USB3 legyen rajta, egyéb USB portok száma, sebessége irreleváns
    2db házhűtésnek legyen alaplapi FAN csatlakozója

    5. Milyen a monitorod csatlakozása?
    Mindegy, dedikált VGA-ról megy a műsor

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    NEM!

    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    NEM!!!

    Egyéb infó:
    Az alaplap ne legyen SLI/CF, mert csak 1db VGA-val fogom használni, felesleges a még 2-3-sok PCI-E slot rá.

    Remélem ennyi infó elég hogy tudjatok segíteni, még ha nem is konkrét márkával típussal, de hogy milyen vonalon keresgéljek.

    Köszönök mindent előre is :R

    Romvr

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Kristof9094 #67043 üzenetére

    Mivel AMD-ből egyedül az FX CPU-knak van AM3+ foglalata azaz nem kell most azonnal CPU-t is vennem az alaplap mellé hogy előrelépést tapasztaljak. Ráér később beruháznom egyre, mert a mostani CPU-m is AM3+ foglalatú, azaz belemegy és tudom használni.

    Ha nincs 20k alatt akkor hol kezdődnek az árak? :F (bár ilyen € - HUF árfolyam mellett nem lepődöm meg semmin)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    20 körül nézek, max 25 a plafon.

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    FX-8320E + R9 270 + 16Gb DDR3 RAM (4x4)

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    L-es, vagy S-es :D
    Passz. Gondolom a legáltalánosabb méretűt.

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    4xRAM, 4xUSB, 1xVGA, 4xSATA

    5. Milyen a monitorod csatlakozása?
    Irreleváns

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Nem

    7. Használt, vagy új alaplap?
    Új, vagy még garanciális Használt is jó

    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    Határozottan elzárkózom az SLI/CF rendzserektől.

    Annyi hogy az alaplap lehetőleg ne melegedjen túl a nyári melegben sem... Mondjuk van hűtés a házban, de hallottam már rémtörténeteket nyáron elfüstölő alaplapokról.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák