Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • JaniS

    senior tag

    Ez tulajdonképpen lehet nem idevágó kérdés lesz, de itt van esély, hogy valaki tud rá válaszolni.... szóval sorry előre is.
    Jól gondolom, hogy egy 6600GT DVI-n keresztül csak max. 1600x1200-on tudna használni egy ilyen dögöt? VGA-n pedig elvileg 1920x1200-on is?

    JaniS

  • JaniS

    senior tag

    válasz Dale #183 üzenetére

    Hmmm... Azért kérdeztem, mert külföldi fórumokon több helyen olvastam, hogy bajuk volt a 6600GT-vel (általában nVIDIA 6x00-val) és az nVIDIA nyilatkozott úgy, hogy ezek a kártyák a DVI kimeneten keresztül max. 1600x1200-ra képesek, míg a D-SUB-on meg tudják jeleníteni az említett felbontást. Felteszem másképpen a kérdést, sikerült már valakinek ilyen felbontást a DVI-n keresztül ezzel a kártyával beállítani? Lehet, hogy a probléma csak egyedi volt, bár nem hinném, mert nem csak egy topicban olvastam. Most persze jó lenne tudnom, hol is olvastam...
    A választ mindenképpen köszönöm.

    Ja, jut eszembe, nVIDIA kártyákról volt inkább szó, ATI-nál mint ha rendben lettek volna a dolgok.

    JaniS

    [Szerkesztve]

  • JaniS

    senior tag

    No, itt egy link, mire is gondoltam. Nem friss, de a probléma az, ami miatt feltettem a kérdést:

    [link]

  • JaniS

    senior tag

    válasz Dale #186 üzenetére

    Gépcsere lesz majd, csak gondoltam a monitort megvehetném hamarabb... De asszem inkább megvárom, míg mindent egyben tudok cserélni, mert ez azért így nem lenne túl jó.

    JaniS

  • JaniS

    senior tag

    Egy kis élménybeszámoló: HD2442W-BK :))

    old_artist kolléga kalibrálta, külön köszönet érte és persze Hexaanak, aki beszerezte. Nem vagyok grafikus, sem hardcore gamer, általános célokra használom, úgy mint filmnézés, játék (fps), némi képszerkesztés stb. Azért választottam az Eizot, mert végigbogarászva a teszteket mindig volt valami, ami nem tetszett a tesztalanyokban (24"-es, nem TN-sek).

    Teljesen szubjektív lesz, amit írok, de aki nem hiszi:

    [link]

    Az ArcSwing 2-es oszlopos verziót vettem, hagyományos fekete színűt (van még piano-black is, ha valakinek jobban bejönne). A magasság bár korlátozottan állítható, a legtöbb embernek biztos elég. Nagyon könnyű fel-le csúsztatni a monitort, utána pedig előre-hátra lehet dönteni. Oldalra valóban egy ujjal is el lehet forgatni.
    A 2441-es OSD-je és gombjai találhatóak rajta, kiegészítve a távkapcsoló IR sensorával. A menü kezelése gyakorlatot kíván, mivel azonban a Windows alól a hozzá kapott programmal ill. a távkapcsolóval is el lehet végezni, ezért no problem.
    Egy kicsit koros 8800GTX-szel hajtom jelenleg. A képe igazán gyönyörű, kalibrálás után főleg. Nagyon jól interpolál, nem natív felbontáson is teljesen jó képet ad. De azért maradjunk a natívban. Vannak előre definiált módok játékhoz, filmhez, netezéshez stb. ill. egyedileg hozzá lehet rendelni az alkalmazásokhoz is, de szerintem legjobb a kalibrált mód mindenhez. 1080p filmek gyönyörűek, 720p simán szép, divx teljesen elfogadható kb. 1.5m-es távolságból (ez külön öröm számomra, nem vártam tőle). Banding, ghosting és hasonlóak nem fedezhetőek fel rajta.
    Inputlag-et próbáltam észrevenni (Crysis Warhead, MoH Airborne, Flatout, Stalker), én nem láttam. Inkább enyhe érzés támadt néha (de az is csak a Crysisnál), hogy mint ha picit lemaradt volna, szóval szerintem teljesen OK.
    DVI-on megy, D-Subról nem tudok nyilatkozni. HDMI tesztelése lesz a következő...

    JaniS

  • JaniS

    senior tag

    válasz Zsozsooooo #3854 üzenetére

    Teljesen megértem az álláspontodat, éppen egy éve én is így gondolkodtam és azért vettem egy ilyen Eizo-t. A kalibrálást old_artist kolléga végezte, a kalibrálást akkor is ajánlom, ha nem vagy grafikus vagy nem foglalkozol ilyen jellegű munkákkal (mint ahogy én sem). Nem tudom neked összehasonlítani más hasonló kategóriájú monitorral, mert csak 24"-es TN+film panelesekkel volt tapasztalatom, az meg nem ez a világ. Viszont a saját tapasztalataimat szívesen leírom.

    Átlagos célokra használom, munka, netezés, filmnézés és meglehetősen sok fps. Egyszerűen szólva ez a monitor kiváló. :) Egy teszt, amelyet annak idején olvasgattam: [link]
    Játékoknál sincs semmi zavaró, nincs utánhúzás, input-lag, sem egyéb problémák. Teljesen színhelyesre lehet állítani és ha jól emlékszem a 10 bites LUT (look up table) miatt majdnem a teljes Adobe RGB színskálát lefedi. Filmeknél, különösen full HD-nél döbbenetesen jó minőségű képet lehet látni (nem véletlen, hogy ezt a monitort az Eizo nem /csak/ professzionális célokra, hanem szórakoztatásra is szánta. Azért grafikusok biztosan mást mondanak, de nekik az a szakmájuk, más a szempont rendszerük.)
    Van jónéhány előre definiálható üzemmódja, pl. filmekhez tipikusan mást használok, mint játékra vagy munkára. Van sok funkciója, amelyet még ki sem próbáltam, pl. a 24p filmek lejátszása (HDMI bemeneten keresztül a 24 képkockás filmeknél egyébként tapasztalható darabosságot szünteti meg.) Hasonló panellel szerelt monitort könnyű találni, az Eizo az elektronikában adja hozzá a saját megoldásait, azok viszont nagyon egyedivé teszik.

    Egy-két teljesen gyakorlati tapasztalat: melegszik, de nem vészes, teljesen normális. Hangja gyakorlatilag nincs, ha nagyon közel teszed a füled a hátához ill. a szellőzőrácsokhoz, akkor halk zúgást lehet hallani. A monitor kinézetéről megoszlanak a vélemények. Puritán, de szép. (A gagyi kategóriában van rendkívül sok csicsásabb.)

    Hibák: hát az nincs. Egyet tudok esetleg idesorolni, de ez nem tipikus. A panel hátoldalán nálam van valami apró porszem, aminek az árnyéka nagyon gyengén észrevehető fehér háttér mellett. (Pixelhibától nem kell tartani, az Eizo-nál fehér holló ill. csere indok.)

    Ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel. Egy biztos, ezzel a monitorral rosszul nem járhatsz. Kollégám, aki részben grafikai munkákkal is foglalkozik ill. megszállott fotós, eljött nem sokkal azután, hogy megvettem a monitort. Hagytam hadd játsszon vele, másnap megrendelte a sajátját. Még az hozzátartozik, hogy a válság előtti ára jóval barátságosabb volt, de az akkor volt ill. ez talán az egyetlen negatívuma.

    JaniS

    [ Szerkesztve ]

  • JaniS

    senior tag

    válasz flurider #3941 üzenetére

    Játéknál nem lesz zavaró. Crysisnál egészen addig nem az, amíg egyszer nem látod 1920x1200-ban, szűrőkkel, akkor elég megalázó. ;]
    Egyéb esetekben monitorfüggő (gyártófüggő) a dolog, valamennyi minőségromlást fogsz tapasztalni, ez terjedhet a minimálistól a nyilvánvalóig is. Próbáld ki a monitort vásárlás előtt, ha tudod, az a legbiztosabb.

    JaniS

  • JaniS

    senior tag

    válasz flurider #3945 üzenetére

    Gondolom más nem indokolja a nem natív felbontás használatát, csak a nagyon erőforrás igényes játékok, ott meg elviselhető kompromisszum a gyengébb felbontás. A HD4870-nek azért nem lesz túl sok baja ezzel a felbontással a legtöbb esetben, jó kártya az. :)

    JaniS

Aktív témák