Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • szarvasmici

    tag

    válasz Vadafak #1916 üzenetére

    19-es 4:3? Inkább 5:4. És bizonyos értelemben ez nem elhanyagolandó!!!

    Ha nem dönthető előre egy monitor, akkor ne tedd magasra. Tedd az asztalra, ha megoldhaó, és döntsd hátra inkább. Ha ez a TFT tetszik, akkor ne mondj le róla ilyen apróság miatt. Kevés ilyen van.
    Az LG L1953TR pl. dönthető előre is, 5 fokot, ára 52 ezer. Bár ha jobban meggondolom az az 5 fok is igen közel van a nullához. ;)

    bla-bla

  • redhat24

    tag

    válasz Vadafak #1933 üzenetére

    :)

    Mindig vannak előnyök és hátrányok, majdnem minden téren. Aszerint kell döntened, hogy neked melyik hátrány elhanyagolható, illetve, hogy melyik előny tetszik nagyon.
    Nem mondom, hogy könnyű döntés, de ha meglesz a kiválasztott (én még nem tartok ott), akkor biztos, hogy úgy érzed majd, hogy jól döntöttél ( ha nem, akkor az para).

  • redhat24

    tag

    válasz Vadafak #1930 üzenetére

    Konkrétan erre a kérdésre válaszolva, ami nekem lejött (tehát közel se biztos, hogy ez igaz, de szerintem közel áll a valósághoz):
    -> Nyílvánvaló, hogy a PVA/MVA drágább, hiszen szebb képet ad, szebb kontrasztarány, jobb betekintési szög, viszont kisebb válaszidő (maga a technológia miatt)
    -> Olcsóbb a TN, hiszen valószínűleg könyebb/olcsóbb előállítani, viszont vannak hátulütők (praktikusan ami PVAnál előny az itt hátrányban van, ami ott hátrány az itt előny, kb :))

    Ha ezt nézzük, akokr nyílvánvaló, hogy miért ilyen a piac, amilyen:
    -> Több olyan ember van, aki játszik/netezget, mint aki komoly grafikus munkákat végez. Így többen választanak majd TN-t. (filmnézésre, szerintem azért jobb lenne a PVA, de végülis TN is elég jól teljesít szerintem ezen a téren)
    -> Több olyan ember van, akinek jobb az olcsóbb, és nem akar a másik technológiáért többet fizetni.
    -> Ha valakinek úgyis valódi színhűség, meg kutya-füle kell a komoly grafikai munkákhoz, az meg vesz egy 30"-os fél milliós monitort (persze eez egy kicsit túlzás, de van ilyen :), már 100k környékén vannak nagyon szép monitorok)

    Ezeket figyelembe véve, egyértelmű a dolog, hiszen a piacotz a kereslet/kínálat határozza meg (nem vagyok nagy közgazdász ember, de ennyit talán még én is értek :)), ha többen akarnak TN-t, akkor abból lesz nagy kínálat, akik meg szeretnének jó moncsit azoknak meg meg kell fizetniük a drágábbat, hiszen azokat kevesen viszik, így egyértelmű, hogy nem is vihetik lejebb nagyon az árakat.

    Ha nagyon nincs értelme aannak amit itt összehoztam, akkor nyugodtan oltsatok le, csak próbálom elővezetni, hogy én eddig miket értettem meg (vagy esetleg miket értettem teljesen félre ;))

  • redhat24

    tag

    válasz Vadafak #1938 üzenetére

    A garancia nem a panel típusától függ, hanem a monitor gyártójától (esetleg a panel gyártójától is, de ez jelen esetben lényegtelen). Mi kifejezetten két típusról beszélgettünk a BenQ FP 93 illetve Belinea 1980 S2.
    BenQ-ról én nem tudok nyilatkozni, de a többiek állították, hogy ugyanolyan "gagyi" rá a garancia, Belinea-ra pedig személyes tapasztalatból tudom (egy disztribútort felhívtam és ők mondták, hogy a Belinea nem szereti cserélgetni a moncsikat ilyen ügyben ;))

    Itt megjegyezném, hogy volt egy olyan bolt is, amikor a fent említett Belinea-hoz kerestem boltot, aki említette, hogy nincs rá olyan szintű pixelgari, amilyet én szeretném, viszont ki se lehet náluk próbálni, hogy milyen a moncsi, szóval teljesen szerencsejáték/zsákbamacska. Eléggé izgalmas dolog lehet így monitort vásárolni :D

  • Tristis

    őstag

    válasz Vadafak #1938 üzenetére

    Vedd meg ezt!:[link]
    no comment...

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Aktív témák