Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P4czy

    csendes tag

    válasz Kevo #16039 üzenetére

    Igaziból szerintem nagyon sok hiba van a magyar szabályokban, de egy részük a közlekedés-kúltúra színvonala miatt sem törölhető el. Megint szélsőséges példa, de közúton a 80 éves papa a trabijával ugyanúgy 90-l mehet mint egy f1-s versenyző egy komoly sportautóban. Persze egyikből sincsen sok, de ha mindenki fel tudná becsülni, hogy neki az adott útszakaszon mennyi épp a biztonságos ( a közlekedés többi résztvevőjét is figyelembe véve) akkor nem kéne a sok sebességkorlátozás, de azzal egyetértek, hogy ez lehetetlen. Szerintem ha a rendőrség bejelentené, hogy egy nap sehol nem mérnek akkor kb 2x annyi baleset lenne a sok wannabe-racer miatt, akik ész nélkül tépnek. De sajnos nem csak ők tépnek ész nélkül. Kb 2-3 hete mentem haza és egy haveromhoz mentem ki egy kis faluba. A házunk környékén iszonyúan csúszott az út , mentem kb 40-l és az autók sorra húztak el mellettem mert 60-70l mentek. 10 km-rel odébb már csak nedves volt az út, tapadt jól meg minden, ott meg én értem utol mindenkit mert ott is 60-70l mentek. Abszolút nem tudták felbecsülni, hogy hol mennyire csúszik. Lehet, hogy én vagyok a hülye meg a tapasztalatlan, de sajnos erre sokkal kevesebb esélyt adok mint a másik felére (elég sokat vezettem ausztriai havas hegyekben...) akkor viszont az összkép nagyon elkeserítő , mert az autósok tényleg csak egy kis része tudja, hogy hóban mégis hogyan kéne menni, de sajnos ez száraz körülmények közt is igaz, csak ott nem jön ki annyira, mert ott mindenkinek tapad elég jól. (persze vannak virsligumis kivételek)

  • Sipi16

    senior tag

    válasz Kevo #16039 üzenetére

    Ja még egy érdekes dolog. Ha itt megszerzed a jogosítványt és az nem hivatásos akkor életed végiég vezethetsz vele. Semmi orvosi vizsgálat utána... Vannak öregek akik 10 percig parkolnak... :D

    Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

Új hozzászólás Aktív témák