Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz #31733248 #95439 üzenetére

    "Azért ne jussatok már el odáig, hogy mindenki "MFT hater" akit érdekel a mélységélesség. Tény, hogy e téren mára ez a leggyengébb rendszer és nem csoda, ha egy fotósnál ez egy fontos szempont. Szerintem ezt nem nehéz belátni."

    A dpreview MFT fóruma tele van olyanokkal, akik majdnem minden topikban leírják azt, hogy a MFT egy rakás szar (de máshol APS-C-re is, sőt kompakt gépeknél is láttam), mert hogy nincs olyan szűk mélységélesség. Csak nem értem, hogy ki állította az ellenkezőjét? Akit érdekel a nagyon kicsi mélységélesség, az FF gépet vesz, de nem jár a MFT fórumokra leírni, hogy semmit sem ér az a rendszer, mert nem tudja azt, ami neki kell. Ez kb. olyan, mint ha a kamionos járna a kisteherautó fórumra, hogy a kisteherautók semmire sem jók, mert csak töredék annyi áru fér el (direkt nem azt írtam, hogy a Ferrari tulajdonosok járnak az Opel fórumra, hogy utóbbi nem tud 300-al menni, mert akkor nem az előny-hátrány, hanem csak egy puszta paraméter ragad meg).

  • asdf_

    veterán

    válasz #31733248 #95439 üzenetére

    a mélységélesség. Tény, hogy e téren mára ez a leggyengébb rendszer ha egy fotósnál ez egy fontos szempont. Szerintem ezt nem nehéz belátni.

    A fotósok egy részénél. Aki turistafotót, tájképet, épületet, stb-t fotóz, azt meg pont nem érdekli (és ha igen, akkor is vehet egy 75/1,8-at, vagy egy szegény ember 135/3,5 Sonnarját).Engedjük már el ezt az általánosítást, hogy mindenkinek a papírvékony élességi síkra áll a cerkája.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #95439 üzenetére

    Senki nem győzködte itt a másikat, én is csak annyit írtam, hogy a legtöbb potenciális MFT-vásárló a jövőben valószínűleg Sony APS-C-t vesz majd.

    Te olvasod is amit írsz? :F Állítasz valamit, magadból kiindulva, aztán azt mondod, hogy nem akarsz meggyőzni másokat....
    A Sony a legdrágább, azonos "paraméterek" mellett. Nekem aki nem fogok pixelvadászni stb. egy kitobjektív és egy tele az igényem általában. Most vettem GX9-et, de képben volt a Sony is, nem vagyok márkafan, (na jó a Mamiya a szívem csücske... :D) egyedül az ár/érték arány riasztott el a Sonytól....

    Váz vs A6000
    itt mondjuk a hasonló ár mellett lényeges a Pana előnye.... [link]

    Azonban objektívügyben:[link] vs. [link]
    és ez az alja....
    Anno a tévém is azért lett inkább LG, mert a Sony ugyanazért az árért sokkal kevesebbet nyújtott....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz #31733248 #95439 üzenetére

    "én is csak annyit írtam, hogy a legtöbb potenciális MFT-vásárló a jövőben valószínűleg Sony APS-C-t vesz majd. Teljesen logikus feltételezés, hiszen anyagilag is ez áll hozzájuk a legközelebb."

    Teljesen logikus mi? :D

    Akkor segítek picit, az egyik nagy nemzetközi képmegosztó oldalon az Olympus 3 legnépszerűbb váza sorban: E-M1 II, E-M5 II, E-M1.
    Nem olcsó pen vázak, hanem három magasan pozícionált termék, szemben pl. a Pana vagy Sony APS-C felhasználókkal.

    Na most, hogy kiderült, hogy csak vannak pénzes Olympus felhasználók is, tényleg valóban "logikus", hogy ha rendszerváltásra kerülne a sor akkor nem férne bele nekik egy hasonló árkategóriájú Fuji váz (ahol ráadásul megkapnák a kicsi fixeket, meg amire nagyon harapnak az Olympus tulajok, a használható jpg motort is) és helyette vesznek egy olcsó Sony a6000-t hogy aztán ráguberáljanak valami böhöm nagy legacy objektívet, mert az olyan jó móka szerinted.

    Akik viszont nem szánnak ennyi pénzt a fotózásra, na azoknak meg púp a hátukra az egész rendszerváltás és valszeg majd vesznek egy Panasonic gépet és használják tovább a felszerelésüket.

    De neked legyen igazad, csak menj már innen máshová és máshol segítsd a tömeges Olympus felhasználókat, hogy tudnak szegények Sony-ra átállni. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák