Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    válasz rumos14 #68336 üzenetére

    Őőőöö, hiszen mutattam. jjeahh még írta is, hogy igen, tényleg élesebb, ezt még a vak is látja. Mivel nem gondoltam, hogy egy Samsung gép jobb lenne, mint egy jobb Pana, ezért is kérdeztem, hogy ez a különbség (jelen esetben a Samu javára) vajon minek köszönhető. Mivel a Pana és sokan mások AVCHD kódolással oldják meg a videóikat (ha jól tudom ez jobban tömörít), a Samsung meg MP4-ben rögzít, így valószínűleg ennek is köszönhető a különbség. Illetve lehet, hogy a lencse rajzolata is közrejátszik, nem tudom. Az érzékelőt nem keverném bele a dologba, szerintem annak nincs köze hozzá, illetve kevésbé szól bele a dologba mint a két említett dolog. Még az is lehet, hogy csupán a sharpness van feljebb húzva a Samsungnál. Csak tippelgetek, nem értek hozzá igazán.

    A lossless zoom kérdéséhez meg csak annyit, hogy nézz meg egy PV Nokiát 1080p-ben 4x-es zoom mellett és akkor mond, hogy fos a digi zoom :P Egyébként RX100-amban is elég tisztességes a 3.6x-os optikai zoom után még egy 2-3x-os digi zoom. A legvége már lekvár, azt nem is használom. Egyébként többször hangsúlyoztam, hogy jól megcsinált digitális zoom, kizárólag videó alatt és csak ha a szükség megkívánja.

    RX100-amat most cseréltem erre az NX300-ra. RX10 nem érdekel a maga 250-350eFt-jával :N Pana FZ1000 tetszik, de szintén sokallom.

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Új hozzászólás Aktív témák