Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz hibavissza #65192 üzenetére

    Korábban megcsináltam ezt a tesztet a 45 1.8-al, tettem is be képet (váz: E-M1).
    Az obi élessége nem függ annyira a tárgytávolságtól, mint az most itt fel lett kapva. Lehet valamivel gyengébb távolra mint közelre, de ha valaki pixel szinten éles képet akar akkor közeli tárgytávra is érdemes f/2.2-re rekeszelni. f/2.8-tól meg nem igazán lehet belekötni (nagyobb tárgytávra sem).
    Számtalan esetben használtam teljesen nyitva is, ha nem crop a végcél ott is bőven használható.
    Az, hogy a korábban linkelt képednél mi ment félre nem tudom. Nekem nem szokott ilyet produkálni. (Csak félve kérdezem, ugye nem volt semmilyen szűrű az obin ill. vázon stabi be volt kapcsolva?)
    Ha egyedi eset volt akkor valami félre ment ill. ha f/2.2 környékén éles lesz akkor nincs semmi gond, viszont, ha f/2.8-ra rekeszelve se lesz hibátlan akkor megondolnák a helyedben egy mintabolti látogatást, másik obival próbát stb.

    Nagyjából amikor megcsináltam a távoli tárgytávra a 45 1.8-al a tesztet nem sokkal utána megcsináltam a Pana 25 1.4-el is. A Pana középen tényleg mintaszerű, viszont annak az obinak a rajza sokkal meredekebben esik szélre haladva mint a 45 1.8. A méretén felül ez a kettősség ami miatt vannak fenntartásaim azzal az obival kapcsolatban is (leszámítva, hogy a 45-ös inkább portré obi).

    Egyébként a 45-ös az egyik kedvenc obim, tényleg pici, szépen a háttérmosása. Eszembe nem jutna kitobival hasonlítani (nincs is kitobim, a 12-40 helyett is szivesen felteszem, a 12-40 néha zavaróan nagy).

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák