Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • n.andras74

    aktív tag

    válasz FEDman #29851 üzenetére

    Manuális obiért biztos nem adok több tizezret... Mikor átalakitóval nagyon jók az öreg fixek...

    http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

  • b.vr

    őstag

    válasz FEDman #29851 üzenetére

    Én korábban gondoltam ezt, viszont mióta láttam azt az (igaz, ismétlem még nagyon pletyka-szintű) spekulációt a 3.000 eurós 150/2.8-ról... Szóval én 1.000 euró fölötti, de nem _lényegesen_ fölötti árat tudtam volna elképzelni a 42.5/1.2-re, de asszem ezeknél az üvegeknél elveszett a gyártó realitás-érzéke...

    És nem, nem a csóringer k-európai pénztárcáról van szó, hanem valóban a realitásról. Ezt korábban is írtam már, hogy pont portrénál a legkevésbé lényeges hogy a m43 rendszer-szinten is kicsi. Bő 1.000 euro keretből (ami minimum lesz az az üveg) viszont APS-C rendszerben akár csak erre a célra is tudsz építeni egy gépet+objektívet, minőségben/pénzben még mozgástered is van mert tudsz válogatni (oké, ha 50-esből építed az kicsit rövidebb, ha 85ösből az kicsit hosszabb lesz, de összességében szebb/jobb képminőséged lesz, olcsóbban. Oké, termetesebb - de portrénál ez kit zavar? Engem biztos nem.
    Persze, a 42.5/1.2 m43on a drágasága mellé egy elképesztő csúcs-termék de valójában FF-ekvivalensben abszolutdesemmi extra. Ha valaki annyira komolyan gondolja a portrézást (meg úgy általában az extrémen elmosott hátteret), még azt is el tudom képzelni hogy jobban jár ha inkább gyűjt még és FF-re vált (illetve attól még a m43-nak is nagyon megvan a helye - _hosszú_ távon pl. én ilyen kombinációban gondolkozom, asszem írtam is ezt már többször)

    Tovább folytatva ezt a gondolatmenetet, teléknél még legalább kapsz is valami fontosat cserébe, mert tényleg sokkal-sokkal kisebb és könnyebb. Pl. egyszer (és valószínűleg előbb, mint fullframe vázam... :) ) tuti lesz Pana 35-100/2.8-am, pedig az is az 1.000 eurós lélektani határ fölött van. De az könnyű, picike, plusz (ez erősen személyre szabott szempont, és még erősen a jövő zenéje sajnos :) ) beengednek vele olyan koncertekre és sport-eseményekre ahová FF-mel nem (bár ha jól látom ez is szigorodik, korábban tuti 100mm körül volt a határ, most direkt megnéztem egy Pittsburgh Penguins hokimeccsre már be sem lehet vinni cserélhető objkektíves gépet, a Detroit Red Wingsnél 80 mm a határ, viszont pl. Bostonba meg bármi. NBA-t még nem néztem, de gondolom ott is hasonló lehet a szórás. Amúgy is mindegy, mert nemcsak 35-100-am nem lesz még jó ideig, de sajnos egy USA-körút reális tervezgetésétől is meglehetősen messze vagyok még sajnos :)
    Prágában viszont egyelőre még gond nélkül beengedtek a meccsekre, igaz csak a 45/1.8cal és a 9-18-assal (de nem nézték mi van ráírva) mondjuk a második alkalommal azért volt egy kis hezitálás a biztonsági őr részéről, de aztán a főnöke mondta hogy persze. Azért ezentúl tuti hogy emailben előre le fogom egyeztetni :)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák