Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngaba

    aktív tag

    válasz nort_on #81033 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, a többieknek is, egyben válaszolok. Elolvasom majd ezt a könyvet. De egyébként a kérésem ellenére "ne vegyél egyedi részvényt" vitává csúcsosodott ki, annak ellenére, hogy jeleztem, hogy tisztában vagyok a kockázatokkal. :) Én abból is tanultam volna, ha leírjátok, hogy ez azért szar, mert mittudomén, túl sok a mamut, vagy bedobtok egy általam nem is ismert részvény-mutatót, hogy ez alapján ezt felejtsem el, vagy ez a faktor túlsúlyos. Julius írt ilyesmi értékelést. Tanulni a konkrét példákon keresztül is lehet, és bedobtam konkrét részvényeket, remélve, hogy ti is bedobtok majd. És még ha rettentő felkészült is lennék, akkor sem tudnám végignézni a világ összes részvényét.

    Én próbáltam lehetőség szerint (amennyire lehet 3-4 részvénnyel) diverzifikálni földrajzi hely és tevékenység szerint, és ilyen viharos időkben olyan cégeket választottam, amelyekről úgy gondolom, hogy válságállók és viszonylag olcsók, és nem pénzügyi szakemberként jövőt is saccolok nekik. (Valamiért úgy gondoltam, hogy Japánt talán jobban elkerüli ez a válság.)

    És akkor az ETF vs. szubjektív dolog: Olyan pénzekkel terveztem ezt csinálni, amit nem sajnálok annyira, és nem sokkal; ahol nézegetni kell a jutalékok minimumait. (Pl. most visszafizettek egy nem várt adósságot, amiről már kábé lemondtam.) És valamiért ez a befektetésesdi most érdekel úgy "hobbiszinten", ezért írok ide ilyen indokolatlanul sokat (majd megunom, néhány topictárs az autós topicokból is ismerhet, most éppen oda nem irok) + mert beteg a család. És az okozna örömet, ha én állítanék össze egy egyedi "portfóliót", nem az, hogy megveszek egy ETF-et, és megkapom az átlagot. És akkor sem vágnék eret, ha feleannyit hozna, mint a JPGL. Csak ne legyen "előre belekódolva", hogy ez így totál melléfogás (tudom, ezt nem lehet előre megmondani). Amúgy eddigi kis tapasztalataim alapján nem vagyok jó befektető (kapkodok: ha nem lenne költsége, minden nap rakosgatnék valamit valahová + nem bírom a nagy kilengéseket jól idegekkel).

Új hozzászólás Aktív témák