Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz mgoogyi #52596 üzenetére

    Tudom, hogy neked sziklaszilárd véleményed hogy a World-ETF az üdvözítő megoldás, és egyet is értek vele hogy a többség számára az.

    Mindazonáltal én hiszek benne hogy bele lehet tanulni, és hosszú távon is nyereségesebbé válni mint az ETF-ek, amik minden szemetet is kénytelenek tartani, ráadásul folyamatos fáziskésésben vannak.
    Folyamatosan követek multimilliomos daytradereket is akik hobbiból real-time megosztják a tradejeiket és bámulatos hozamokat érnek el (pl. 2020 bőven 100% felett, márc.-ápr. hónapokban szinte esés nélkül). De szerintem pl. az opciogurus srác is bőven veri a world ETF-eket.
    Közös jellemzőjük hogy 10+ év aktív tapasztalattal rendelkeznek és jellemzően szakosodva vannak a piac egy-egy részére és kereskedési módra. Mint bármi másban, úgy itt sem lehet megúszni a befektetett energiát és időt a tanulásba és gyakorlásba. Minthogy ezt a többség nem akarja végigcsinálni, ezért számukra valóban az ETF az elérhető legjobb megoldás, de azért az aktív tradelés pozitív eredménye sem olyan ritka mint hiszed.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák