Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz zsoltee10 #2948 üzenetére

    "Amennyiben nincs erre túl sok időd, akkor van egy elismert pénzügyi tanácsadó, akinek van pár értelmes irománya a témában. Közérthető, lényegre törő. Sokat tanultam a cikkeiből az elején. Van néhány cikk, ami elgondolkodtatja az embert."

    Neeeeee! Ez egy UL ügynök... onnantól behányok amikor azt fejtegeti egyik elmés írásában, hogy hülye aki nem adja el a feje fölül a lakását és megy albiba, hogy a pénzt UL-be tehesse... Szuggesztív az ürge stílusa, de azért látni kellene, hogy ez csak egy ügynök és totál egyoldalú amit irkál.

    A kamatadó (van/nincs, mikor mennyi) 100%-ban politika. Lyukas garast nem tennék rá, hogy 10 év múlva milyen adó- és illetékrendszer lesz, ez nem érv.

    Divot 1 évre keresett helyet 2,5 milliónak. Ami 1 év múlva kelleni fog. Rövid távú befektetés, kockázattűrés alacsony.
    Erre az UL mint konstrukció teljesen alkalmatlan. Pénzpiaci alap vagy ingatlanalap.
    Vagy akciós betét, ami egész évre garantál 8.5%-ot (nem csak az első 3 hónapra) de az akciós betétek ügyfélfogásra vannak kitalálva...

    ui.: ha már részvény: akkor csakis blue-chip, jól szétterítve a pénzt, közvetlenül véve, semmi ügynökösdi, tanácsadósdi, vagy átláthatatlan hátterű pénzügyi konstrukciók. (én is csak azért vettem egy részvénytúlsúlyos bef.alapot, mert nincs elég tőkém hogy közvetlenül foglalkozzak részvénnyel. De hosszú távon azt akarom)

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz zsoltee10 #2948 üzenetére

    A Tóth András-féle oldalon nekem ez az olvasói hsz tetszett: [link]

    "Néhány érdekes adat (forrás: pszáf)
    2005/2006 között 53,85%-kal nőtt a unit linked egységekhez kötött biztosítások befektetéseinek összértéke Magyarországon (félreértések elkerülése végett ez nem hozam, hanem érték). A Unit-linked bevételek 71%-kal nőttek.
    Nagyon érdekes megvizsgálni a szerzési költségek és az igazgatási költségek bruttó díjbevételhez viszonyított arányát (az adatok a teljes biztosítási piacra vonatkoznak), ami 16% és 8%, együttesen tehát a bevétel 24%-a megy el adminisztrációs és fenntartási költségekre.
    A Unit Linked piac nem játszik annyira nyílt kártyákkal mint a termékjellemzőkben hozzá oly közel álló banki befektetési jegy piac. Gondolok itt elsősorban a Bamoszra és honlapjára, valamint azokra a elérhető összehasonlító elemzésekre, melyek az egyes alapok tényleges költséghányadát mutatják be. Mondom ezt azért, mert 1% plusz költség hosszú évek alatt több tíz % ínszt jelenthet az ügyfélnek, amit ugye magasabb eredénnyel lehetne kompenzálni.
    Lehetséges-e az, hogy a pénzügyi tanácsadó szép táblázatos formában leírná a - potenciális - ügyfélnek, hogy barátom befizetsz évi 100 fabatkát, ebből 4 fabatkát levonunk a kötelező életbiztosításodra, aztán 3 fabatkát vételi-eladási árfolyamkülönbözetre, utána “kezdeti költség” (ez a kedvencem!) címén ég 10 fabatkát levonunk tőled. Marad 83 fabatka, amit befektetünk (én mint pénzügyi tanácsadó a festőbuzér alapokat ajánlom, met azok nagy jövő előtt állnak). Te szerencsés/peches vagy, mert jár/nem jár 20 fabatka vissza, amit a következő év elején az APEH utal neked. Ha megkapod, el ne kötlsd, vegyél belőle eseti befizetést, mi ekkor a 20 fabatkából 19-et a számládra teszünk, tehát összesen 102 fabatkád fog hozamot hozni (ha peches vagy, akkor 83!).
    Neked ez azért jó, mert 10 év múlva ez várhatóan 316 fabatkát (ha jólkereső vagy, abban a peches esetben 257 fabatka) fog érni, és abből megspórolsz 43 (peches esetben 31) fabatka kamatadót.
    Na ezért gyere hozzánk, de azt tudd meg, hogy 10 évig ehhez a pénzhez nem nyúlhatsz, mert vissza kell fizetned büntető kamatostul az adókedvezményt és a visszavásárlási érték sem teljes.
    Egy ilyen táblázatnak, illetve a hozamok összehasonlító webhelyének megadása tisztább döntési helyzetet teremtene.
    Kérdésem, hogy a biztosítók miért nem hoznak létre a nagyszámú UL alap teljesítményét összehasonlító oldalt? (a Bamosz oldala nagyon korrekt!).
    Márcsak azért is jó lenne, mert akkor a pénzügyi tanácsadó és az ügyfél 5-10-15 év múlva leülhetne a honlap elé, és a tanácsadó szépen elmagyarázhatná az ügyfélnek, hogy milyen jól is járt vele, hiszen az általa ajálott alapok sokkal több hozamot hoztak mint az átlag vagy tudomisénmi. Látod, érdemes az én tanácsaim szerint befektetni, mert én a jutalékomért jó teljesítményt nyújtottam a múltban."

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák