Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Kiralybali

    tag

    Nemrég vettem egy alábbi configot:
    Intel Celeron G530(új) ; Asrock H61M/U3S3 B3 (új); Corsair 4GB memória (új); Sharkoon táp (új) ; Seagate 500GB winyó (használt) ; Samsung SH-S223L DVD író (új)
    A gépet a vinyó és a DVD kivételével a boltban össze is szerelték, majd én betettem a maradékot meg a meglévő Sapphire HD6770 Vapor-x 1GB DDR5 kártyámat.

    Feltelepítettem (win7 64 bit, driverek, update-ek, avast, játékok). Egy hétig szépen ment, majd egyik este játék közben azt vettem észre, hogy mintha a ventik hangosan pörögnének. Kiderült, hogy a használtan vett vinyó adja ezt a hangot, és le is állt a gép. Mivel épp kicsúsztam az 1 hetes garanciális határidőből, vettem egy új Samsung vinyót.

    Mindent újra telepítettem, majd már telepítés közben az egyik windows update során dobott egy kékhalált, és utána később is, random gyakorisággal ilyet dobott. Próbálkoztam disk ellenőrzéssel, futtattam sfc /scannow utasítást, de semmi eredmény.
    Ez után újratettem az oprendszert, és csak az alaplaphoz adott driverek lettek feltéve és win update, amikor megint kb ugyan ott elkezdte a halálozást. Csináltam egy restort és a problematikusnak vélt frissítéseket nem tettem fel. Ez után nem jeletkeztek ezek a hibák. Manuálisan letöltöttem a SP1-et és felttem, az is ok volt, meg játékok, stb.

    Eltelt megint 1-2 nap, és amikor bekapcsoltam a gépet rögtön egy ilyen kékhalál fogadott, és azóta meg ezt dobálja.

    Csináltam memtesztet, futott egész éjszaka, 10 pass 0 error. Sfc /scannow semmi hiba.

    Maradjunk abban, hogy teljesen el vagyok már keseredve és halvány lila gőzöm sincs, mi a baja... :O

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz mongoose123 #2912 üzenetére

    A video kártya is amúgy viszonylag új, kb fél éves talán. A másik AMD-s PC-mben, ami átkerült a gyerekekhez, eddig kifogástalanul működött.
    Azért javasolod, hogy vegyem ki, mert valami nem kompatibilis valamivel, vagy mert szerinted meghibásodott a kártya?
    Amúgy a gyári video driverrel, meg a lefrissített legújabbal is ugyan ez a hiba.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz mongoose123 #2914 üzenetére

    Ok, ki fogom próbálni.

    Mi van akkor ha megszűnik, akkor mi a teendőm?

    Hibás a kártya? Mert akkor vinnem kell garanciába vissza, gondolom. Bár ahhoz, hogy ez kijelenthető lenne, vissza kelle tenni a régi gépbe, és ha ott megy, akkor nem hibás, csak rossz a csillagok együttállása?
    ha csak nem szereti az adott konfiguráció az adott kártyát? Akkor mi alapján dől el, hogy milyen kártya fekszik az ízlésének?

    [ Szerkesztve ]

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz mongoose123 #2916 üzenetére

    Nos, először is kipróbáltam még azt, hogy az eddigi ilyen-olyan magyar win7 64 bit ultimate helyett feltettem egy céges angol SP1-es win7 64bit professionalt, hátha...
    Hát nem.
    Az alap driverek feltétele után + most kipróbáltam ,hogy a win7 telepítse a 6770-es driverét saját szája íze szerint, sem jött be, kékhalál (mindeféle win update nélkül).

    Szóval kivettem a kártyát, és most menni kékül, bár a halálok eddig is random időközönként jöttek, de mivel a kivétel óta nem volt egy sem, itt lehet valami kutyus elásva.

    Ami még érdekes, hogy ha a 6770-es nélkül teszem be az alaplaphoz adott driver lemezt, akkor a driver fülön a listában ott van az onboard VGA telepítési sor is, míg amikor eleve bent lévő 6770-tel kezdtem a telepítést, akkor ez a sor nem is volt látható.

    Az a furcsa, hogy amikor legelőször telepítettem, és ment picit több mint egy hétig (a vinyó haláláig), akkor is előbb 6770 nélkül települtem ,majd betettem a 6770-et, azt is telepítettem, és minden kerek volt, viszont a vinyó halála óta végzett összes telepítési kísérlet mind már bent lévő 6770-el rajtolt.

    Ha tegyük fel, nem hibásodott meg a kártya (amit még nem próbáltam visszatenni sehová), akkor nem lehet, hogy a kerek működéshez előbb anélkül fel kell tenni a prociba integrált VGA driverét és csak utána bettenni és telepíteni a kártyát?
    Lehet, hogy kipróbálom majd visszatenni és meglátom...

    Ha hibás lett a kártya, azaz mindkét gépben halálozik, akkor az tiszta sor.

    Akkor leszek bajban, ha a kártya ebben ilyen sorrendű telepítés után sem akar majd menni, de a régi gépben igen, mert akkor lövésem sem lesz, hogy merre tovább, hisz ha esetleg vennék egy bármilyen új kártyát bele, abban sem lehetek biztos, hogy menni fog, és nem vagyok olajsejk, hogy ilyen módon próbálkozzakm amíg csak jó nem lesz valami...

    [ Szerkesztve ]

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz mongoose123 #2919 üzenetére

    Lehet, hogy én vagyok nagyon vak, de úgy emlékszem, nincs opció a frissített bioszban sem, ahol a CPU-ba tett GPU letiltható. De majd megnézem még egyszer... A régi AMD-s alaplapnak, amin lapra integrált GPU-ja van, annak van ilyen tiltási lehetősége.

    De az első heti működésnél sem kellett tiltani semmit.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz mongoose123 #2919 üzenetére

    Nos, nem akarom elszólni, de a problémámra az alábbi lehetett a megoldás:

    1. Win és driver installok 6770 kártya nélküli, azaz csak CPU-ba integrált GPU-s felállással. Ekkor az alaplaphoz adott driver CD diver listájában megjelent az OnBoard VGA is (míg ha bent volt telepítéskor a 6770-es akkor ez a sor nem is látszott).

    2. VGA kártya berak és gyári driver CD alapján telepítés, utána Cata-ból software update az aktuálisan legfrissebb 12.3-mas verzióra.

    Azóta minden megy rendesen, szóval úgy látszik ezeknél a procikba tett VGA-knál előbb azt kell telepíteni, és csak utána a rendes kártyát betenni. Ezzel a tudással spórolhattam volna több mint egy hét szívást, 5-7 különböző teljes gép újratelepítést.

    A régi AMD-s alaplapi cucc esetén egyrészt volt BIOS-beli letiltás, amit itt nem találtam, és így ott a gép telepítésekor nem kellett előbb kivenni a VGA kártyát.

    [ Szerkesztve ]

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz Kiralybali #2962 üzenetére

    Hogy szép legyen az élet ma reggel az asszony bekapcsolta a gépet, és amikor kikapcsolta, akkor dobott egy Bug Check 0x1A: MEMORY_MANAGEMENT hibát..

    Csináltam sfc /scannow-t, minden ok, C meghajtóra ütemezett ellenőrzést, de annak eredményét nem láttam, mert épp a gyerekeket vittem iskolába.
    Most megküldtem egy memtestet megint, de a múltkori 11 pass nem talált semmit.

    Most 3-4 napot legalább ment minden probléma nélkül...

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz Kiralybali #2971 üzenetére

    Volt szerencsém az én HD6770-esem helyett öcsémnek vett vadonat új HD6770-est betenni a gépbe, hogy megnézzem, mi a szitu. Leszedtem az enyém driver-ét, kiszedtem, betettem az öcsémét, gyári DVD-ről driver install, majd frissítés 12.4-re. Egyik nap nyomtam kb 10 óra Heroes VI-ot egy huzamban, és semmi baja nem volt. Másnap leültem 1 órát SC2-őzni és amikor a játékból ki akartam lépni, az exit gombra dobott egy PFN_LIST_CORRUPT kékhalált, amit korábban akkor dobált, amikor úgy volt a WIN feltelepítve, hogy eleve benne volt a VGA és nem lett a prociban lévő GPU drivere feltéve. Azóta nem volt újabb kékhalál.

    Egrészt arra következtetek, hogy ha egy vadi új VGA és egy kb fél éves mellett is képes halálozni, akkor nem a VGA karimmal van gond. Marad akkor az alaplap - proci - memória - táp a körben.
    Ismerősök szerint ha random a kékhalálozás gyakorisága, akkor a leggyanúsabb a memória, vagy az alaplap. Tápot és procit nem tartják valószínű oknak.
    Azt is olvastam, hogy az, hogy a memteszt nem jelez hibát, még nem jelenti, hogy a memória jó. Tehát kb szumma 22 pass után sem lehetek semmiben biztos.

    Azért elég nehéz így menni a boltba garit intézni, hogy nem tudni melyik istenverte alkatrésszel van a gond, és úgy, hogy nem is tudom nekik reprodukálni a hibát, mert néha napokig is jó, máskor meg egy nap többször is elhal... :W :( :O

    A memória vétele kapcsán kérdeztem a fórumon is meg a boltban is, hogy a kiválasztott CORSAIR 10 év garis cucc jó lesz-e, vagy mit vegyek. A válasz mindkét helyen az volt, bármelyik jó lesz. Most nézem, hogy az alaplap honlapján van olyan, hogy szupportált memóriák listája, és abban nincs benne, de a kinézett kingstonok egyike sem lett volna benne. Ez lehet gond?

    [ Szerkesztve ]

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz 04ahgy #3030 üzenetére

    A szíváshullám eleje felé már feltettem az 1.70-es BIOS-t. Az nem segített.
    Minden driver friss.
    Nem gyalulom le újra, mert már vagy 8szor megcsináltam különböző sorrendben, oprendszer installal kezdve, különböző win7-ekell, különböző driver/win update telepítési sorrendekkel. Egyik sem jött be. Közel kizártnak tartom a driver hibát.
    A korábban dobált kékhalálok kapcsán volt olyan tanács is, hogy szedjem le a daemon tools-t, meg az avastot, és utóbbi helyett a microsoft saját víruskergetőjét tegyem fel. Ez megtörtént.
    Az öcsém videókártyája mellett most az ő kingston memóriáit tettem be. Ez kb 1 órája volt, még azóta nem volt kékhalál, de WOW-ozás közben egyszer már befagyott (nem lehetet semmit csinálni).
    Szóval valszeg nem a memória, hanem egyre inkább az alaplapra gyanakszom. Ezt támasztja talán még alá az alábbi is:

    A random kékhalálok mellett a SYStem event logban elég sok olyan hibát is beír, hogy
    The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort2.
    <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
    - <System>
    <Provider Name="atapi" />
    <EventID Qualifiers="49156">11</EventID>
    <Level>2</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2012-05-06T09:52:17.169000100Z" />
    <EventRecordID>10626</EventRecordID>
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>PiBaHQ</Computer>
    <Security />
    </System>
    - <EventData>
    <Data>\Device\Ide\IdePort2</Data>
    <Binary>0000100001000000000000000B0004C004000000850100C00000000000000000000000000000000000000000000000000000000005100000</Binary>
    </EventData>
    </Event>

    Nem mindig a port2-őt rja, hanem néha a port4-et is.
    Ennek utána olvasva azt látom, hogy első körben sata kábel csere próba, majd valszeg alaplap csere vezérlő csere miatt.
    Mivel már csak egy sata3 kábelem van fölös, így azzal dugtam rá a vinyót egy másik sata slot-ra. A DVD-nek nem maradt már extra kábel, most az nem lett bedugva. Figyelem lesz-e még ilyen hiba.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz 04ahgy #3038 üzenetére

    Nos, A lapon 4 sata2-es csati és 2 sata3-mas csati van. Jelenleg a sata3 vezérlő disabled állapotba van téve a bios-ban. Eddig a 0-ás és 1-es sata2-es csatikon volt a vinyó és a DVD, most meg azt hiszem a 3-mas sata2-es-en van a vinyó új kábellel.
    Még mindig az öcsém videókártyája és memóriája van a gépben.
    Jelen felállással tegnap óta se kékhalál, se atapi-s hiba nem volt. Mondjuk kékhalál témában ez még nem jelent semmit, mert több napot is vészeltem már át anélkül, szóval az még lehet.
    De ez két hiba lehet akár független is, azaz, kékhalál - memória hiba vagy kompatibilitási probláma, míg atapi-s hibák - SATA vezeték hiba vagy sata vezérlő hiba, vagy vagy vagy...

    A SATA témában ki fogom próbálni, hogy ha átdugom a jelenlegi új vezetékkel a 0-ás csatiba a vinyót, akkor is fog-e atapi-s hibákat dobálni. Ha igen, akkor kezdeményezni fogom az alaplap cseréjét.

    Ha nem dobál ott sem hibát, akkor új SATA vezetéket beszerezve rádugom a DVD lejátszót. Ha előjön a hiba megint, akkor kérdés, mi a teendő? Esetleg DVD-t átdugni másik csatira, hogy úgy is-e.... Majd meglátom.

    Kékhalál témában, ha megint lesz, ezzel a memóriával is, akkor megint csak alaplap cserét sejtek, ha nem, és visszakerül az én memóriám, majd azzal lesz halál, akkor meg memória cserét kezdeményezek.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz 04ahgy #3053 üzenetére

    Mióta átdugtam új vezetékkel és DVD nélkül, nem volt atapis hiba. Nemrég még mindig DVD nélkül visszadugtam a vinyót a 0-ás SATA csatira. 1-2 óra alatt nem volt újabb atapis hiba, de persze még használom így.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz TheMarkov #3054 üzenetére

    Nekem az előző 4850-es kártyám (nem ebben a mostani problematikus gépben, hanem az előzőben) elkezdett túlmelegedni, gép újraindulásokat előidézni. 90 fok körülire is felment sima wow-ozás közben.
    Igen tekintélyes mennyiségű por eltávolítása után már csak 60 körülre ment fel max. (Szóval esetleg egy takarítás?)

    Igaz, valószínűleg ezek a túlmelegedések vezethettek oda, hogy meghibásodott a kártya memóriája. Ekkor először nagyobb terhelésnél, aztán már kisebbnél is fagyás volt (bár nem kékhalál). Ezen hibajelenségek elején én is driver telepítgetések tömkelegével kísérleteztem, aktuális, korábbi, windows által feltett, stb., de sajnos kiderült, hogy a kártya hibásodott meg.

    Egyszer vettem egy force3d fostalicska 4830-at vadi újonnan, ami gyárilag memória hibás volt. Az is kékhalálozott folyton.

    Bár a fentebbi esetek nem állnak teljes párhuzamban az általad leírt problémával, erős tipp lehet a kártya memóriahiba. De ne legyen igazam.

    Van lehetőséged más gépbe áttenni és ott kipróbálni, mielőtt win gyalulás lesz?

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz privatzulu #3114 üzenetére

    A gépem első telepítésekor az asrock alaplapomhoz adott driver/utility/stb DVD-jéről kezdtem telepíteni. Bejött a cucc, és a driver oldalon nyomtam egy install all-t, gondolván, az majd minden drivert feltesz. Aztán a driverek után elkezdte a utility oldalon lévő cuccokat is feltenni, amiket nem akartam. Ezek közt volt egy Creative trial install is, melynél már idegesen kirángattam a DVD-t a gépből. Ezen pont után nekem is azt kezdte csinálni, hogy ha bekapcsoltam, nem volt hang, és mindig telepíteni kellett, ami köv indulásig működött.

    Egyéb okokból, de teljes gép újra telepítést kellett végeznem, és csak a drivereket feltéve nem jelentkezett ez a probléma soha többet.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz Kiralybali #3058 üzenetére

    Vettem egy új sata kábelt és a DVD-t is rádugtam megint az alaplapra, de nem a vinyó melletti sata slotba, hanem a 3.-ba. Ez után nem láttam atapi-s hibát, bár ma még nem ellenőriztem.

    A kékhalálok témában annyi fejlemény van, hogy most már x hete az öcsém kingston memóriájával minden gond nélkül megy. Tegnap visszavittem a RAM-ot a PCX-be, ahol azt mondták majd bevizsgálják (hetekig:(). Azért aggódok, hogy ha a memtest 22 pass után sem talált semmit, de a gép random halálozgatott, akkor a bevizsgálás vajon fog-e valamit találni... és ha nem mit kezdek a RAM-mal?

    Persze ez még a mi lesz ha témakör.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    Sok hozzászólással ezelőtt ecseteltem a kálváriám a kékhalált dobáló gépemmel, amibe betéve öcsém gépének memóriáját, szűkítettem a kört a memória hiba irányába.
    A szóban forgó memóriát visszavittem a boltba, és tegnap kaptam x hét várakozés után egy csere példányt.
    Betettem a gépbe, meg a HD6770 Vapor-X-et is, telepítette a drivert, és kezdtem volna játszani. WOW indítása után nem sokkal megáll pár másodpercre a gép és az alábbi üzenetet közölte:

    Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered.

    Próbáltam teljesen leszedni, meg utána újra feltenni a drivert, de a probléma nem múlt el.
    Volt olyan furcsaság, hogy a catalist cc azt írta ki, hogy az aktuális verzió 11.8, legfrissebb 12.4, majd letöltetve és telepítve vele a frissítést továbbra is ez volt, még reboot után is.

    Fogtam és újra telepítettem a win7-et (SP1) és feltettem az alaplapi drivereket, majd betettem a kártyát, és annak telepítettem a legfrissebb 12.4-es csomagját. Ekkor ugye még semmi más nem volt telepítve, megnyitottam egy txt fájlt a notepad-dal és ennek megnyitásakor megint ezt a hibát kaptam.

    Mi a keserves ménkű baja van és minek?!? :W :( :O :((

    A kártya hibás, vagy a táppal van gond? Kártya kb fél éves, a táp meg 1-2 hónapos moduláris Sharkoon 400W-os.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    Még annyi, hogy egyes fórumokon ezen hiba kapcsán feszülstég froblémákról írnak. Meg azt mondják, hogy emiatt: [link] nagyobb táp kell, mint 400W (Sharkoon 400W WPM 4044951011988 tápegység).

    Amit furcsállok, hogy eddig miért nem kellett nagyobb táp, és hogy vitte a meglévő táp minden melegedés nélkül a gépet időben két eltérő 6770-el is?

    [ Szerkesztve ]

    Balage

Aktív témák

Hirdetés