Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    tudtok nekem ajánlani egy-két típust, e-m5 felszerelés mellé másodgépnek

    a legfontosabb szempontok:

    1. legyen nagy látószöge is, induljon 28-ról, vagy annál is kisebb gyújtótávolságról
    2. relatív jó képminőség kevés fénynél, tehát lehessen vele (kézből) fotózni beltérben vaku nélkül. itt azért több tényező is bejátszik, a nagy fényerő, nagy szenzorméret, ergo bírja a magasabb iso-t, képstabilizátor, stb.
    3. manuálisan csak annyi max, hogy lehessen kis fénynél, éjszaka is statívos képeket készíteni (tehát valami B-idő, éjszakai program, S, M állás stb. legyen rajta, de ez már általában a legolcsóbbakon is van.)
    4. lehetőleg kicsi/lapos, zakózsebben is elférős tehát inkább valami olyasmi, ami visszahúzza az optikáját valamennyire. (lehet vinni kiállításra, rendezvényre)
    5. legyen legalább annyival jobb, hogy érdemes legyen megvenni, cipelni egy jobb telefon mellett is (samsung note4).

    a megapixel, zoom átfogás, érintőkijelző meg ilyen dizájnos extra fícsörök nem érdekesek.

    nem baj, ha régebbi modell, szívesebben venném használtan. sőt... csak manapság akkora már a választék a modellekben, és egy ideje nem is követem az eseményeket, így teljesen le vagyok maradva.

    az árban nem mondok semmit, az majd egy kompromisszum lesz a tudásához képest, inkább a jó ár-érték érdekelne, a korának kiemelkedő gépei. aztán majd keresgélek használtan, vagy ha van valami tényleg jó, időtálló modell, ami megéri, akkor teszek hozzá. mondjuk használtan 10-100eFt közt. csak egyelőre ezt sem tudom, mit keressek a tesztekben, hirdetésekben.
    ---------------
    update: alternatíva lehet, van egy Canon G7-em, de valami baja van, a képeken színes lilás köd és színes vízszintes csíkozottság van. ez mi lehet? érdemes lehet megjavítani? és ha igen, tudtok tippet, hol javítják az ilyen kompakt gépeket?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Alex91 #55479 üzenetére

    köszi, ezek tényleg jó alternatívák... de elnézve a ZX2-t, az jutott eszembe, ez alig kisebb, mint az e-m5 váza.
    milyen alternatíva lenne, ha arra vennék egy 14-42 pancake objektívet (30-40eFt) a meglévő 14-15 zomm és MF optikák mellé, ami:
    vastagságban kb 1.5-2 cm-el lesz több az objektívnél mérve, mint pl. a ZX2,
    • a kérdés csupán, hogy képminőségben mit tud egy ilyen kompakt a 1.8 fényerejű optikájával 1/1,7″ -1" szenzoron, szemben a kit obi 3.5-4.5 fényerejével a m43 szenzorán...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #55480 üzenetére

    a kérdés csupán, hogy képminőségben mit tud...
    itt a válasz

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz kiskami #55483 üzenetére

    köszi, nagyon jó modelleket soroltál, tudom hol kezdjem a keresgélést.
    Egy kérdés, ami megtetszett, az olympusban van egy kézi csillagfény, motív-program, ami több éjszakai képet fűz egybe, kevés zajjal, bemozdulás mentesen, az nagyon tetszene. ezt nem tudjátok melyikben van benne? (SH60, xz10, x-2 biztosan), de pl., az x-1-ben már benne volt? arról sehol nem találok infót.

    ez hasznos lenne beltérben, kevés fénynél, meg éjszakai városképekhez csavargás közben, amikor az ember nem visz állványt meg felszerelést

    @asdf_ : nem tudom, lehet, de amennyire tudom, ezeken is van stabilizátor. pl az sh-60-ról most olvastam, hogy ugyanaz az 5 tengelyes van benne (videóhoz),mint az e-m5-ben. az x-10-ről meg, hogy 3-3,1/3 fényértéket fog a stabilizátora. ha ez így van, akkor a nagy fényerő+ stabilizátor megkímél a magas iso-tól, ami a kis szenzoron a zajosodás egyik legfőbb kiváltója.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    gépválasztáshoz kérnék tanácsot. egy ismerős keres gépet, nem én.
    felhasználás: amatőr, de később meg szeretne tanulni fényképezni
    a limit 200ezer körül.
    ami fontos:
    kis méret, hordozható (kompakt, prémium kontakt)
    EVF kereső (inkább beépített, mint opcionális)
    használható zoom átfogás 24/28 - 75/100 mm
    nagy fényerő (tele állásban is)
    vakusaru
    jó képminőség (nagy érzékelő kb)
    könnyű kezelés (P mód is, gyors és pontos AF, csendes zoom videó alatt)
    jó videó

    először MILC-re gondoltam (én E-M5-el és sok obival fotózok), aztán prémium kompaktra, de láttam, hogy kijött egy új kategória (nagy érzékelős csúcskompakt) és pont 200 körüli árban, szerintem ez lesz a neki való. úgysem fog objektíveket venni, ezek meg jobbak, mint ott a kit obi. a többi meg kb ugyanaz. vagy tévednék?

    ebből a kategóriából mit ajánlotok tapasztalat alapján, amiket nézegettem, Panasonic DMC-LX100 , Canon PowerShot G5 X,
    melyik a jobb vétel? van esetleg még jobb modell ebben az ársávban? (új kéne, mert hölgy az illető, a garancia fontos)

    kösz segítséget!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Tin_Shield #56781 üzenetére

    Köszi, meggyőztél ;) :D
    De amit olvadtam róla az is... (még nekem is kéne)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák