Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovik1989

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mivel elég korlátozottan értek a fényképezőgépekhez technikai oldalról, az aktuális kínálatban meg még annyira sem vagyok jártas gondoltam kérek egy kis segítséget választásban (átolvastam a topic elejét azért) :)
    A munkahelyemre szeretnénk vásárolni egy új gépet, egész konkrét használatra és körülmények közé.
    Könyvtárban dolgozok egy régi épületben. Klasszik stílusú berendezés van barna bútorokkal, fehér falakkal. Ablakok vannak, de csak nyáron van bent érdemi fény, akkor sem mindenhol úszunk fényárban. A lámpák szintén klasszik búrás csillárok, amiben most már led izzók vannak, hol hideg hol meleg fehér (esélytelen, hogy egyformák legyenek, mert a könyvtárban kb. 250 izzó van, a karbantartónak meg mikor milyen izzója van cserének, nem rajta vagy rajtunk múlik). Télen egyébként kimondottan inkább hangulatvilágítás szerű fények vannak.
    Fotózni hetente párszor közösségi oldalakra szoktunk, illetve a rendezvényeinket fotózzuk ha nincs külön fotós aki sokszor nincs. Rendezvény van kültéren, napközben beltérben, illetve néha esténként is. Fotózni több kolléga szokott, ki jobban ki kevésbé ügyesen, de beállítgatni biztos nem fogja senki manualban a gépet).
    Van egy régi Sony Alpha DSLR-A230 gépünk, évek óta nem használjuk mert már a telefonokkal rendszeresen jobb képeket tudunk készíteni, vagy legalábbis kevesebb utómunka kellett a jó végeredményhez. Meg azt többen nem tudják használni, plusz szemüvegben kb. esélytelen jól használni.
    Szerintetek milyen gépek jöhetnek szóba ilyen feltételek mellett, maximum 200.000 Ft értékben (inkább alatta, mert nem biztos, hogy engedélyezik)?

    A segítségeteket előre is köszönöm :)

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz HThomas #63443 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget! Megnéztem milyen gép amit ajánlottál, aztán remélem sikerül szereznünk egyet :)

Új hozzászólás Aktív témák