Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bghistvan

    senior tag

    válasz kovisoft #61807 üzenetére

    Hát csak visszaesz a fene, elég nagy dilemmát okoz a gép választás az FZ300 után....
    Sokat gondolkodtam, rengeteg specifikációt olvasgattam, és persze a tanácsaitokra is hagyatkozva, végig olvasva a topikot szinte, kezd letisztulni bennem, hogy valójában mi is lenne a legjobb választás az említett géphez képest.
    Ugye az már körvonalazódott, hogy a csúcs kompaktokat kizárnám... (hiába van bennük viszonylag jobb szenzor, de sajnos kisebb a zoom átfogásuk,illetve ha nagyobb is, akkor meg fizikából eredően gyengébb fényerőt nyújt, a kivételes LX100 pedig szintén nem zsebrerakható, és szintén kicsi zoom)...milceket szintén kizárnám objektív cserék miatt, és a nagy tenyér méretemből eredően maradnék a bridge gépeknél.

    Utóbb az FZ1000-ről beszéltünk, de mivel úgy szeretnék gépet venni,hogy sokáig kiszolgáljon, és megfeleljen az elvárásaimnak: nagy zoom, 1"szenzor,jó minőségű videók, és gyakorlatilag azok a dolgok amik megvoltak az FZ300-ban mind benne legyenek alapból (időjárás álló váz már nem érdekel), és nyelek egy nagyot aztán többet áldoznék rá, így jutottam el az FZ2000-hez.

    Kérdésem az lenne, megéri-e annyit kiadni ezért a gépért?
    Viszonylag kevés valóban jó összehasonlító videót látok róla, a nagyobb szenzornak köszönhetően mind a kép és videó minőség is sokkal jobb?
    Letöltöttem egy DOF calculator programot, és pl a háttérmosás, bokeh, az alapján sokkal szebbnek bizonyul....... portrékat is szebbeket lehet vele készíteni, mélységélessége is jobb a 300-nál?Videó tulajdonságait nézve is szebb a végeredmény, stabilizátor stb.....?
    ( roppant kevés teszt fotót találtam eddig)

    Elnézést a kérdés rengetegért... csak tényleg nagyon megfontoltan és jól szeretnék dönteni mindenképpen hosszútávra.

    Köszi :R

Új hozzászólás Aktív témák