Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PRO-peller

    senior tag

    válasz SeatZola #24694 üzenetére

    Hát ez szép volt. :R

    Én is nem egyszer elindultam gondolatban a dslr-ek felé. De pont ez tartott vissza, amit leírtál a saját tapasztalataid szerint. Szerencsére én ezt fejben játszottam le és most megint messzebb kerültem a beruházás gondolatától, pedig nézem a hirdetéseket. Pl. most találtam nem régen Canon 400d IS-es kitobival 55k-ért megkímélten. Mégsem kaptam a telefon után... Egy kis spéci kompakt 100x jobban kihasználható miközben nem is sajnálom ha baja lesz. És mi van a képminőséggel? Lehet elfogadható kompromisszumot kötni. Ime.

  • Czibor10

    tag

    válasz SeatZola #24694 üzenetére

    Akkor majdnem hogy kompromisszumosabb egy dslr, mint egy jobb kompakt :) . Nem érdemes eszerint dslr-t venni +200000-ért vagy még többért, mikőzben 60-ért lehet venni bőven jó képminőségű kompaktot, amit előkapsz a zsebedből, vagy egy tescos szatyorból :) .
    Ha dslr-rel fótózól, lehet, hogy szebb képeketlehet csinálni, és így szebb emlék lesz, de akár el is ronthatod az említett nehézségek miatt.
    A kompaktságé a jövő, remélem nem sokára telefonnal csinálunk olyan képeket, mint egy dslr-rel :)) . Köszönöm a beszámolót!

    (#24693) McBJani: A490 szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • A Zéé

    addikt

    válasz SeatZola #24694 üzenetére

    Érdekes, amit mondasz, én kb azt hittem, hogy aki egyszer megvesz egy tükörreflexest soha többé nem akar kompakttal bíbelődni.

    Amúgy pont ezek a legnagyobb dilemmáim, amiket te is leírtál. Mert annyi pénzem lenne, hogy vegyek egy alap vázat (Nikon D3100 vagy Canon 1100D amikre lenne keret, és szimpatikusnak tűnnének) egy alap 18-55-ös kitobival + a minimálisan szükséges kiegészítőkkel, és kb ennyi. De egy 200mm környéki zoom objektívet a közeljövőben nem tudom mikor tudnék venni hozzá. Bár mivel jobbára csak számítógépen nézegetem a képeket, utómunkával talán lehetne valamennyit "közelebb hozni" a témát, ügyes vágással, de az már az igazi. Túl nagy objektívparkot amúgy sem terveztem, mert az rengeteg pénz, és rengeteg plusz hurcolni való. És azt sem tudom, hogy kihasználnám-e teljesen az általa kínált lehetőségeket.
    Viszont azt sem tudom, hogy egy hasonló képet össze tudnék-e hozni mondjuk egy FZ38-cal. Mert a kék óra és a napnyugta fényeit, és a hasonló dinamikus, kora esti, esti képeket egyszerűen imádom, és napokig el bírom nézegetni őket. Ezekhez viszont egy kicsit kevésnek érzem így látatlanba a Panasonicot. És tartok tőle, hogy csalódnék benne. Eddig távolinak tűnt a téma, és csak olvasgattam a tematikus topicokat, de kicsit váratlanul szabadult fel pénz, és reális közelségbe került a vásárlás. Viszont dönteni még midig nem tudok, hogy merre induljak el.

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák