Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Színpadon a hardverzenekar

    ph A hangeszközöké és monitoroké a rivaldafény, de asztali gépekről, komponensekről, notebookról és egérpadról is szó esik.

  • E61 blog 2. rész

    lo [Előző rész]Folytatnám a történetét a E61-nek. A sztereotípiákkal ellentétben még nem kerültem anyagi csődbe, és nem...

  • Tinkertown - Jövő hónapban jön az Xbox kiadás

    gp Az év végén valamikor Nintendo Switch-re is befut a végső változat, de utóbbihoz dátumot nem kaptunk még.

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrás47

    senior tag

    válasz RoBos #146212 üzenetére

    Köszönjük a tájékoztatót , biztosan van akinek sokat segítettél ezzel, aki hosszabb távra tervez érdemes megfontolni a mire is figyeljen oda, mielőtt döntene véglegesen.

  • Ájvé

    veterán

    válasz RoBos #146212 üzenetére

    Egy közép kategóriás telefon nem hiszem hogy hatással lesz a mostani csúcstelefeonok árára, következő csúcs széria lesz inkább hatással rá, áruk se nagyon változik várhatóan ezeknek BF ide vagy oda, minden gyártó itt akarja a legtöbb hasznot.
    Realme X2 és Mi Note 10 se lesz különösebb hatással a piacra szerintem, mi változna? Főleg a Realme nálunk nem is nagyon ismert.
    Ha idén év végén bejelentik a SD 735 és 865-öt ugyan úgy nem lesz hatással még idén semmire, majd ha készülékek jelennek meg vele akkor lehet hatása. Folyamatosan jelentenek be új SoC-ot telefont meg minden mást is, ezeknek nyilván van piac formáló szerepük, de erre várni vagy erre alapozni szerintem felesleges.
    BF-et lehet várni de inkább annak aki kintről rendelne mert Kínába szoktak tényleges akciók lenni, itthon inkább lehúzás szaga van az egésznek és kevés kivételtől eltekintve ritka a jó akció (mondjuk Telekom ki szokta akciói a kifutó készülékeket BF-en az például nem rossz).
    5G-t szerintem jelenleg még nem kell erőltetni (persze valakinek ez kell akkor hajrá), nem a sávszélesség növelés a technológia lényege hanem IoT Automatizáció (önjáró autók), gépek közti kommunikáció stb. Vagyis nem szorosan a mobilokhoz kapcsolódik (persze ehhez is lehet kapcsolódni fog, attól függően milyen felhasználást találnak hozzá), ez jelenleg még szinte kísérleti fázisban van (Vodafone indított nyilvánosan otthon csak 5G-t eddig).
    Penta kamera se sok minden magában, tavaly a Pixel 3 még 1 hátsó kamerával jött mégis az egyik legjobb volt a piacon, persze ha valakinek ez a fontos akkor legyen.
    Csak azért írtam ezt a megjegyzést mert sokan beleesnek a sok technikai humbukba (nem 5G-ről beszélek mivel az valós, viszont szerintem még nem kiforrott technológia és széles körben nem is elérhető még), nem biztos hogy ez az elsődleges, felhasználás alapján kell mobilt keresni nem pedig a mobilokba hozott technológiai fejlesztések alapján szerintem (főleg hogy fele humbuk, tegyünk egy halom kamerát a telefonba mert attól minden sokkal jobb lesz). Két közép kategóriás mobil pedig csepp a tengerbe, kettő a sok közül, szerintem persze.
    Idei telók nem fognak jövőre 5G-s kiadásban megjelenni, eleve újabb SoC vagy külön 5G modem kellene bele, ami plusz költséget jelent. Felső kategória fog először 5G-vel jönni (ár és újdonság miatt is, hiszen ezen keresnek a legjobban ezért itt éri meg) utána jelenik meg egyre lejjebb, de ez idő. Nyilván nem lehet megjósolni ennek ütemét, de idén vesz valaki mobilt az biztosan ne erre alapozzon (vagy vegyen olcsóbban egy közép kategóriásat és jövőre vehet 5G-et valószínűleg még jó drágán, sok idő lesz mire mondjuk az általad írt 100k-s kategóriában is általános lesz az 5G).
    No offense én így gondolom.

  • jeni

    félisten

    válasz RoBos #146212 üzenetére

    Én azt gondolnám,hogy mindig érdemes a második vonalból választani vagyis a tavalyi csúcs modellek közt válogatni,keresni.
    Ott nagyobb lehet a haszon.
    Sokan azt csinálják,hogy megveszik frissen az újat és 1 év múlva eladják,hogy a legfrissebbet megvehessék. Ez is egy jó bolt lehet.

Új hozzászólás Aktív témák