Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xelo

    addikt

    válasz Semplar #72190 üzenetére

    egy "szerintem" azért elfért volna a mondandódban. általános védelem szempontjából többnyire egyet kell hogy értsek (hol egyik cég terméke, hol másik teljesít jobban), de ettől még nem feltétlenül felesleges 3rd party fizetős megoldást használni. ha valaki pl esetenként használna tört szoftvereket, vagy hdd-ről torrentezik, esetleg ott tárol rengeteg fotót/videót akkor a defender igen irritáló tud lenni. utoljára előző évben teszteltem, és ha olyan mappát akartam egy hddn megnyitni amiben pl több ezer fájl van (fotók, videók, stb) másodperceket malmozott a gép mire végrehajtotta az utasításomat. :U ilyet nem tapasztaltam f-secure, eset, kaspersky termékekkel. másik dolog hogy a világon jelenleg a defender a legelterjedtebb védelmi megoldás, azaz egy kártevő úgy tud legtöbb felhasználót elérni ha a defendert ki tudja játszani.. nem hülyék azok se akik vírusokat készítenek, és ha nem célzott támadás a cél (ahogy írtad ilyen esetben szinte tök8 mit használsz), hanem tudatlan felhasználok elérése minél nagyobb számban, szerintem egyértelmű hogy a defendert minimum ki kell tudnia játszani. nem vagyok büszke rá, de tinikoromban én is játszottam scriptkiddiet, terjesztettem kártevőket, és akkor is figyelembe vették a vírusok készítői, hogy mik a legelterjedtebb antivírusok, és olyan kártevőket gyártottak/árultak amik azokon a top programokon legalább egy ideig képesek voltak észrevehetetlenül átmenni. azt is leírnám hogy az avk ingyenes verzióiból többször hiányoznak olyan fícsörök mint a szkriptvédelem, zsarolóvírus elleni védelem stb, ezt érdemes figyelembe venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák