Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FistXL

    aktív tag

    válasz Semplar #60892 üzenetére

    Van elegendő tárhelyem az SSD-n, ezt a játékot csak kipróbálni tettem fel, nem jött be ez a része, már kb. egy hete nem indítottam el. Ha megtetszik valami, egy leárazásban megveszem, ami aztán megy fel a RAIDelt 1TB-os HDD-re. Abból meg van még 700GB szabad hely :). Kikapcsolni meg azért nem szeretném, mert még SSD-vel is majdnem kétszeresére nő a bootidő, mert a gyorsindítást is kikapcsolja az a cmd-s parancs. Olyan sokat meg nem ír az SSD-re, hogy az 10 éven belül tönkretegye azt, ennyi után meg amúgy is elavul, a vezérlője hamarabb tönkremegy mint a cellák. Szerintem nem éri meg kikapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Semplar #60892 üzenetére

    Hagyjuk már ezt az SSD kímélő dumát, 5k egy 120GB-os 9k egy 240GB-os. A PC legolcsóbb alkatrésze, drágább ventilátorok is vannak.
    Egy dolgot nem kell - nem szabad csinálni - manuális töredezettségmentesítést végezni, az automatikustól pedig nem kell tartani mert a Windows 10 alapban "óvja" ettől az SSD-ét.
    Nálam az a kevés torrent ami van az is az SSD-re megy, hogy a HDD x idő után ha nem baxtatja semmi el tudjon menni aludni.

    Nálam tiltva van a hibernálás de azért mert nem használom nálam a gép vagy ki vagy be van kapcsolva altatni nem szoktam.
    A hibernálásnak is van értelme mert ha altatod és csak a memóriát "fagyasztja" be a rendszer és jön egy áramszünet akkor elszáll a rendszer hiszen a RAM volatilis adattároló tehát csak feszültség alatt tudja megtartani az adatot, ezért van egyfajta "hibrid alvás" amikor az alvásba küldés "lassabb" mert ugye ki is írja a RAM tartalmát a háttértárra de az ébredés már olyan mint a sima altatásnál mert a RAM-ot is feszültség alatt tartja tehát ha nem volt áramszünet akkor nem kell a háttértárra kiírt RAM adatokhoz nyúlnia, és gyorsabban ébred a gép, de ha mégis volt egy kis áramszünet akkor a háttértárból kénytelen beolvasni.

    4,5 éve kb. 30k-ért vettem egy 120GB-osat most ennyiért akár 960GB-osat is lehet venni ami 8(!)-szor akkora.

Új hozzászólás Aktív témák