Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz atee #44661 üzenetére

    Telepítésnél be kellett jelentkezni (vagy profilt gyártani). Mivel évekkel ezelőtt már használtam, fel is ismerte a mailcímemet, de nem tudott rá jelszót küldeni, semmi nem történt, annyit kiírt, hogy a profil már létezik és ennyi. Kellett egy új profilt regelnem új mailcímmel.
    Fizetés után malmoztam, és vártam a következő e-mailt, de csak nem jött.
    Közben rájöttem, hogy ha bejelentkezek Centralba, akkor ott legalább látok valami infót.
    Ott is volt, a free verziót felismerte a rendszer és mellétett még egy verziót, de megjelölés nélkül + 1 kis kék gombot, hogy letölthetem a szoftvert.
    Le is töltöttem a 11 megás online telepítőt, viszont a telepítéskor jöttem rá, hogy ez a Total security-t szedte le, nem pedig a az AV Plust, amit megvettem, választási lehetőségem pedig nem volt.
    Közben pedig uninstallálta a már fent lévő másik AV irtót, majd védelem nélküli netkapcsolattal letöltötte a bő 300 megás filet és feltelepítette, így hosszú percekig nem volt védelem a számítógépen, nem is értem, hogy pont egy ilyen szoftver ezt hogyan engedheti meg magának? Milyen telepítési menet már ez? Full install file pedig nem elérhető a gyártó oldalán, talán azon kívül igen, de oda meg nem mertem kattintani.
    Közben eltelt 20 perc, megérkezett a várva várt e-mail a kóddal, majd a Centralban láttam, hogy megjelent az a verzió is, amit valójában megvettem.
    Újra kék letöltés gomb, 11 megás telepítőfile, ezúttal a jó verzió, szintén előző verzió le, védelem nulla hosszú percekig, teljes telepítő letöltés és install.
    Szóval ez történt. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 2016 végén egy vírusirtó egy online telepítőfile-lal települ, és a folyamat közben teljesen védtelen a gép.
    Másik dolog, hogy egy ilyen vásárlási és egyéb rendszernek teljesen automatikusnak kellene lennie és mindennek másodpercek alatt meg kell történnie. Tehát nem 20 perc egy levél kiküldése és nem fél óra egy profil felállítása. Nem tudom milyen az infrastruktúra emögött, de nem tűnik profinak. Így a várt 15-20 perc helyett elvett 1 órát az életemből ez az egész.
    A Conduit-os cuccot pedig még mindig nem találja sehol, és bizony ez az éber szoftver ebből semmit nem észlel, mint ahogyan az előző sem tette, így nem tudom még mindig, hogyan tettem fel, pedig már más gyanús programot is uninstalláltam.
    Viszont nem fogja a gépet, a háttérben a service elindul azonnal, ahogyan töltődik a windows, de amit a HitmanPro megtalál 1 perc alatt, azt a Bitdefender nem, és a Kaspersky sem látta, pedig elvileg mindkettőben van malware elleni védelem.
    Szóval kicsit bosszús vagyok emiatt, mert naponta irthatom továbbra is a Conduit-ot. Annyiban viszont jó volt az usb kulcsos rescue disc, hogy az összes többi kártékony kódot is leszedte a gépemről, amik szerencsére azóta sem jöttek vissza.

Új hozzászólás Aktív témák