Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz twine #27175 üzenetére

    Biztosamibiztos, átnézetném a gépet a kaspy rescue diskkel, h nem települt-e vmi, az MSE nem egy top védelem. Amúgy ahogy fentebb is mondták, valszleg csak az ilyesztgetős weboldal-t kaptad meg, nem a települős fajtát.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • micafighter

    nagyúr

    válasz twine #27175 üzenetére

    Értem. Biztos láttál már olyan weblapot, amit ha bezártál, akkor feljött egy üzenet, egy felugró ablakban, hogy "Biztos el akarja hagyni a weblapot?". Az ablak alján pedig ott van, hogy "Igen" vagy "Nem".

    Ez a weblapos "rendőrségi vírus" gyakorlatilag egy sima weboldal, ami meg akar ijeszteni. Amikor be akarod zárni, akkor pedig felugrik egy ugyanolyan ablak, mint amiről fentebb írtam, annyi különbséggel, hogy itt nem az a szöveg, hogy "Biztos el akarja hagyni a weblapot?" hanem valami további ijesztgetés, és a felugró ablakban nem látni az "Igen" és a "Nem" lehetőségeket. Ha rákattintasz a felugró ablakra, ezzel "kijelölted", ha nyomsz egy entert ezután, az olyan, mint ha az "igen"-re kattintanál, és bezárja a weblapot. Csak az elmúlt pár napban vagy 3-4 ilyennel találkoztam, ugyhogy ennyi a tennivaló. Legközelebb csinálok róla egy videót. Nyilván feladatkezelőből is be lehet zárni (ezt a verzióját a rendőrséginek).

    A gépre nem töltött le semmi kártevőt, nincs semmi fertőzés a gépen. Mondjuk a MSE (Microsoft Security Essentials)-al amúgy se sokra mentél volna.

    Esetleg egy AdwCleaner-t meg egy CCleanert érdemes futtatni a gépen, és a temp mappát kipucolni, ha ezek nem tennék meg, illetve egy MBAM keresés még mehet. Ezek sem szükségesek am, én ezekkel se szórakoztam.

Új hozzászólás Aktív témák