Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz Vismajor01 #4483 üzenetére

    Nem leszünk népszerűek, de +1:

    Egy 3,66-os medencéhez - szerintem - sem muszáj a homokszűrő.
    Nagyobb víztömeghez persze igen, kell, azt nem vitatom.

    A gyári szettben hozzá adott 1m3/h modellnél persze érdemes nagyobbra cserélni, de az sem feltétlenül elengedhetetlen.
    Persze, egy példa nem példa, és a saját példámban mi jellemzően felnőttek, higgadt hűsölésre használjuk, nem ugrálunk ki-be a medencébe/ből de - csapvízzel feltöltve, - úszó adagolóban elhelyezett több darab mini multitablettával, a napi pancsolás részeként a hálós kézi medencefölözővel a bogarakat és növényi törmeléket kiszedve, használaton kívül akár szolárfóliával, akár a normál takaróval letakarva, gyönyörű tiszta vizünk volt addig is amíg a sima papírszűrős forgató ment csak (mondjuk az 0/24*, ez is fontos lehet), és azóta is hogy a papírszűrőt kiváltottam a szűrőlabdacsokkal (szúnyoghálószerű mosózsákba téve), és azokat pár naponta kiöblítve.

    Az idén a szaharai por miatt bevetettem a búvárszivattyút is, a cső végére pillepalackba tett szűrőlabdacsokkal, de a szaharai por nélkül ez se kellett volna.

    Szerintem egy ilyen pici medencére egy homokszűrő kb. olyan, mint egy kétfős háztartás napi (vagy heti) bevásárlására dobozos furgont, vagy pickupot venni. Garantáltan könnyedén ellátja a funkciót amire kell, de a szóban forgó funkció ellátására egy Corsa/Polo/Twingo/Yaris (vagy még ezek kistesói) is alkalmasak. Vagy sima webböngészésre egy i7 procis gép 32GB RAM-mal.

    Több topikban - feltételezem, valóban merő jószándékból, hogy tuti biztos legyen - a javasolt cuccok terén a sokszoros túlbiztosítás terjedt el, és/vagy a legalább felső-közép kategóriás márkáké; amik garantáltan jók, de sok igényre jóval kevesebb/kisebb/egyszerűbb is elegendő. (#csakabosch, #azösszetöbbimárkaiparihulladék, #csakamiele #csakadyson stb.)

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák