Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Nos. :-)

    A Cuha tényleg nagyon szép, visszamegyek még oda.

    A pályák így újrakezdőként tök jók voltak, ha az ember úgy mászta őket, hogy nem használja a kötelet és a patkókat, hanem próbál a sziklán fogást találni. Volt olyan rész, amit így nem tudtam kimászni, és kénytelen voltam segítséget igénybe venni, illetve volt egy rész, aminél még kötéllel is alig ment, de ugye a felkarom az most nagyon satnya ennyi kihagyás után. El fogok kezdeni húzódzkodni emiatt.

    Az nem segített, hogy eleredt az eső, és hogy volt, ahol moszatos volt a szikla és kegyetlenül csúszott. Végül a Vibramot feladtam, nem jó még erre a célra sem, és talán még a túrabakancs sem az igazi, mert akivel voltam, annak is nagyon csúszott. Megpróbáltam a régi mászó cipőmet (Rock Pillars), ami régen túl nagy volt, és úgy tűnik, hogy nőtt a lábam, mert most teljesen rendben van. Nem túl kényelmetlen, de nem is csúszik le a sarkamról, mint régen, hanem tökéletes. Úgyhogy abban másztam, de igazán jó tapadás még azzal se volt sok helyen.

    Összességében baromi jó volt ez így kezdésnek, nagyon tetszett! A teremhez képest is egész más kint mászni a természetben, és ha felérek, akkor tényleg a szikla tetejére érek fel, ahol jó a kilátás, vagy éppen lehet borókát, kövirózsát, stb. gyűjteni. A termes mászást se fogom azért teljesen elfelejteni, feladni, de nagyobb részt szerintem ez a via ferrata lesz, később esetleg sziklamászás, aztán néha elnézünk majd Bécsbe terembe is mászni.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák