Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pinyo16689

    senior tag

    válasz DrDoktor #27 üzenetére

    Minden kínai állampolgárnak teljesíteni kell, amire az állam kéri. Nem gondolod komolyan, hogy bármely kínai gyártó független a kínai államtól? Hogy rájuk ez nem vonatkozik? Hogy a többi kínai tech cég nem ugyanazt csinálja, pont ugyanúgy? Ez, hogy ezt a kém dolgot kihegyezed a Huaweire, ez viccnek is rossz. Pont ugyanolyan a Xiaomi, az Oppo, a Honor, és sorolhatnám. Az adatgyűjtés az egyik legfontosabb része a mai nagy tech cégeknek. Az információ hatalom. És pénz. És a Google, az Apple is pont így csinálja. Talán a Samu nem annyira, de csak mert Dél-Korea nem nagyhatalom. Bár az adatokkal kereskedni is lehet. Remélem, nem kínai telefonod/tableted/laptopod van. Mert pl. a Lenovo is kínai. És tudom, többen írták, hogy inkább a Google, vagy Apple gyűjtse az adataikat, mint a kínaiak, de szerintem ez csak érzésre jobb. Egy harmadik fêl által gyártott tech eszköz( mind szoftveresen, mind hardveresen) , amin rajta vannak az adataid, az "életed", ami csatlakozik a világhálóra, hát, nem tudom... Papírpénz, papír csekk, papír alaú levelezés,papír térkép, személyes beszélgetés, ez a legbiztosabb, ha az ember nem tudja ezt elengedni.

    A teló amúgy szerintem is drága, nem vennék én sem Google nélkül (pusztán praktikus okokból), de sajnálom, hogy kivéreztették az egyik leginnovatívabb gyártót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák