Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbius

    veterán

    válasz Kriszti22 #73 üzenetére

    Nyilván személyfüggő, hogy ki hogyan éli meg felnőtt fejjel a mandulaműtétet. Nekem tavaly januárban vették ki, 30 éves voltam.

    Azt kell mondanom, hogy az a hét a kórházban a műtét után nekem egy pihenés volt, abszolút semmilyen negatív élményem nincs...

    Amíg a kórházban voltam a műtétet követően (egy hét), híztam 3 kilót :D

    Helyi érzéstelenítéssel vették ki a garatmanduláimat, kb. 15 percig tartott. Kaptam egy nyugtatót, majd a műtőben telefújták a számat lidocainnal, majd injekciókat adtak a manduláimba és elkezdődött a műtét. Egyáltalán nem fájt, csak azt éreztem, hogy turkál a doki a számban. Inkább az volt kellemetlen (de fájni az sem fájt) amikor sütötte el a végén a vágások helyét, mert égett hús szagát/illatát? éreztem.

    Az érzéstelenítéssel végzett műtétnél az egyetlen fontos dolog, hogy az ember ne pánikoljon be attól, hogy őt műtik és vérzik a torka, valamint, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogy a doki mondja műtét alatt!

    Aznap csak teát ihattam, ittam is vagy két kancsóval :)

    Én csak azt csináltam a műtét után, amit előtte a nővérek és a dokik is mondtak: hogy igyak minél többet, és amikortól lehet enni, egyek meg mindent.

    Így is tettem, ettem ittam egész nap, hét napon keresztül, amíg a kórházban voltam, ezért is híztam 3 kilót, amit nem akartak elhinni.

    Naponta háromszor kaptunk fájdalomcsillapítót gyógyszer formájában, azt mindig bevettem, de csak akkor, amikor úgy éreztem, hogy kezd fájni a manduláim helye.

    Számomra az volt még furcsa, hogy ugye egy műtétet/sérülést követően az ember úgy gondolja, hogy napról napra jobban van, kevésbé érzékeny a műtét helye, stb...

    Személy szerint viszont a mandulaműtétet követően úgy éreztem, hogy a műtétet követő napon voltam a legjobban, akkor volt a legkevésbé érzékeny a torkom, akkor tudtam a legkönnyebben nyelni. Ezt követően kb. 6 napig - tehát kb. addig a napig, amíg hazaengedtek a kórházból - viszont napról napra nehezebb volt lenyelni amit ettem. Majd miután hazaengedtek egy nap alatt mintha elvágták volna, minden kellemetlen érzés megszűnt.

    Ásítani nem tudtam még vagy 3 hétig, mert olyankor úgy éreztem, hogy el akar pattanni valami a torkomban, feszült gondolom a sebem.

    Szóval fel a fejjel, én személy szerint komolyan mondtam, hogy nekem ez a műtét egy pihenéssel teli hét volt a kórházban, amikor semmi más dolgom nem volt, csak hogy feküdjek, egyek és igyak ;) Kell ennél több? :D Kipihenve távoztam a kórházból, azt mondom, hogy bárcsak minden így menjen, és akkor semmi probléma nem lesz...

    Minden jót, mielőbbi gyógyulást a műtétet követően! :R

    dbius

  • Vica_

    csendes tag

    válasz Kriszti22 #82 üzenetére

    Szia Kriszti!

    Igen láttam, el is vagyok kenődve rendesen. De hát amint mondják a muszáj az nagy Úr!
    Mivel volt már kezdődő trombozisom ezért azt hiszem jobb ha ettől is megszabadulok, és nem tologatom évekig, mint a manduláimat, mert ennek is vannak szövödményei állítólag ha leszakad a rög, és tüdő embóliát is lehet kapni, ami akár végzetes is lehet. Hát most egy kicsit szuszanhatok a tavasz még messze van, remélem a télen nem fog fájni és akkor majd ezen is túl leszek. :) Egyébként én is ezt mondtam annak a 20 éves lánynak a szobában aki szinte látványosan szenvedett hogy szerintem nekünk nincs is semmi bajunk, ha kimész a folyosóra és megnézed azokat az embereket akik ott sétálnak akkor rá döbbensz hogy mi nem is vagyunk betegek. / rengeteg gége műtött beteg volt. / Na azok tényleg beteg emberek voltak, de hát beszélhettem én, változatlanul nem evett és nem ivott, és persze ha valaki mind ezt nem tartja be és a sebhely száraz akkor még jobban fáj. Na de nem ijesztlek el, mert tényleg nem egy borzalom ki lehet bírni.

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Kriszti22 #109 üzenetére

    Kb olyan, mint egy torokfájás megfázásnál? A közérzet is olyan influenzás, émelygős,semmi se jó lévős?
    Az enyémet mindenáron ki akarja szedetni a dokinénink, de én nem engedem,állítólag mindig kicsit gyulladt,gócos?,de félek a kiszedéstől is, meg,hogy utána minden vackot elkapok majd :U

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • nat

    senior tag

    válasz Kriszti22 #156 üzenetére

    Köszi a válaszokat Kriszti22 és Mócsing007. :R
    Majd írok,ha túl leszek rajta.
    De akkor is parázom rendesen. :B

  • Mócsing007

    újonc

    válasz Kriszti22 #157 üzenetére

    Szia Kriszti22!

    Éjjel esett le...de még mindig van egy kicsi! Most eléggé fáj,de már vettem be gyógyszert! Ma már erőt vettem magamon...felöltöztem,hajat és fogat mostam! :) Remélem mostmár hamar elmúlik a fájdalom! Mindjárt meg is próbálkozok egy hambival! :)

  • nat

    senior tag

    válasz Kriszti22 #163 üzenetére

    Az a rossz,hogy az ember rákészül és jól hazaküldik. :O
    A legrosszabb az,hogy nekem nincs betegállomány,csak fizetés nélküli szabi. :W
    Mire elintéztem sem volt egyszerű,most az egészet visszacsinálni,aztán újra egyeztetni. :O

Új hozzászólás Aktív témák