Hirdetés

Aktív témák

  • cspety

    tag

    Sziasztok!

    Gondolkoztam mostanában, hogy lecserélem a mostani Nokia 6310i-met ( mely legalább 10 napig bírja), egy másik színes kijelzős, grafikus 65 ezer színes telefonra. Sokat megnéztem már, sok tesztet el is olvastam azokról, melyek tetszettek. Érdekes módon mindenhol azt olvasom, a szolgáltatások sokasága és a hihetetlenül szebbnél szebb kijelzők dícsérete mellett, hogy az aksik 2-3 napot bírnak!!! ISajnos a telefonok fejlesztése mellett az aksik kicsit lemaradtak, és a mai sokat fogyasztó telcsik mellé ezek igen csak kevesek. Kérdem én ezek után, hogy érdemes-e váltani és van-e és ha van akkor melyik az a telefon, melynek aksija legalább 6-7 napot kibír???? Ajánljatok valami jó kis telefont, mely 65k színes, kamera és mp3 nem kell, de az aksija tartós!! Néztem a telefonokohoz plussz erősebb aksikat, de nem nagyon találtam azt sem. Segítséget előre is köszi!!!

  • zsiga667

    addikt

    válasz cspety #1 üzenetére

    Nem maradt el az akksik fejlesztése sem, egyre kisebb telókba egyre kisebb akksikat tesznek, viszont átlagosan a mostaniak is 7-800mAh-t bírnak mint régebben. Viszont ugye ma az a ''trendy'' ha könnyű a teló, ezért nem raknak bele nagyobb kapacitású (és ezáltal nehezebb) akkukat.

    A szép nagy színes kijelző és a hosszú üzemidő éppen ezért ma gyakorlatilag kizárja egymást. :( Én ezért hordok mindig 2 telefont, most éppen egy Motorola V600-at és egy Nokia 6210i-t.

    Egyébként 1,5 évig Nokia 7650-em volt, hidd el hamar meg lehet szokni hogy a töltő mindig a táskádban, pótakku a zsebedben, és ha konnektorközelbe jutsz egy fél órára akkor már rakod is fel a töltőre. :P

  • Loha

    veterán

    válasz cspety #1 üzenetére

    Csak a szines kijelző miatt cserélnél?
    Azon kívül, hogy szép, nem sok gyakorlati haszna van egyenlőre SZVSZ.

  • col

    addikt

    válasz cspety #1 üzenetére

    Sajnos túl jó hírek nincsenek ebben a témában. Minél jobbak a kijelzők és az egyéb szolgáltatások, annál több energiát is igényelnek ezek. Sajnos a kijelzők, pláne a jobbak (TFT, sőt az aktív TFT) nagy a fogyasztásúak, és nagy az áramfelvételük. Az akkumulátor meg csak egy bizonyos kapacítással rendelkezik. Azt jelenti mennyire terhelhető és mekkora áramot, tápenergiát képes általában leadni.
    És itt jön a bibi. Az akkumulátorok kapacítása egyenes arányban áll a méretével általában. Tehát el kell dönteni. Kicsi aksi és kicsi, illetve közepes kapacítás és élettartam, vagy nagy aksi és hosszú a két töltés között eltelő idő.
    Sajnos, vagy hál' Isten a mai telefonok egyre kisebbek, így adott, mekkora lehet kb. az aksi mérete is. Szóval jelenleg úgy tűnik, elsősorban a méret szabta korlátok miatt az aksik kapacítását nem növelték. Bár ez érthető, mert senki nem szeretne járkálni gondolom, egy maroknyi telefonnal, ami 65ezres kijelzős és fél diplomatatáskányi aksit cipelni mellé, hohy hetekig bírja egy töltéssel.
    Ez örök ''harc'' a méret és táplálás, illetve energiaforrás mérete.

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • aDM|RaL^

    őstag

    ha sokat telefonálsz. meg használod, én alig használtam a telefonom az előző 1 évben mert nagyon magányos voltam, meg sose volt feltöltve pénzzzelll...

    igy a t300 egy töltéssel 2 hétig, a t610 másfélig bírta?

    http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

  • cspety

    tag

    Köszi az eddigi hozzászólásokat!
    Tudom, hogy a kijelző és a szolgáltatások sokat fogyasztanak, de pl szvsz a 6310-es mérete még elfogadható, tehát egy kb ekkora aksival a kijelző mellett szvsz bírni kéne 6-7 napig átlagos használattal, főleg éjszakai kikapcsolással!
    De az tényle tény, hogy a telók egyre kisebbek és tényleg nem lenne jó a ''kétmaroknyi'' teló! Várom a többi telefont, ami azért még bírja!!!

Aktív témák