Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz aphra2 #707 üzenetére

    ez így nonszensz, már megbocsáss.
    Volna rá mód, hogy finanszírozzák máshonnan. Ha bizonyos tételeket - neadjisten többet egyszerre - kicsit emelnének, akkor nem 30%-os hiány lenne a nyugdíjkasszában. Gondolok itt pl gépjármű vagy ingatlan vásárlásakor fizetendő illetékre, neadjisten az SZJA-t nem lenyomni ilyen módon hogy kiesést generál de voltaképp senki nem jár vele jól, cska az amúgy is pénzes, a nyugdíjjárulék kis emelése, esetleg jegyezhető állami kölcsön, netán a nyugdíjasoknak nem infláció feletti emelést beígérni, amikor sok nyugdíjasnak az átlagdolgozó fizetésénél amúgy is amgasabb nyugdíja van,talán nem kéne full ingyen közlekedniük az egész országban, stb.

    A lényeg az, hogy az évi ezermilliárd forint alatti hiány (asszem 8-900 mrd/év) fedezésére nem 2800 mrd lenyúlása a megoldás, mert az max 3 évig elég - jé, a ciklus végéig kitart ha cak erre fordítják, milyen emglepő - de utána ott van mindenki hogy a hiány megmarad és a pénz is elúszott. Meg lehetett volna oldani úgy, hogy az mind a 10 millió embernek egy kicsit fájjon, ne 3 milliónak, de annak baromira.

    A rokkantnyugdíj egy vicc, tudom hogy feleslegesen sok van belőle, de pl nekem közeli - és nyugdíjközeli - hozzátartozóm törött csigolyával, kiterjedt gerincmeszesedéssel és állandó izületi panaszokkal, valamint alig használható lábbal (egy elvileg 1 napos és 1 hét pihenést igénylő műtét után a kórházban elkapott majdnem középkori fertőzés miatt csökkent járóképesség) nem kapta meg a megfelelő mértékű leszázalékolást, dolgozni nem tud, nyugdíjbefizetése nincs, képzeld el mit kap mikor eléri a korhatárt...egy meleg kézfogást szerintem..... a katonák, akik háborút 1945 óta nem láttak és 80%-uk irodában ül manapság, azok meg 45 évesen elmehetnek kedvezménnyel teljes nyugdíjba...a 35 éves, munkát életében nem látott egyénekről, akik meg lejattoltak, nem is beszélek inkább....

    tkazmer: a baj csak az, hogy ahhoz megint 2/3-os többség kéne. Szerinted ha valami balul sül el, ki fogja még egyszer megszavazni azt a bizalmat bárkinek is ? Van egy sejtésem, hogy a tulajdonhoz való jog kivételét az alkotmányból nem mostanában fogják helyrepofozni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák