Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doki16

    addikt

    válasz joshua7 #190179 üzenetére

    Azért írtam, hogy 12kwh a nagy átlag erre a 11000 km-re. nem tudom vezetni, mert sima 230-ról töltök nincsenek adatok. Pénzügyileg helyes a táblázatom, mert nekem ennyiben van, összértékelésben nem, ha más akar látni egy viszonyszámot. Számolunk 38Ft-al az 100km alatt 12kWh-ás átlagfogyasztással 456Ft. De nem lehet pontosan megmondani, mert fogalmam sincs, hogy mennyi a benzinnel és árammal megtett út. Persze ez a szám sem helyes. Pontosan ha csak árammal mennék akkor kb 800-1200 Ft-ból jön ki 100km. de ezekből a PHEV kocsikból nem lehet statisztikát csinálni.

    Oszlopról utcán tölteni értelmetlen már. 120-150 Ft-os kWh árak van és még van olyan cég aki percdíjat is számol fel emellé. Most 6kWh megy bele a kocsimba 2,5 óra alatt. Az kapásból 720Ft a legkisebb díjjal számolva és tudok vele menni a legjobb esetben 35 km-t. Sehol nem teszem oszlopra már, mert hibridben ha le van merülve akkor is max 4,5 liter a fogyasztás. Áramból átszámolva 9 liter körül alakulna. A probléma az, hogy nagyon durva lett az oszlopok árazása.

    [ Szerkesztve ]

    A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Új hozzászólás Aktív témák