Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz F34R #21800 üzenetére

    Na, látod. Meg én pl. úgy is haladok a projekttel, hogy fel sem rakom, de pl. most dwm konfigját reszelem, igaz Archon, de ez majd megkönnyíti, hogy egyszerűbben telepítek WM-et Gentoo-ra. Aztán az st konfigja következik, és majd Gentoo-n nem kell bloat Termite vagy Alacritty forgatásával vergődni. Tehát közvetve ezek is a Gentoo-ra átállást segítik, azért sem tettem vissza a Sway-t. Sőt, a CLI-s/terminálos progikra, saját mount, mtpmount, fzf.es, stb. scriptekre is ezért tértem át.

    De ezt én mindig is így csináltam, már windowsos felhasználóként is fokozatosan készítettem át a Linuxra átállást, még évekkel előtte, először a warez progikat dobtam, aztán elkezdtem olyan ingyenes, opensoruce, multiplatformos progikra átállni már Windows alatt is, ami van Linuxra is, pl. Total Commander helyett Double Commander, MS Word helyett LibreOffice Writer és XeLaTeX, stb., uTorrent helyett qBittorrent. Így mikor eljött a váltás ideje, már nem voltam bajban, mint a legtöbb windowsos felhasználó, hogy jajj istenem, ezt a progim sem megy Linux alatt, az se, hanem az új rendszeren is ugyanazokat az alkalmazásokat tudtam használni, mindenféle nagyobb törés nélkül. Alig kellett valami helyett másikat keresni, Notepad++ helyett Kate lett akkoriban, és pl. a foobar2000-re, GIB szótárra nem találtam alternatívát akkor, de ez kivételes volt. Vagy pl. már linuxozás előtt törekedtem, hogy lehetőleg olyan hardvert vegyek, ami nem csak Windows driver only, hanem menni fog Linuxon is.

    NTP-vel szenvedés is meghozza majd a gyümölcsét Gentoo alatt. Szóval egy projekttel nem csak úgy lehet haladni, hogy orrvérzésig vergődök vele, meg erőltetem, hanem pl. feltételek megteremtése, hogy majd a projekt simábban menjen. Meg ugyanezt szolgálták azok a lépések is, amelyek során próbáltam ki a systemd-mentes disztrókat és különböző initrendszereket, Void, Artix, OpenRC, runit, stb.. Szóval be fog ez érni, nem kell idegeskedni. Nem verseny, nem időre megy. Már nem vagyok messze. Még az is meglehet, hogy most, a napokban meglesz, hogy lett egy kis extra szabim.

    Csak azt nem szabad csinálni, amit a windowsosok szoktak, hogy az első problémánál megfutamodnak, és már bootolnak is vissza Windowsra, aztán mennek a fórumra hőbörögni, hogy x4r4linux.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák