Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • trogher

    csendes tag

    Üdv, mindenkinek!
    Ismét egy kis boot probléma, amit nem értek se az UHU, se a mandrake betöltője nem akar települni az MBR-be. szóval: az 1.1-es uhu-ban nem tudom floppyrol indítani a rendszert (a kernelt?), csak agrub grafikája jön be, s mikor inditanám a 'az uhu telepítése a merevlemezről'' (vagy ilyesmi)ponttal kiírja, hogy root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part2 partíció nem létezik, pedig a grub menu.list-ben ez van. én meg úgy látszik hülye vagyok hozzá, és nagyokat nézek, probálkoztam már más paraméter megadásával (pl: (hd0,2) vagy host1), de semmi változás.
    Ami még érdekesebb, hogy a MDK 9.2-es v. a 10 CE bootmanagere sem akar települni az MBR-be,pedig telepítésnél látszolag minden rendben. először azt gondoltam, h a sok vinyó miatt van a gubanc, de egy vincsivel is ugyan ez van.
    már lassan két napja próbálom megoldani, de nem megy sehogy. Még szerencse h az UHU nem kér rebootot a telepítés után, mert még netem sem lenne.
    minden segítséget nagyon köszönnék!

    Bocsi a nagy lámaságért, de valahol el kell kezdeni..

  • trogher

    csendes tag

    Kösz, eddig értem is, csak e root=... eddig is jó helyre mutatott, szóval valszeg más volt a bibi.
    Amúgy sikerült megoldanom: mivel egy oprendszer booloadere (MDK 9.2, 10 cE, UHU 1.1) sem akart települni (vagy legalábbis elindulni) biosban turkáltam, s a rettegett 'load best performence settings' vagy ilyesmi segített, igaz miután ''optimalizáltam'' a biosos dolgot iszonyúan kerregett a gép, de egy kis változtatás után sikerült az összes bootloadert előcsalni.

    Azé' köszi mégegyszer!

Aktív témák