Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #26097408 #75649 üzenetére

    A phoronix.com olvasgatása javasolt, ott összeszedik, hogy éppen mit csinálnak a kernelek fejlesztői. (meg minden más, Linux specifikus témát is ott érdemes követni) Elég szétágazó a kernel fejlesztése, ennél jobb changelogot szerintem nem fogsz találni.

    Az új kernellel amúgy nagyjából semmi nem fog változni, ha már a mostanival is megy minden. Váltani közöttük a boot menüben lehet, alapból mindig a legújabbal bootol. A boot menü ha nincs, akkor azt hiszem a shift-et boot alatt nyomva tartva bejön, ahol a 2. sorra rámenve ki tudod választani az egyéb gépen lévő kerneleket. Olyat válassz, aminél nincs a nevében a "recovery", mert az csak helyreállításhoz kell ha nagy gebasz van.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #26097408 #75649 üzenetére

    Szerintem most van egy működő rendszerképed a Timeshift-tel, az bőven elég neked, menj be a program beállításaiba és kapcsold ki az állandó mentést. Azt nem tudom, be lehet-e ezt inkrementális mentésre állítani, az lenne az igaz, mert akkor csak a változásokkal írná felül az eredetit, de inkább kapcsold ki a további mentéseket. ;)

    Mi tortenne ha masik kernelre valtanek at?

    Lenne egy újabb kerneled, de mindenképpen csak a rendszeren belül ajánlottak közül rakj fel újabbat! Ha a meglévő frissül, azt frissítéskor a csomagkezelő intézi. A régebbi kernelek is megmaradnak, egy előzőt érdemes mindig megtartani, a többit lehet törölni.

    Csomagok takarítása - törött csomag, telepítési hibák, hibaüzenetek, stb. esetén (hasznos parancsok)

    Előző leírást is nézegesd, de nagyon a kernelek törlését még ne erőltessük, elég ha ezt a két parancsot megjegyzed a tisztogatáshoz:

    sudo apt autoremove
    sudo apr clean

    Előbbi link-ben pontosan le vannak írva, mit csinálnak ezek a parancsok.

    Talalok valami change log-ot miben masabb az egyik a masiktol?

    Sok helyen le vannak írva, mik frissülnek a kernelben, de ha csak nem végeztél közben időugrást, sok értelme nincs ezeket nézegetned. A Frissítéskezelő/Nézet/Kernelek menüpontnál egyébként van changelog is.

    + amit imént a Kapitány leírt! Ha a phoronix kernel leírások tiszták lesznek, jelezz vissza léci, mert onnantól kezdve sok kezdő szintű kérdésed nem nagyon lehet. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák