Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz peterattila #70539 üzenetére

    Rengeteg összetevője lehet annak, amit most tapasztaltál, főleg mivel eddig nem volt ez a dolog. Akár onnan is indulhatunk, hogy jó pár tipust gyártott a WD és mind más profilra lett tervezve, a Blue torrentre nem igazán optimális és 2011 után nem is a megbízhatóságáról híres, mióta egybeolvasztották a Green-nel, azóta meg.... Alapvetően a Black olcsóbbik kistesója lett volna, így jó ideig legalábbis az elvi felépítése is hasonló kellett, hogy legyen és mivel ezeket oprendszer futtatására tervezték, ha a két fej vezérlője idle állapotot tapasztalt, értelemszerűen ekkor hajtatta végre azokat a belső feladatokat, amik az elhasználódás és hibás hw-környezet miatt szükségessé váltak. Akár egy ilyen magas priorítású feladat is okozhat más feladatok hátrébbsorolását.....a torrentkliensek múködése, a hálózat, amin ül, szóval mivel nem optimális e célra a Blue, ez is lehet egy ok az idle-ben maradásnak, de ez csak egy feltételezés. Tényleg jó régen bújtam már a HDD-k nagyon eltérő működését és mikor szembesültem az óriási eltérésekkel, totál elképedtem, mert anno egyszerű felhasználóként csak elmentem venni egy HDD-t és azt láttam, hogy a boltos se nagyon foglalkozott vele, hogy mire akarom használni.

    Például az AV-VD tipusú HDD-ket nem lett volna szabad oprendszer alá rakni, mivel olyan hibajavító algoritmussal dolgoztak, ami a folyamatos videofelvételnél nem okoz gondot, hogy hibás részeket javít a folyamatos felvétel miatt, de ez a fájlmaszkolás egy oprendszer alatt már komoly gondot okozhat!

    No meg az is lehet, hogy a HDD pont úgy csinált mindent, mint addig, de a bejövő oldalon volt anomália. Az a legjobb, ha figyeled egy darabig, aztán ha újra előfordul ugyanez, akkor célszerű lesz tesztelni mindkét oldalt.

    Minap a super majdnem új NAS benne a super WD Red-del valamiért inaktív volt, nem lehetett rá bejelentkezni, egyiknek sincs semmi baja, azelőtt és azóta is ejjel-nappal szuperál, de valami volt. Hasonló itt is a helyzet, mint nálad, használom és figyelem. Szinte lehetetlen amúgy is rájönni, mi okból történt vele ez a dolog.

    Nem akarom, hogy rémálmaid legyenek, ezért a netszolgáltató oldaláról érkező érdekességekről most nem is tennék említést. :N

    Szóval várunk és figyelünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák