Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz Watt25 #64246 üzenetére

    "Ha bedugod a fejhallgató bemenetbe, akkor a tévé egyáltalán nem ad ki hangot a hangszóróján."

    Közbekérdezhetnék? Ez azt jelenti, hogy ha csak a hangilag érdekesebb/késői műsorokat szeretném fejhallgatóval nézni, a többit pedig a tévé saját hangszórójával, akkor állandóan dugdosni kell a kábelt? (Ez nem valami vonzó kilátás...) Vagy annyira rossz a fejhallgató kimenet minősége, hogy mindenképp külső erősítőre érdemes kötni? (Amivel meg az lesz a gond, hogy egy analóg (sztereó) erősítőre nem lehet egyszerűen rákötni...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz OldMike #64262 üzenetére

    Kösz, ez már biztatóbb... :) (Múltkor letöltöttem valamit, amiről azt állította az LG site, hogy kezelési útmutató, de valójában egy rakás html fájl (gyanítom, hogy az interaktív guide-ja, amit magán a tévén kellene olvasgatni), megnézem abban, hátha ír valamit a kérdésről. Amúgy azért kellett volna, mert az adott készülék kezelési útmutatója végén szokott lenni egy műszaki adatok rész, amiből reméltem, hogy kiderülnek dolgok, (mert a honlap maga tele van hiányzó adatokkal meg nyilvánvaló képtelenségekkel), de ebben semmi ilyesmi sincs... A PDF-es linkek meg nem működtek. Mondjuk a többi gyártónál még eddig sem jutottam...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz OldMike #64276 üzenetére

    Igen, egy tömörített könyvtár struktúra (percben mérhető, míg ramdiszkre kicsomagolódik :) ), és böngészővel (firefox) nézegethető. Belelapozgattam, de inkább csak menürendszer meg fogalmak szintjén mozog, az igazán érdekes részletekbe (egy adott funkciónál mi látszik a képernyőn, pontosan mi mit jelent, miket lehet csinálni, stb.) már nem megy bele. A másik gond pedig az, hogy ez egy általános WebOS (2?) ismertetésnek tűnik, azaz benne vannak azok a funkciók is, amiket a kinézett tévé (32LF630V?) talán nem is tud... (Az adott készülék specifikációja (a készenléti áramfelvételtől a "van-e benne TruMotion"-ig), pedig végképp nincs.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Yogi Bear #64375 üzenetére

    Ha ez megnyugtat, akkor nem csak azt figyeli, hogy mit böngészel, hanem azt is, hogy mit nézel. L. pl. Samsung, LG, and Vizio smart TVs are recording—and sharing data about—everything you watch. Állítólag WebOS-ra még nem telepítették...

    Böngésző history-ban találtam egy ilyet: How to turn off snooping smart TV features, de nem értek hozzá. A botrány idejéről viszont valami olyasmi rémlik, hogy ha kikapcsolod, akkor a smart funkciók egy részét letiltja, de ugyanúgy jelent rólad. :)

    (#64381) w333: "Az a baj hogy sokon túlparázzák ezeket a lehallgatásokat (megfigyeléseket) stb. és közben semmi ilyesmiről nincs szó csak az okostelefon és a TV megfigyeli a felhasználó szokásait és célzott reklámokkal bombázzák őket ami még akár jól is jöhet egy esetleges vásárlásnál"

    Ez azért talán nem ilyen egyszerű. Pl. a célzott reklám sincs ingyen, és a reklámköltségek beépülnek a termékek árába (ill. ha a reklám hatékonysága nő, az azt eredményezheti, hogy a termék magasabb végfelhasználói áron értékesíthető, így nő a vállalat profitja.) De szerintem a fenti cikkben szereplő ACR mintapélda sem tetszene feltétlen. (Éjszaka nézed mondjuk A Pucér szakácsot :), és egyszer csak felugrik egy hirdetés villogó piros keretben, hogy Jamie Oliver DVD-k féláron a sarki közértben.)

    Hogy ontopik is legyek, kérdeznék párat, ha lehet. 1. Ugye ezek a WebOS tévék jól elvannak net nélkül is? (Nem a megfigyeléstől félek :) , csak egyszerűen nem szokott menni a WiFi, csak ha valamihez kell, és a tévézéshez eddig nem szokott kelleni.) 2. A magic remote tényleg évente cserélendő? (Azt még értem, hogy az idei remote (MR600) nem megy a tavalyi tévével (LB), de az idei tévé (LF) sem a tavalyi remote-tal (MR500)? 3. A magic remote végül is min kommunikál, BT-on, wifin vagy infrán? 4. Vesztek valamit, ha MR helyett pl. egy LG vezeték nélküli trackball-t veszek (ami drágább, de egyéb célra is használható.)

    A válaszokat előre is köszönöm.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Mindenkinek köszönöm a válaszokat, így érthetőbb lett a dolog. (Végül is az is érthető, hogy minden évben új távirányító van, ha az ember nem technikai hanem gazdasági oldalról szemléli a dolgokat. :) )

    (#64493) asturel Sikerült találnom egy működő LG manual linket (sajnos csak az MR500-hoz), ott azt írják, hogy "The Magic Remote depletes batteries faster than a normal remote due to the additional features.", amit talán úgy fordíthatnánk, hogy ugyan eszi az elemeket, de valamit valamiért... :)

    (#64494) olasz69 *H* fentebb olvasható magyarázata szerint a bekapcsolás infrán megy (gondolom mert a kikapcsolt tévében a rádiós egység is ki van kapcsolva), azt nem kellene zavarnia, vagy igen?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #94529552 #64495 üzenetére

    (kifutottam a szerkesztési időből, bocs.)

    "a 4k formátumhoz kb. 1 méter maximum nézési távolság javasolt". Azt hiszem ebben különbözhetnek a videofilek az audiofilektől: utóbbiak nem igazán nyugodtak addig, amíg a hallgatott hangban nincs legalább 10-szer annyi információ, mint amennyit a fülük és az agyuk fel tud dolgozni. :D

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz olasz69 #64501 üzenetére

    Értem amit írsz, nem is annyira ellentmondani akartam, inkább félig kérdezni. (Nem értek hozzá, csak pár hete foglalkoztatnak a tévék, mióta rám jött, hogy jobbik énem ellenére mégis veszek egyet, amit gondolom ugyanúgy alig fogok nézni, mint a kivénhedt régit... (És ami egyébként valószínűleg egy 32LF630V lesz, ha majd lesz egy szabad hétvégém, hogy megvegyem...)) Az én gondolatmenetem az, hogy mivel a probléma két különböző hullámsávon is jelentkezik, ezért én nem zavarásra, interferenciára gyanakodnék, hanem inkább egyéb okra. Ami lehet akár az elem merülése is, és amit nagyon gyorsan meg lehetne erősíteni vagy ki lehetne zárni a jelenlegi elemek új elemekre való cseréje által... :)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Yogi Bear #64574 üzenetére

    Az érdeklődőknek itt van egy angol nyelvű változat (remélem ez az): Legal Documents(Smart TV) (Az oldal tetején a további linkek a további fejezetekre.)

    Egész érdekes olvasmány, megtudhatjuk belőle pl., hogy (többek közt) azért gyűjtenek információkat, hogy felhasználhassák ellened a bíróságon :), (l. még Win10), meg hogy a gyűjtött infókat továbbadhatják másoknak, akik azt szintén továbbadhatják másoknak...

    És ha jól értem, azáltal fogadjuk el, hogy használatba vesszük a készüléket?! (Bár egyes részekhez van opt-out, pl. a célzott reklámok letilthatók (ettől még adatokat gyűjt, csak erre a célra nem használja.))

    (Adatvédelmi biztos (ombudsman) tudtommal csak 2011 végéig volt Mo-n.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Balázs1986 #64610 üzenetére

    Minden eddigi PVR-em, de még a 20 éves tévém is a TV jelhez (teletext) szinkronizálja magát, az okos TV-k nem?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Balázs1986 #64623 üzenetére

    Sajnos csak akkor tudom kipróbálni, ha megveszem. :) Akkor meg lehet, hogy késő lesz. :( (Én gyakorlatilag csak PVR-ről tévézek, az LG-t is PVR-ként szeretném használni, amihez viszont nagyon jó lenne, ha mindig tudná hány óra... (Pl. áramszünet után is.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Ma voltam nagyáruházban tévét nézni. (Nem úgy...) Mindegyiken az m4 ment (analógban?), ami nem igazán hozta meg a tévé vásárláshoz a kedvet, sőt. (A kézilabdásoknak nem szokott arcuk lenni?!) Ránézésre a 32-es modelleknek (LF632V/LF650V) alighanem IPS paneljük lehet, a 40-esnek VA. A dobozokon a model szám véget ér a két EE betűvel, és semmilyen egyéb paneltípusra vonatkozó jelzést sem láttam. Szóval zsákbamacska lesz... Lábilag, sajnos, az LG tévék voltak a legbénábbak a mezőnyben (design-ra sem jönnek be, a szélre rakottak meg nem is praktikusak). Modellváltozatokat (szín) a bolt nem tart.

    Lenne egy laikus kérdésem: az LF650-ben a képernyőre applikált polárszűrőnek van bármilyen hatása a 2D képminőségre?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #94529552 #64936 üzenetére

    (Az elég szomorú, hogy a városszéli mall-ban profibbak a körülmények, mint egy szakáruházban...)
    "A modellszám nem ér véget, csak nem a megfelelő címkét nézted."
    Hol kellene nézni? (Én egy helyen találtam meg, az oldalán (egy nagy vonalkód alatt). Ezen túl csak sorozatszámokat találtam. A doboz talpát nem néztem.)
    "[...] másnak meg jók a szélén lévő lábak, mert középre be tud rakni egy lejátszót, boxot, centert, stb."
    Erre nem gondoltam. De csak valami nagyon vékonyat, mert az összes hely maximum 47mm, és alul vannak a szellőzőnyílások (hangszórók?), meg a joystick. Plusz fűti a panelt. Én maradnék a külön polcnál...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz OldMike #64938 üzenetére

    Elbizonytalanítottál, de továbbra is úgy vélem, hogy ugyanilyen funkciójú címkét láttam (a dobozra ragasztott öntapadós matrica, ami a konkrét doboz tartalmát írja le), viszont nem így nézett ki. (Tartok tőle, hogy ez típustól, gyártól és sorozattól függően változhat.) Viszont a linkelt képen feltűnt, hogy a sorozatszám végén ott van a típuskód vége (az EE-től kezdve), így az is támpont lehet. Ma megszemlélem megint (egy másik boltban).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz TRob1 #64946 üzenetére

    Ha lehet, választani, akkor IPS-est szeretnék. Ha nem lehet, akkor nem lehet.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz TRob1 #64949 üzenetére

    Ismerem annyira különféle kijelző típusokat, hogy legyen elképzelésem arról, hogy milyet szeretnék. Úgy vélem, hogy amire és ahogy használnám (pl. mindig világosban tévézek), az IPS megfelelőbb lenne. Használok IPS monitorokat, és nekem nincs bajom a képükkel. Per pillanat pedig egy VA monitor előtt ülök, de régebbi darab, a mostani tévék nyilván nem pont ilyenek. Tegnap láttam a kétféle panelt egy (vacak) forrásból (bár méterekre voltak egymástól), és nekem az IPS jobban tetszett. (De a körülményeket tekintve ez semmit nem jelent, kontrollált kettős vak tesztet meg nem tudok (és eszem ágában sem lenne) csinálni.)

    BTW, ma egy másik műszaki üzletlánc útba eső egységében ismét alkalmam volt megtekinteni ezernyi képernyőn az m4 kézilabda közvetítését. Gondolom a fair piaci verseny jegyében. (Mindegy legalább ilyet is láttam (nem nézek sportot), és amúgy se a képet mentem meózni...)

    OldMike: Az itteni a dobozokon voltak típusjelzések, szóval nyilván én vagyok a vak, elnézést. (Persze, akkor minek nekem tévé?!)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Stunts666 #65026 üzenetére

    "Viszont nem értem, hogy miért nem megy egy legális Win10-en."
    Miért is kellene mennie? Van egy csomó hardver, ami egyáltalán nem megy Win10 alatt, és másik csomó, ami működik ugyan, de mindenféle hibajelenséget produkál. (A legvisszafogottabb jelző, amit a témában olvastam, hogy a Win10 "meglepő" számú hibát tartalmaz... :) ) Gondolom az sem opció, hogy a monitor menjen DVI-ről.

    (#65001) vgymsz 32-es méretben én nem ezt tapasztaltam: a 650-es drágább mint a 632-es, és voltam olyan boltban a hétvégén, ahol 650-es "talán a jövő héten valamikor" lesz csak. Az árak (számomra) elég misztikusak pl. 632-est láttam 125, 120, 115, 110 és 103 (akciósan) ezerért is (szaküzletekben, egy héten belül.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz TRob1 #65037 üzenetére

    (Csak arra próbáltam utalni, hogy a számítástechnikában semmi sem magától értetődő, főleg, ha Windows 10. :D Ha nálad ugyanilyen kábellel, videokártyával, alaplappal és dual screen-es setup-pal megy, akkor persze egy fokkal kevésbé valószínű, hogy bug.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Müszi #65059 üzenetére

    A guide nálam azt írta (32LF650V), hogy legalább 4GB-os pendrive-ra tud rögzíteni, de előtte leteszteli. Úgyhogy rádugtam egy 4GB-s ADATA USB2-es üres pendrive-ot. Letesztelte, azt mondta ok. Felvettem vele kb. 5 percnyi SD és öt percnyi HD anyagot. Visszanézve nem láttam semmi problémát. Az SD adás kb. 210MB lett, a HD 460MB (de ez nyilván szolgáltatótól, csatornától és a konkrét műsortól függ.) Elég érdekes file struktúrát gyárt... Azt gondolom tudod, hogy semmi máson nem lehet visszanézni, csak az adott tévén.

    Kipróbáltam egy másik pendrive-ot (EMTEC), azt nem ette meg, de lehet, hogy csak az nem tetszett neki, hogy nem volt üres. (Ha jól nézem, akkor ráír egy azonosítót, így ismételt felhasználásnál már nem kell tesztelnie - de ezt nem próbáltam.) Hogy a linkelt pen-t megeszi-e, az kétesélyes, de elvileg nem rosszak a kilátások.

    A guide szerint USB felvétel alatt a többi USB porttal és a Bluetooth-szal (ide értve a Magic Remote-ot is?) problémák lehetnek.

    koxkids (#65074: Elvileg csak és kizárólag MR600 jó hozzá (a magic remote-ok közül). Az 50-es kijelzőjét nem ismerem, de a 32-es sajnos nem matt. Elég kellemetlen élmény volt kicsomagoláskor, mert valamiért meg voltam győződve róla, hogy csak matt lehet (ki szeretne nem matt-ot?). Külföldi site-okon (utólag) azt olvastam, hogy félfényes, de hogy az általam vásárolt európai modell minek számít, nem tudom. Ha a szobában nincs teljesen sötét, akkor tükröződik, persze igazán csak a sötét jeleneteknél látszik. (A CRT is tükröződött (üveg), de ez egy fokkal rosszabb, sajnos.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz sixpack89 #65089 üzenetére

    Nem írtál szolgáltatót. De feltételezhetően a digitális adások kódoltak, azaz a szolgáltatódnál kell megrendelni a digitális csatornákat, és akkor vagy egy set top boxot kapsz, vagy egy CI modult (plusz kódkártyát) - jó esetben választhatsz. Feltételezem, hogy a csatornák, amik bejöttek, a közszolgálatiak (m1, m2, stb.), vagy ingyenesek (pl. helyi tévé).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz sixpack89 #65108 üzenetére

    Idézem:

    "A digitális programcsomagok igénybevételéhez un. digitális kártyaolvasóra (Conax CI modul) és DVB-C tunerrel rendelkező televízióra van szükség, ennek hiányában set top box-ot, dekódoló egységet biztosítunk, ami scart kábellel csatlakozik a televízió készülékhez."

    Elvileg DVB-C képes tévéd van. CI-modul-od is van kártyával?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz sixpack89 #65143 üzenetére

    Elvileg két dologot kellett kapnod:
    - A kódkártyát (műanyag lap, kb. úgy néz ki, mint egy bankkártya)
    - A CI+ modult (egyik oldalon bele lehet dugni a kártyát, a másik oldalon pedig érintkezők vannak).

    Értelemszerűen a kártyát bele kell tenni a modulba, majd a modult bele kell dugni (óvatosan!) a TV hátulján az erre kialakított nyílásba. (A kártyán és a modulon is jelezve van, hogy milyen állásban kell.) Lásd az alábbi képen. (YT-on van egy csomó videó is róla.)

    Ha ez megvan, akkor elvileg a TV-nek meg kellene találnia a kódolt csatornákat is.

    A legtöbb szolgáltató a modult is biztosítja (adja, eladja, vagy bérbe adja), illetve csak a saját moduljára vállal garanciát. A múltkor linkelt leírás szerint a Hír Sat is ad modult, de nem vagyok biztos benne, hogy a honlap naprakész...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz 7om #65169 üzenetére

    1920x1080-ra van állítva? (A nem annyira szép azért elég tág teret enged a fantáziának...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    w333: Ahogy én elnéztem, egy felső kategóriás tévé manapság nagy és UHD, bocs. (Nem vagyok tévé guru, de nemrég végignéztem a 32"-os kínálatot, és elég feltűnő, hogy lényegében csak alapmodellek vannak.)

    A PMI egy származtatott index, Yogi Bear fórumtárs volt olyan kedves és utánanézett, l. #60936. Az más kérdés, hogy így se lehet érteni. (Persze ez nem is cél. A Hz-k növelése egy bizonyos határon túl értelmetlen, ráadásul drága, amit nehéz érvényesíteni az árban amióta a lapostévék átkerültek a luxusból a mainstream kategóriába. A PMI viszont lehetővé teszi, hogy T. vásárló mégis megvehesse a legmagasabb számot, amit megengedhet magának (ideális esetben (mármint a gyártó szempontjából), ennél magasabbat is...) )

    zozó40: Magic nélkül kezelhető (még nekem sem sikerült beszerezni). Ugyanakkor nagyon sok kurzor nyomogatással jár. Néha rákötök egy hanyattegeret, és nagyon érezni a különbséget... Ahol kritikus, az a médialejátszó, ugyanis mutatóeszköz nélkül csak a gyorstekerés marad (vagy nem sikerült rájönnöm a nyitjára), ami legfeljebb 16x-os (azaz egy két és fél órás filmet/felvételt 10 percig tart áttekerni.) Nyilván smart funkciókhoz is jól jön, de én tévézésre használom a tévét.

    Sajnos egy közönséges egér + billentyűzet nem helyettesíti teljesen a távirányítót (nem lehet vele bekapcsolni a tévét, nincsenek színes gombok (amik funkcióbillentyűként szolgálnak webos-ban), nincs exit, teletext, stb.) Ez részben a korábbi MR-re is igaz volt, de az MR600 elvileg már teljesen kiváltja a "hagyományos" távirányítót. Viszont drága, a tévével együtt kell kidobni, eszi az elemeket, és nem tűnik kényelmesnek használni. Részemről biztos kipróbálom, de már most nézem az alternatívákat...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz IzI #65409 üzenetére

    Modellek: l. az összefoglaló (az oldal tetején) végén. (Idén minden FHD tévé LF-es... :) És valóban véget ér középkategóriánál, a magasabbra pozicionált modellek UHD-k (UF sorozat).)

    Én messzebbről nézem, mint itt általában ajánlott, de ne belőlem indulj ki, mert a jelek szerint kivételnek számítok... (1. Közelebbről több részlet látszik, amihez az kell, hogy képen legyenek részletek. Ha csak TV műsorokat nézel, akkor a részletek bőségével nem nagyon kell számolni: SD adásban eleve nincs túl sok, 1080-as HD adások egy része is fel (vagy össze-vissza :) konvertált), a 720-asok is, de ott még a TV is konvertál (1080-ra), és legyen bármilyen jó is az eredeti forrás, 8-10Mbit/s-re tömörítik... Ha egyéb forrásokat nézel, pl. BR lejátszót, akkor ott ki lehet élni a részletek iránti vonzalmat. :) 2. Közelebbről jobban kitölti a látóteret a kép, így nagyobb élményt ad (jobban "bevon" a történésekbe), ha valaki ezt szereti (moziban is van aki közelebb szeret ülni a vászonhoz, van aki távolabb). Viszont jobban látszanak a kép illetve a TV hibái (ha vannak), és szintén egyéni dolog, hogy kit mennyire zavar.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Medical #65432 üzenetére

    Inkább "No TV found" lesz az (nem talált tv-t), de a megoldáshoz ez sem visz közelebb attól tartok... (Azért az IP cím közvetlen megadását érdemes lehet megpróbálni.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Medical #65449 üzenetére

    Nem tudom milyen tévéd van, de a hálózati beállítások között kellene lennie, webos-on pl. ezen az oldalon az 5. lépéshez tartozó (step 5) képen látható (192.168.0.100).

    Diamond500: Mi a baj az 1 amperrel?

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz hitman, #65584 üzenetére

    Kb. egy hete volt róla szó: lehet pen drive-ra is felvenni, de csak olyanra, ami tetszik neki...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Valójában nem az az igazi gond, hogy nincs FB, Twitter vagy Skype, hanem az, hogy a WebOS (mint smart tv platform) az olyan alapfunkciók terén is kihívásokkal küzd, mint a fentebb említett EPG, vagy a PVR (TimeMachine / Scheduler / SmartShare). Utóbbit ráadásul csak úgy lehet orvosolni (STB-vel vagy egyéb okosító bigyóval), ha a TV-t monitorrá degradáljuk...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Beni2360 #65813 üzenetére

    Engem a dolognak ez a része (csak egy tuner van) valójában nem annyira zavar (de én mondjuk elég keveset tévézek, akkor is általában felvett műsorokat nézek, amit lehet művelni felvétel alatt is). Tudtam előre, és egy budget készüléktől nem is feltétlen várok többet. Ami a webos-ban először meglepő azután frusztráló volt (számomra), az az átgondolatlan felhasználói felület, beleértve mind a kinézetet, mind a kezelést. Tizenvalahány éve használok merevlemezes asztali felvevőket (a jelenlegi 2008-as évjáratú), és egyszerűen érthetetlen, hogy az LG mérnökeinek egy általános célú operációs rendszer, másfél giga ram és egy kétmagos processzor birtokában sem sikerült megközelíteniük azt, amit ezek a 15 éve tervezett, egyszerű távirányítóval kezelhető készülékek nyújtanak.

    (Példa: ha az ember megnézte a felvett műsort, akkor letörli. Panán ez úgy megy, hogy miközben megy a stáblista a képernyőn, megnyomom a "DEL" gombot a távirányítón. Ekkor kapok egy ablakot, az összes infóval (melyik adó, mikor lett felvéve (óra, perc is), stb.) és okézhatom vagy visszavonhatom. Ez összesen három gombnyomás, és nagyon nehéz elrontatni. WebOS 2 alatt, először is meg kell állítanom a lejátszást, ha TimeMachine-ben voltam, akkor át kell mennem a SmartShare-be, mert törölni csak ott lehet, ott meg kell keresnem, hogy mit is néztem (ami nem egyszerű, mert csak egy nevem van (ami a ráhagyás miatt általában az előző műsor címe!), meg egy dátumom, ezért általában bele kell nézni, hogy tényleg az-e), ekkor a képernyő tetején kiválaszthatom a törlés funkciót, aztán kijelölhetem a törlendő felvételt, aztán felmehetek a törlés gombra, majd jön az OK/cancel alul. Sima távval mindez sok tucatnyi gombnyomás, egérrel valamivel kevesebb (ha van), és egyáltalán nem nehéz valami mást letörölni, mint amit eredetileg szerettünk volna.)

    Ha már előkerültek a külső merevlemezek is közben: alighanem azon is lehetne csiszolni, ahogy a tévé a merevlemezekkel bánik. Én egy új, gyári(lag szerelt) külső HDD-t dugtam rá. Két hét alatt 60 órát ment, 50 áramtalanítási ciklust élt meg, de több mint 500 lemezleállítást, és majdnem 2500 load/unload ciklust. Utóbbi érték a tervezett élettartam fél százaléka, ami 60 órára vetítve nem túl acélos, de elviselhető. Csakhogy ezt valószínűleg kb. 10 órányi felvétel nézés alatt szedte össze, ami 2-3000 órás üzemidőt valószínűsít... (SD adásoknál nálam a TV 8-15 másodpercnyi forrást olvas fel egyszerre, ami azt jelenti, hogy a diszk minden olvasás után leparkol, néha le is áll, azaz így óránként több száz parkolás, és néhány tucat start/stop jön össze.) Az sem különösebben megnyugtató, hogy míg PC-n leválasztáskor vagy kikapcsoláskor a diszk hangtalanul áll le, a TV-n kikapcsoláskor felpörög, majd éles csattanással áll le, amikor a TV lekapcsolja a villanyt.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz ther #65848 üzenetére

    Direct vs. edge led: másfél hónapnyi netes kutakodás után én nem látom, hogy konszenzus lenne abban a kérdésben, hogy melyik jobb. Elvileg mindkét technológiának vannak kisebb előnyei, meg hátrányai (bevilágítás, felhősödési/DSE hajlam, stb.), de úgy tűnik, hogy az eredmény szempontjából fontosabb a gyártási minőség (technológia illetve szórás), azaz vannak jobban és kevésbé jól sikerült szériák (mindkét típusból), illetve az egyes példányok között is lehetnek eltérések.

    2D vs. 3D: Ez elvileg nagyon határozottan észrevehető különbség (3D-s forráson) :)

    50Hz vs. 100Hz: Ezt passzolnám. Az LG nem ad meg Hz értékeket, csak annyit, hogy az egyik 450, a másik 900 PMI, de hogy ezt hogy hozták össze, az titok (vagy legalábbis én nem ismerek rá semmilyen hitelesnek tűnő forrást). Valójában arról sem vagyok meggyőződve, hogy minden széria ugyanolyan (az köztudott, hogy az LG különböző paneleket használ (IPS és VA, többféle beszállítótól), és ha a panel változhat, akkor feltehetően egyéb komponensek is...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Medical #66000 üzenetére

    Én egyszer 5 perc néhány másodpercre 460MB-ot mértem 1080i-s adásnál. Ebből az jön ki, hogy óránként 5-6 GB tárhely kell. De mint fentebb is írták, ez szolgáltatótól, a nézett csatornától, illetve akár az adott műsortól is függhet. (A viasat history HD pl. eleve 720-ban jön, nem 1080-ban.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz ricsip #65996 üzenetére

    Összefoglalnám: tehát adott egy LG tévé, ami egy általános célú oprendszert futtat, linux kernel van alatta, egér és billentyűzet csatlakoztatható hozzá (és azokkal is kezelhető), vezetékes és vezeték nélküli hálózatra csatlakoztatható, eléri az internetet és alkalmazások telepíthetők rá (pl. web böngésző), de ennek ellenére (már) nem hívhatjuk smart-nak, mert (már) nincs rajta natív FB és SKYPE alkalmazás.

    Amúgy nekem ezzel nincs bajom, ha nem smart, hát nem smart.

    (Amúgy szerintem az történhetett, hogy az LG-nél elemezgették az adatokat, és az jött ki, hogy a T. vásárlóik nem nagyon használják a fenti két app-ot (vagy az app-okat általában), viszont ehhez képest túl sokba kerül a támogatás (legalábbis ennek a két appnak az esetében.) (És persze hosszabb távon (1-2 év), az összes alkalmazás támogatása túl drága lesz (beleértve magát az oprendszert), mint ahogy azt mindenki tapasztalhatja, aki használ pl. okostelefont, androidos médialejátszót, vagy bármi hasonlót.) Próbaképpen rákerestem a "facebook" kifejezésre ebben a fórumban, és jelenleg 62 hozzászólást talált (66 ezerből), ami arra utal, hogy az itteni fórumozóknál sem annyira központi kérdés...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz 7om #66013 üzenetére

    Attól tartok, hogy ez nem fog menni, a guide-ban le van írva konkrétan, hogy a csatlakoztatott egérből csak a bal gombot és a görgőt kezeli (meg persze a mozgatást), semmi mást. (Ami meglehetősen érthetetlen, mert ha a görgővel boldogul, akkor néhány további gomb kezelése sem kellene, hogy megoldhatatlan feladat legyen. Valószínűleg nem is az, de sajnos az egész webos-ban ez a "minimalista" hozzáállás érezhető, azaz van egy csomó funkció (ki lehet pipálni), de láthatólag mindnél a legelső működő változatnál elvágták a fejlesztést...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Beni2360 #66313 üzenetére

    "A jack az eleve halkabb mert védi a füledet. Dugj rá egy fülest és látni fogod, hogy mennyire fel kell hangosítani."
    Hát, fülese válogatja.(?) :( A korábban használt tévé nézős fülhallgatót(MX400) rádugva az új tévére (LF650), én azt tapasztaltam, hogy néhány csatornán 1-es hangerőn még éppen elviselhető, más csatornákon kisebb (halkabb) kellene, ha volna...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Black Dragon #66394 üzenetére

    De pont az a lényeg: a képminőségi index nem egyelő Hz. Attól, mert egy adott típusnak 1000 a PMI-je, még lehet 50Hz-es! (Ha egy bolt ezt írja ki Hz-nek, az bizony átverés - vagy legalábbis tudatlanság.)

    Ha a #60936 hozzászólásból indulunk ki, akkor láthatjuk, hogy a PMI-ben a tényleges Hz értéket felszorozzák mindennel, ami kéznél van. :) A képletből az is látható, hogy maga az UHD-ság is pontot ér, azaz egy UHD-s tévének nem feltétlen azért magasabb az indexe, mert nagyobb a képfrissítése, vagy jobb benne a panel, hanem pusztán azért mert UHD.

    (#66389) aram01 Elméletben mind az OU, mind az SBS két felezett felbontású (sztereó) félképet küld egyetlen 2D kép helyett. Az OU a függőleges felbontást felezi (azaz csak minden második sor szerepel a félképben), az SBS a vízszintest. Az LG passziv 3D-t használ, ahol soronként felváltva megy a kép a két szemnek, azaz ehhez a módszerhez a függőleges felbontás passzol, így ugyanis nem veszik el plusz infó, míg SBS-nél a függőleges és vízsszintes felbontás is feleződik.

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Talán így érthetőbb. Egy full HD OU "képkocka" valójában (két) 1920x540-es (fél)kép, az SBS pedig (két) 960x1080-as. Az LG tévék két 1920x540-es (fél)képeket tudnak megjeleníteni, ami pont megfelel az OU-nak. Az SBS-nél viszont mindkét félképből csak minden második sort tudja megjeleníteni, ezért a végeredmény valójában egy 960x540-es (3D) kép lesz. (Persze a gyakorlatban nem ennyire egyszerű, és az egész csak akkor számít, ha a kódolás és tömörítés után maradt a lejátszandó tartalomban 960x540-nél több infó.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #94529552 #66403 üzenetére

    Hát, valójában nem, az agyban is legfeljebb 1920x540-es lesz, mert a két félkép ugyanazon információt mutatja, csak más szögből. A passzív 3D-nek ez a legkomolyabb hátránya: felezi a felbontást (függőleges irányban). Vannak akik ezt állítólag látják is (azaz látják, hogy 3D képen a sorok között hézag van).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz koxkids #66410 üzenetére

    "Hihetetlen hogy ennyien panaszkodtok a 652V lassúságára. 200k-ért nem ezt várja el az ember." Elővettem egy stoppert (LF650V): bekapcsolás után kép 4-5mp, csatornaváltás bekapcsolás után 8-9 mp, guide gomb (hagyományos táv-on) után EPG: 9-10 mp (másodjára gyors). De hát 110k-ért nem is vártam mást. :D (Ezért kell kis tévét venni... :) )

    (Amúgy (nálam) az EPG-vel nem az a fő gond, hogy lassan jön be, hanem hogy egy néhány órás időablakot mutat, azaz leginkább arra használható, hogy lássam mi megy most, és mi következik utána. De ez lehet, hogy a szolgáltató hibája, nem a tévéé.)

    (#66407) Pumma: Én a hivatkozott cikknek a forrását olvastam korábban, és értem (érteni vélem) logikát is az állítás mögött, sőt még a teszt eredményeket sem kérdőjelezem meg, de a véleményem (elvi síkon) ettől nem változik meg. (Azt azért a hivatkozott cikk is említi, hogy annyi részletet nem láttak, mint 2D-ben.) De fentieken felbuzdulva ma végre kibontottam a 3D szemüvegeket, feltettem, és én is csíkosnak látom a képernyőt (közelről!!), azaz az én fejemben nem áll helyre a 1080i. :)

    Amúgy a cikk remek érvanyag ahhoz, hogy igazoljuk, hogy jól választottunk, amikor az LG passzív 3D technológiája mellett döntöttünk. :) (Persze mazohisták árnyalhatják a képet: "We prefer the 3D picture quality of the best active 3D TVs over passive for critical viewing [...] But [...] an argument can certainly be made that it's [passive 3D] the better choice overall")

    (#66431) Pumma: Próbáltad? Mert állítólag rettenetes hibaszázalékkal dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #94529552 #66434 üzenetére

    Nem panaszkodom. Nem bántam meg, hogy ezt vettem. Sebesség tekintetében kb. erre számítottam, és engem egyáltalán nem zavar (volt dolgom épp elég lassú számítógéppel). Az árra vonatkozó (viccesnek szánt :B ) megjegyzés pedig pusztán arra próbált utalni, hogy a 200 ezres tévé nem a benne lévő számítógép miatt drága, hanem pusztán a mérete miatt.

    A live menüt nem mértem, de az érzetre gyorsabb. A szolgáltatóm pedig a DIGI (kábel). (De az EPG sebességével sincs bajom, csak a tartalmával. És számomra is érdektelen, mert más műsorújságot használok.)

    Az oldalról nézős utalást sajnos nem értem. :(

    (#66435) olasz69: Nem szeretnék egyik oldalon sem állni. Egyáltalán milyen oldalak vannak?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz ricsip #66453 üzenetére

    Én ezt látom:

    Software File (Version 04.00.30)
    Software_Upgrade_Guide_v2_eng_(webos).pdf 731K
    Software_File_(Version_04.00.30).zip 686249K

    Ez nem jó? (Sajnos ennél jobban nem tudom linkelni, mert JS.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz sajo13 #66614 üzenetére

    A NatGeo - NatGeo HD most is ilyen, de az valójában két külön csatorna saját műsorral.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz ricsip #66662 üzenetére

    Discl: Bocs, nem kívánom megváltoztatni a véleményedet (nyilván nem is tudnám), csak úgy leírom. :)

    "LG 140 ezer Ft-os KÖZPÉkategóriás vackát"

    Jelenleg (MM) egy 32LF6510 85 ezer, egy 32LF630V 110 ezer. A kettő között van 25 ezer forintnyi differencia, az LG-nek ebből kellett kihoznia a jobb LCD panelt (300 vs 450 PMI), az egy fokkal minőségibb kinézetet, a jobb tunert (T2 + S2), és a jobb hardvert (CPU, RAM, stb.) Ennyi (plusz) pénzből pedig jelenleg ekkora WebOS sebességre futja.

    Az LG nyilván dönthetett volna úgy is, hogy forgalomba hoz egy 32LF630V-PLUS modelt is egy csúcs 8 magos processzorral (meg a megfelelő körítéssel) mondjuk 160 ezerért, de úgy gondolták, hogy az emberek 99%-a az alapmodellt venné inkább, és mivel én is a 99%-ba tartozom, ezért nem is kárhoztatom őket.

    És dönthetett volna úgy is, hogy kiad egy 32LF630V-MINUS-t, amin nincs smart (inkább még jobb minőségű panel), és mondjuk elkér érte 100 ezret. Én erre speciel vevő lettem volna, de az LG úgy gondolta, hogy az emberek többsége a smart verziót választaná (meg persze minden gyártó az app-okból beszedhető plusz pénzre hajt). És hiába is kárhoztatnám őket, nem az én véleményemre kíváncsiak, hanem a részvényesekére.

    Ami pedig a 43LF630V illeti, egy adott webshop-ban (ismét MM) most éppen 150 ezer és ezzel a 43 colos tévék mezőnyének alján foglal helyet (140-320 ezer közötti készülékek kaphatók). (És persze mindezt úgy, hogy a jobb szériák eleve ki sem jönnek ebben a méretben, ehhez ez manapság túl kicsi. (És itt legalább a 7-es sorozat van még, 32"-on a 6-os széria a "csúcs".))

    (#66679) MrBazsi Bele lehet léptetni, magic remote-tal, vagy tetszőleges (vezetékes vagy vezeték nélküli) egérrel, esetleg a két mobilapp egyikével is (nem próbáltam). Ez neked meg nekem nyilván bosszúság, meg burkolt árdrágítás, de aki kizárólag HDMI-ről hajtja a tévéjét, az talán jobban örül annak, hogy ennyivel is olcsóbb...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz MrBazsi #66707 üzenetére

    A Pana merevlemezes felvevőn 30mp-es ugrás volt illetve perc pontosságú előre-hátra ugrás (képernyőn lehetett tekerni a számlálót, OK-ra ugrott). Még mindig hiányzik... (Miután az ember megtanulta, hogy melyik adón hány perces a reklámblokk, másodpercek alatt le lehetett küzdeni őket.) Ezt végül is az LG "csíkjával" is el lehet játszani, hiszen kiírja, hogy pontosan hol jár, illetve ha fölötte van a kurzor, akkor azt, hogy az pontosan hova mutat (óra:perc:mp), viszont jónak kell lenni a decimálisan ábrázolt hatvanas számrendszerbeli aritmetikában... :) Össze-vissza ugrálásra viszont tényleg nagyon hatékony a csík, és meglepően precízen lehet pozicionálni, bár nagyon hosszú felvételeknél (pl. 6 órás), a feladat azért nehezedik. Kb. 10 másodperceket a WebOS-ban is lehet előre-hátra ugrálni a jobbra-balra nyíllal, de a lenyomva tartást már nem érti.

    Tegyük hozzá, hogy én nem MR-rel használom (mert nem adtak hozzá, venni meg nem is olyan egyszerű), hanem trackball-lal. Az nagyon kényelmes és nagyon precíz, főleg, hogy lassabban mozog, mint amit PC-n megszoktam. Ha a plusz egér gombokra rá lehetne definiálni mondjuk home-ot meg a return-t (meg még kinek mi ráfér), akkor többnyire önállóan is elkezelné a tévét, de természetesen nem lehet... Így kell mellé az eredeti táv, vagy egy billentyűzet. Sajnos más gyártókkal ellentétben :) a WebOS a billentyűzet támogatással sem kényeztet el: a nyilak megfelelnek a táv dpad-jének, az enter az ok-nak, a lapozás a csatornaváltásnak, az esc a visszának, ha vannak hangerő gombok, az a hangerőnek, végül a "windows" gomb a home, de ezzel kifújt. Ja, a lejátszáskor a szóköz a pillanat állj - ez gondolom, valami dev. feature, amit elfelejtettek letiltani. ;] A funkcióbillentyűk teljesen kihasználatlanok maradnak, pedig rá lehetne pakolni a teljes táv-ot. :(

    Az MR-rel kapcsolatban én el is bizonytalanodtam kicsit, egyszer volt alkalmam kipróbálni, ami érdekes volt, de gyakorlatlan kézben nem tűnt annyira precíznek sem kényelmesnek, plusz hiányzik a hagyományos táv néhány hasznos szolgáltatása (recent, tekerőgombok, stb.), meg persze billentyűzetként használni sem kényelmes. Egy touch pad-es vagy trackball-os billentyűzet időtállóbb és univerzálisabb eszköz, de fotelban kényelmetlenebb, illetve a WebOS-ban van pár funkció, amit nem sikerült működésre bírnom vele. (Pl. EPG-ben nem lehet visszaugrani az aktuális időpontra (kék gomb hiányában).)

    (#66714) MrBazsi Az egy óra ötven perc kb. 7 perc alatt tekerhető át, ami gondolom a VHS korszak előtti főhajtás akar lenni. Viszont ha félbehagysz egy filmet, akkor nem kell tekerni, mert emlékszik rá, hogy hol tartott, és onnan folytatja.

    (#66697) Mr K Helyreigazítás: 32LF6510 (sajnos) nem létezik (pedig jó vétel lenne annyiért), 32LF5610 (ami még nem smart) akart lenni, bocs.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz The.Bali #67106 üzenetére

    Nem értek hozzá, de a második jelenség az image persistence-re hajaz, ami elvileg minden LCD kijelző sajátja, bár itt alighanem a szokásosnál nagyobb mértékben van jelen. (Tegyük hozzá, hogy a TV (a számítógép monitorral ellentétben) nem statikus képek megjelenítésére van szánva, ezért a használt panelek sem feltétlen erre vannak optimalizálva. Az LF650 kézikönyve szerint pl. a 2 óránál tovább a képernyőn maradó statikus tartalom "beéghet".) A linkelt oldalon a Philips doksi szerint az LCD öregedésével a jelenség fokozódhat. Alapesetben ez nem garanciális probléma, de lehet, hogy a fenti mértékben már igen, szóval ezzel nem leszel kisegítve, bocs.

    (#67066) DJ Diablo Lehet pen drive-ra felvenni (kereső!), csak legyen legalább 4GB kapacitású, és menjen át a TV tesztjén (amikor először bedugod, akkor kiírja, hogy tesztelni kell, ami vagy sikerül, vagy nem). Hogy mik a teszt kritériumai, azt nem sikerült sehol megtalálnom, de elvileg performancia tesztről van szó, azaz azt nézheti, hogy elég gyors-e (bizonyos szempontok szerint). Nálam két penből egyet elfogadott, egyet nem, amit nem, arról is lehet pl. filmet nézni, de tekerni legfeljebb kétszeres sebességgel tud (tényleg lassú szegény...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz MrBazsi #67141 üzenetére

    LF650V meg 5610 van (IPS-ek), és egyáltalán nem zavaró, de 25-ös ill. 40-es háttérvilágítás van beállítva + villanyfény, így gyanítom, hogy ez nem nyugtat meg... :D (Az viszont zavar, hogy durván tükröződik mindkettő.)

    (#67138) Pumma Böngészőben sem működne a külső billentyűzet? (Net-es források szerint csak a YouTube/Hulu app-ban nem mennek a betűk, az Amazonon meg egyáltalán nincs külső keyboard support.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #94529552 #67148 üzenetére

    "Nem megy a böngészőben a bill."
    Tegnap este rádugtam egy vezetékes billentyűzetet egy LF650V-re, elindítottam a böngészőt és simán be lehet írni az URL-t vele. :F

    "A villanyfényt úgy helyezd el, hogy ne tükröződjön."
    Sajnos (szerencsére) nem a fényforrások tükröződnek, hanem a TV előtt ülők (meg a szoba). Ezen is lehet(ne) talán javítani a fényforrások átszervezésével, de teljesen megszüntetni nem. Amúgy monitorból is van fényes (pl. elég sok laptopé), állítólag multimédiára jobbak, mert szebbek a színek, de én filmet is szívesebben nézek matt monitoron...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz vargalex #67180 üzenetére

    Eredetileg 43LF632V-ből indult a thread, ami egy másik rendszer (WebOS 2, ugye), és ott a YT-bal valóban vannak gondok.

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #94529552 #67186 üzenetére

    Nincs ötletem, hogy nálad miért nem megy. :(( (Én sem használom a böngészőt, tegnap indítottam el először a teszt kedvéért...) A WebOS fejlesztői leírása szerint a szabványos szövegbeviteli elemek mindig feldobják a virtuális keyboard-ot, ami azonban eltűnik, mihelyt elkezdjük használni a fizikai (USB) billentyűzetet. És én nagyjából mindenhol ezt is tapasztaltam. A böngésző lényegében a WebOS része (az LG fejleszti (portolja), gondolom), ezért feltételeztem, hogy a standard módon (a standard beviteli mezőket használva) működik. A YT is így működik elvileg, pl. számokat be lehet vinni az USB billentyűzeten is, csak a betűk nem mennek valamiért. (De a YT-ot sem próbáltam eddig soha.) Viszont, ha jól tudom, a YT alkalmazást a Google fejleszti.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz mastodon #67917 üzenetére

    Ez mind nagyon szép, csak sajnos a cikk második része az érdekesebb, miszerint a WebOS team-ből most rúgtak ki 20 embert, emiatt rövid távon bizonytalan, hogy mikor lesz termék a WebOS 3-ból, hosszú távon meg az, hogy lesz-e 4-es... (Merthogy 35-200 dollárért már most is sokkal okosabb STB-ket lehet venni, 1-3 év múlva meg pláne (amikorra a WebOS 1 / 2 / 3 végleg elavul.))

    (#67913) Fleed Az a cikk nem azt írja, hogy a WebOS 1-es készülékek WebOS 2-re frissülnének, hanem csak azt, hogy pár funkciót, ami a WebOS 2-ben jelent meg, visszaportoltak a WebOS 1-re is. (Már ez is szép, mert ebből közvetlenül nem profitál a cég, de gondolom a WebOS imidzsét szerették volna javítani. Én a WebOS 2 tekintetében ilyesmire már nem számítok (legfeljebb, ha nagyon triviális funkcióról van szó.))

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz MrBazsi #67929 üzenetére

    Természetesen nem elképzelhetetlen, hogy kevesebb fejlesztő jobb munkát végez, de a linkelt cikkben az egyik munkatárs szerint a 20 ember jelentős részt ("large percentage") jelent, egyúttal átszervezés is történt (a felhasználói felület és a terméktámogatás összevonása, bármit jelentsen is ez), plusz az okostévék (és okosórák?) mellett az autóiparban is próbálkozni szeretnének, ami szerintem nem ad okot vérmes reményekre.

    A jobb hardvernél az a kérdés, hogy a piaci elemzőik szerint hajlandók lennének-e az olcsóbb készülékek vásárlói kifizetni a plusz költséget, illetve, hogy mennyivel kevesebb drága ( = magasabb árrésű) készülék fogyna, ha az olcsóbb is elég jó lenne. (Vegyük pl. a távirányítót: a WebOS egyértelműen az MR-re van optimalizálva, hagyományos távirányítóval egyes funkciók elérhetetlenek, és sokkal rosszabb a felhasználói "élmény", ennek ellenére az olcsóbb készülékekhez nem jár.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák