Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • moltam88

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, hogy ha PC-ről játszok le filmeket az LK530-ason, akkor bizonyos jeleneteknél akadoznak a filmek, általában lassú mozgásoknál (akció jelenetekkel pl. nincs probléma). A hardverral nincs probléma az megbírkózik a filmekkel, olyan mintha valahogy a képfrissítést nem tudja normálisan összehangolni a TV-vel. A filmek általában 23.997 képkockát tartalmaznak másodpercenként, a TV-re küldött jel pedig 50 vagy 60Hz-es, de egyikkel se tökéletes. Videókártya ATI Radion HD 5750-es, legfrisebb driverrel. Többféle media playerrel is próbáltam (Media player classic, amit használni szoktam, illetve VLC), de mindegyiknél fenn állt a jelenség. A PC 1.3-as category 2-es HDMI kábellel (3m) van összekötve a TV-vel. Próbáltam még a Smooth video projektet, de akárhogy próbáltam, nem nyúlt bele a videóba, így ráhagytam.

    Esetleg valakinek valami ötlet, hogyan tudnám megoldani? Vagy ez PC esetében mindig ilyen 24hz-es filmek miatt? Egy külső média lejátszó közbeiktatása esetleg megoldhatná a problémát (azok remélem csak normálisan kezelik ezt le...)? Vagy a kábellel lehet gond?

Aktív témák