Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz joysefke #22 üzenetére

    A Linuxok működéséért pontosan ugyanannyira vállalnak felelősséget, mint a Windowsok működéséért, se jobban, se kevésbé, azaz semennyire!
    Csakhogy a mindennemű garancia nélküli terméket Linux esetében ingyen megkaphatod, míg Windows esetében nem. :P

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Keitaro #27 üzenetére

    Talán mondjuk inkább úgy, hogy a Windows ára eltörpül amellett, amennyibe egy akármilyen rendszer fenntartása kerül. Mert a Linuxot költséges fenntartani, az tény, de a Windowst is.
    A Linuxot megfelelően bekonfigurálni kétségtelenül nehézkesebb, ha csak egyszerű dolgokat akar beállítani az ember, de a problémásabb, trükkösebb dolgokat sokszor már könnyebb megcsinálni, mint Windowson. Továbbá a Linux, ha egyszer jól beállítják, sokkal stabilabban ''tartja magát'', mint a Windows, ami hajlamos olykor magától elhalálozni, vagy a tartós haldoklás állapotába kerülni.
    Voltál már Windows rendszergazda? Mondjuk egy netre közvetlenül kirakott (külön tűzfalgépre nincs lehetőség), hozzá nem értők által intenzíven használt Windowsos gépen? ;]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz simonzé #30 üzenetére

    Tényleg tud a Windows stabil lenni. Csak az a gáz ezzel, hogy igen nagy részben a szerencsén múlik, hogy meddig marad stabil. Nagy odafigyeléssel és konzervatív beállításokkal ugyan jelentősen lehet növelni a megbízhatóságát, de ha olyan rendszert kellene összeállítanom, ahol nem megengedhető (azaz baromi sokba kerül) egy esetleges rendszerösszeomlás, akkor tuti nem Windowst használnék (feltéve, hogy van rá lehetőség).

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz X-COM #31 üzenetére

    Persze, nyilván meg lehet, de a hangsúly itt a viszonylagon van. Viszonylag hatékonyan meg lehet védeni a Windowsos gépet, ellentétben pl. egy Linuxossal, amit igen hatékonyan meg lehet védeni. :)
    Nem akarok sem nagyon részletekbe menni, sem flame-et indítani, de még ha le is tiltok egy tűzfalban mindent, amit lehet, és vírusírtó is figyel a gépben, akkor sem tudok kivédeni mondjuk egy, az MS HTML engine-jében levő új biztonsági rést kihasználó weboldal támadását, vagy mondjuk egy email mellékletében érkező még ismeretlen vírust, stb.
    A biztonsági javítások telepítése sem éppen egyszerű... kiválasztani, hogy melyik szükséges, felrakni távolról, stb. Meg lehet oldani, de macerás.
    Nem azt mondom, hogy a Windows szar (legszívesebben ezt mondanám, de semmi értelme nem lenne), de nagyon komoly hiányosságai vannak még a sokat hangoztatott ''egyszerű használat'' terén is.
    Két baromi nagy előnye van: a szakmailag képzetlen júzernek elsőre (viszonylag) kézreáll (de egyre inkább lehet a Linuxot is könnyen használhatóvá tenni), plusz egy rakat program csak Windows alá elérhető.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz X-COM #37 üzenetére

    ''a bintonsági javítások telepítésére találták ki az automatic updates-t és a sus servert''
    Automatic updates: no igen. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz X-COM #37 üzenetére

    ''na de mi a baj a serverekkel?''
    Na jó... ebből tényleg flame lenne, inkább hagyjuk. Elhangzottak már ezek az érvek oda-vissza sok fórumon sokszor. Én a magam részéről soha nem használnék Windowst szervernek, de IIS-t aztán főleg nagyon nem. De ha valakinek ez tetszik, hát egészségére! :D

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz X-COM #43 üzenetére

    Tényleg nem használtam még IIS-t rendes szerverként (csak kipróbáltam otthon, rövid időre).
    De miért kellett volna használnom és megvárni, amíg valami gáz lesz vele? Főleg, hogy van alternatíva?

    Az egy dolog, hogy azt mondod, hogy az IIS-nek ez meg ez az előnye van, ilyesmin lehet értelmesen vitatkozni, de azt ne mondd, hogy konkrétan használni is kell ahhoz, hogy az ember megalapozottan azt mondhassa, hogy nem kér belőle. Ez kábé olyan, mintha azt mondanád, hogy amíg nem voltál öngyilkos, vagy nem használtál heroint, csak ''mendemondák'' alapján tájékozódtál a dologról, addig nem mondhatsz megalapozott véleményt róla. (Most az IIS-t nem az öngyilkossághoz akartam hasonlítani, csak egy durva, de érthető példát hoztam.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz X-COM #42 üzenetére

    Licenc: WMP és SP3
    Tényleg nem nagy ügy igazából, de nem árt észben tartani, hogy a Microsoft hajlamos ilyesmire... Ki tudja, mi lesz a következő?
    De persze nem emiatt aggódok elsősorban, ez sokadrangú kérdés.

    Az viszont nem sokadrangú, hogy egyes update-ek, service packek elcseszhetnek bizonyos programokat. Nem azt mondom, hogy ez nagyon gyakori jelenség, de megesik, tehát fel kell rá készülni.

    A SUS abból, amit leírtál jónak hangzik, majd utánanézek. :)
    Bár most csak 1-2 különálló Windowsos géppel foglalkozok, ezekhez ilyesmi eléggé overkill lenne, de ki tudja, mit hoz a jövő. :)
    (Egyébként olvastam már róla, csak nem nagyon foglalkoztam vele eddig.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz rog #46 üzenetére

    Nem egyértelmű, hogy mit gondolok róla abból, amit eddig írtam? :F
    Nem egyértelmű, hogy pl. biztonsági szempontból tartom-e kockázatosnak, vagy esetleg a színe nem tetszik?
    Miért provokálsz?

    Írtam, hogy nem akarok a szerver témából flame-et (#40), elmondtam a véleményemet a Windows bizonyos vonatkozásaival kapcsolatban, de nem a MS szerverekről nyilatkoztam. Konkrétan azokról csak annyit írtam, hogy én nem használnám őket. Nem írtam megalapozatlan vádakat az IIS-sel szemben, amiket most (elvárhatóan) indokolnom illene (mert semmilyen vádakat nem írtam).

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz rog #54 üzenetére

    Nagyon félreérted a helyzetet.
    Nem vártam tőle konkrétumokat, és vitatkozásra való felhívás volt a #43-ban.

    Azt írtam, hogy ne mondja, hogy amíg nem használtam az IIS-t addig nem nyilatkozhatok róla, mert szerintem bizonyos vonatkozásairól így is lehet megalapozott véleményem. (Persze lehet azzal vitatkozni, hogy igazam van-e.)
    De nem akartam, hogy ez valamiféle kinyilatkoztatásnak tűnjön, amivel mindenféle vitát el akarok hárítani, ezért is emeltem ki, hogy elvileg lehetnének olyan felvetések, amiről lehetne vitatkozni.
    Csak ennyit jelentett, amit a #43 második bekezdésében írtam.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz WN31RD #59 üzenetére

    Javítás: kimaradt egy nem:
    ''Nem vártam tőle konkrétumokat, és nem vitatkozásra való felhívás volt a #43-ban.''

    Sorry... :B

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz rog #62 üzenetére

    Az IIS-ről nem írtam semmi konkrétat, csak desktop témában nyilatkoztam érdemben. Elismerem, hogy X-COM a desktop Windowsokhoz is feltehetően sokkal jobban ért, mint én (soha nem is állítottam ennek az ellenkezőjét), de azért még lehet véleményem erről (mert a desktop Windowsokhoz azért a ''szinte semmit''-nél én is jobban értek). Ha tévedek, majd vitázunk, és kijavít.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz rog #74 üzenetére

    [OFF]
    ''mondtad, hogy iis-t semmikepp. arra hogy miert nem, a vegso a valasz az volt, hogy mondja meg miert igen.''
    Jó, értem, hogy mit értettél félre, vagy inkább, hogy mit képzeltél oda az hozzászólásaimba.

    Tényleg mondtam, hogy én IIS-t semmiképpen nem használnék, amit lehet úgy is érteni (teljesen jogosan), hogy az IIS-t semmiképpen nem ajánlom. Eddig oké.
    De légy szíves, mutasd meg, hogy hol adtam én azt a végső választ, hogy ''mondja meg, miért igen''! :F
    [/OFF]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz WN31RD #77 üzenetére

    [OFF]
    Le kell lépnem sajnos...
    Közben egyébként elhangzott sokminden, amivel egyetértek, főleg Sipitől.
    [/OFF]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Aktív témák