Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bozso68

    senior tag

    válasz csoresz2 #3196 üzenetére

    Tuti nagy a várakozás, a kereskedők részéről is.
    Komoly elemzések eredménye lesz a beszerzési mennyiség. A kínaiak biztosan nem bizományba adják a gépeket, tehát a hazai forgalmazóknak kell beletapsolni egy valag pénzt saját tőkéből, vagy hitel(keret)ből. Ők szerintem meg úgy gondolkodnak, hogy annyit rendelnek be, amennyit tutira el tudnak adni biztonsággal, mindenképpen az eredeti áron, tervezhető nyereséggel. Beragadt készletekkel bajlódni, akciózni nem igazán éri meg, szerintem egy rémálom volt a legelső, még 6GB-os, rossz hírű Y500-asok kitakarítása, amikor már itt jött az újabb, javított, 8GB-os verzió.
    A mostani készlethiány is ennek a biztonsági készletgazdálkodásnak az eredménye, tanulva az első hullámból. Nagy a várakozás, töretlenek az árak. Forgalmazók megállapodnak verziónként egy körülbelüli árban, és így mindenki a berendelt mennyiséget biztonsággal el tudja adni, mert megint hiánycikk lesz belőle.
    Aztán megint jön egy újabb, mondvacsináltan változtatott típusszám. Stb, stb...

    Kereskedő-vállalkozó vagyok kicsi rálátással a folyamatokra, nyakamat rá, hogy így megy...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák