Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunci

    aktív tag

    válasz VladimirR #33 üzenetére

    NEEEEEM. :DDD
    Csak próbálok valami idétlen példát mutatni .
    Most érted ?
    Fogod megveszed az adathordozót , s már magában feltételezik rólad , hogy
    '' Megkárosítasz valakit '' a felhasználása által .
    Noss ennyierővel minden adathordozót el lehetne kobozni .
    Vagy inkább mondjam azt , hogy akinél adathordozó van az mind lop :F

    WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz VladimirR #33 üzenetére

    Akár írhatna rá azt is. Én pl. volt, hogy csak öt-hat képet írtam fel egy CD-re, csakmert le akartam tesztelni az asztali DVD játszó képolvasóját. De van, aki csak egy szál novelláját írja a korongra, mert úgy kell beküldeni az aktuális pályázatra. Nem azon van a hangsúly, hogy az emberek 99%-a illegális anyagot tárol a CD/DVD lemezeken, hanem azon, hogy a maradék 1% viszont nem, ellenben az említett sápot rájuk is egyöntetűen kivetik. Bármilyen jogszabálynak, vagy egyéb rendeletnek akkor van létjogosultsága, amikor egy jól megindokolt cél elérését segíti, megfelelő eszközökkel és jól körülírt hatáskörrel. A cél itt ugye nyilvánvalóan az, hogy a kalózkodással kiesett jogdíjakat vmilyen pótlólagos eszközzel kompenzálják - jelen esetben a beszedett sáppal -, bár az más kérdés, hogy a forgalmazók/gyártók kivel és hogyan számolnak el az így befolyt többlet bevétellel, azt hogyan és kik között osztják el kompenzáció címén stb. Az eszközt imént említettük, a hatáskör pedig az írható médiák köre, ami legalább két aggályt is felvet: az egyik, hogy csak az optikai tárolók ''adóznak'', avagy a mágnesesekre is kivetik-e azt, mert az illegális tartalmak elvben lakhatnak akár floppyn, streameren, vagy mezei vinyón is (utóbbi sztem kifejezetten gyakori). Ha pedig a válasz nem, akkor felvetődik, hogy milyen alapon pécézték ki éppen a CD/DVD lemezeket, ami elvben versenyhátrányt okoz (az áfa versenysemleges, mert mindenre egyöntetűen kivetik). A másik aggály, ami eredetileg is szóba került, miszerint milyen alapon gondolják, hogy a médiamarkecban vett CD-imet warezes cuccokkal terítem be, nem pedig a Debian linux egy disztribúcióját írom ki rá (nekem nem is egy van, fejenként nyolc korong). Itt nyilvánvalóan nincs az eredeti céllal összehangolt hatáskör, egyszerűen nem tudhatják, ki fog illegalitásba vonulni (így ''jogosan adózni''), és ki fog jó úton járni, ok nélkül fizetve a settenkedőkre kivetett vámot. Így tehát maradunk mindnyájan potenciális kalózok, de mit is várnánk egy olyan világtól, ami minden embert potenciális adókikerülőnek, tilosban parkolónak, drogfogyasztónak, stb. tekint... :F

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Hunci

    aktív tag

    válasz VladimirR #33 üzenetére

    Elkapott Kalandor :)
    Átviszem a dolgot a L.O.!-ra :R

    WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

Új hozzászólás Aktív témák