Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz radi8tor #9243 üzenetére

    egy kapcsoló kör van ... jelenleg pipa kiállás van / lesz az álmennyezet felett és egy kapcsoló / egy pár vezetékkel...

    Arra gondoltam, hogy esp8266-tal (programozó vagyok :) ) - a három kört mobilról kapcsolhatóvá teszem ...de ha lenne egy jó wifis vagy bluetooth vezérlő ami tudna két körnél fényerőt kapcsolni egynél (mennyezet világítás) meg még pluszban rgb-t is állítani akkor az elégséges lenne... 1-2 trafóban gondolkodom, de lehet akár körönként 1-1 trafó is. Így ennek az az előnye, hogy vagy használva van a trafó ideális terhelésen (ahogy Macilaci írja), sőt itt az esp8266-tal + relé modullal (készen van nálam) meg tudom oldani a wifis kapcsolását 1-1 körnek... de ezt majd később :) most elég ha működik, mert eléggé túlfutottunk már az építkezés költségvetésén.

    Macilaci:
    - akkor azt javasolod, hogy pult világításnál 9,6 W/m 5050/60 ledeket használjak,
    - míg a mennyezet világításnál meg elég a 4,8W-os led... RGB esetleg praktikus ilyen helyre?
    - spotoknak a fényszórását nem szeretem annyira (így a led szalaggal szerintem jobb fény érhető el). Led panelben őszintén nem gondolkodtam főként tegnap olvastam róla először ... De arculatban sokkal közelebb áll a led fény "csík"

    Hol érdemes ledeket, trafókat, fém profilokat venni? Idő még van ...

Új hozzászólás Aktív témák