Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZTE_luky

    aktív tag

    válasz Teasüti #15005 üzenetére

    "Használhatsz akár több töltőt is, GND-t közösítve. "

    Hogyan gondolod? egyik töltőt kössem usb portra pl másikat meg z 5V GND bemenetre?

    "Arra amúgy figyelj, hogy ha gyors töltőd van, akkor az nem fog leadni 2A-t se csak úgy. Szabvány szerint 100 mA-rel indít a töltés amit az USB specifikáció szerinti 500 mA-re emel. A nagyobb áramokat csak úgy fogja leadni, ha azt a telefon kéri. Egyszerű a dolog, ha csak feszültségszintekkel kommunikál az adatbuszon, de lehet akár mikrochip vezérelt kommunikáció is."

    ez a töltőm, igen huawei QC. ÉS igazad van, erre valóban nem gondoltam, teljesen más a töltési mechanizmusa, nagyon jó h ezt tudattad velem, mi történhetett volna ha rádugom? pukkant volna, vagy csak random nem világítana a led?

    2. 82 pixelhez én inkább vennék egy megfelelő dugasztápot.
    Megtudnád pontosan írni nekem hogy a WS2812B 5050 szalagnak mennyi a fogyasztása (egy pixlenek pl)?
    mos tgondolkoztam hogyha mindneképp tápot kell vennem hozzá nagyobb rendszert építek és 110 pixeles lesz. de ahhoz hogy belőjem a pontos tápot tudnom kéne a paramétereket, de nem találtam erről hivatalos leírást, csak kínai oldalakon amiben nem bízom.

    3. A dekoráció elhelyezésétől függően esetleg rákötném egy közeli PC-re, igaz csak akkor világítana ha be van kapcsolva a gép.

    USB port messze nem ad le annyi áramerősséget nem? lehet hülyeséget írok de ezekben 1-2A több nem megy??

Új hozzászólás Aktív témák