Hirdetés

Aktív témák

  • JOkE01

    tag

    Sziasztok.

    Több hozzászólást olvastam, melyekben tanácstalonok a hozzászólók a 200k alatti 82 cm-es lcd tv-vel kapcsolatban.

    Engedjétek meg, hogy megosszam veletek a tapasztalatomat. Én vettem egy lg 32le2r típusu lcd tv-t az MM-ben 169.990 Ft ért. Nem vagyok szakértő, nincs olyan éles szemem ezekhez a dolgokoz, de nem bántam meg.

    A pc-vel összekötöttem vga kábellel 1360*720-as felbontáson használom vga üzemmodban.

    A kábeltévé adások valóban nem szépek, kb 1,5-2 méteres távolságon belül nézve. Távolabbról szerintem maximálissan élvezhető.

    A dvd lejátszómat (gagyi airis) scart csatlakozóval rákötöttem, és nagyon meglepődtem, hogy milyen szép képe van.

    Ami igazán meggyőzött természetessen a pc-ről nézett hddvd, hdtv rippek. Ezek általában 1280*720-as felbontásúak, de átértékeltem a filmnézés fogalmát, szerintem gyönyőrűek (főleg a CGI filmek, mesék).

    Az asztal szövegei nagyon jól olvashatóak kb 3-3,5 méterről nézem.

    Amit negatívumként említhetek az, hogy vak sötétben nem szépek a fekete részek inkább szürkés árnyalatuak lesznek, azonban a fényerő és kontraszt aránnyal sikerült egy elfogadható képet elérnem. De hangsúlyozom ez csak vaksötétben igaz.

    Bocs, hogy kicsit hosszan írtam. Remélem valaki hasznát veszi.

    A tv vel kapcsolatos bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. :)

Aktív témák