Hirdetés

Aktív témák

  • Balli

    őstag

    Tegnap próbáltam összekötni az LCD TV-met a számítógéppel kisebb-nagyobb sikerrel, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, hátha tud valaki segíteni:
    1.) A tv-m csak a sima analóg vga csatlakozása támogatja a PC funkciót, a DVI nem mint az le is van irva a kézikönyvében. Én ennek ellenére kipróbáltam, s meg tudtam jeleníteni a PC-m képét rajta mint DVI-al mint S-video összeköttetéssel, de mindkettőnél az volt a baj, hogy egyrészt nem adta vissza olyan szépen mint a VGA csatis, felbontás változtatásakor nem illeszkedett automatikusan a kép az LCD-hez, hogy az XP-m oldalai is láthatók legyenek és nem tudtam ugy megváltoztatni a felbontást, hogy csak az LCD képét változtassa mert automatán mindig átváltoztatta a montitorom képét is. Valamint ha elinditottam egy vidot az csak a moncsim képn jelent meg az LCD-n nem.
    Konkluzióként levonhatom, hogy csak VGA kábel összeköttetésben gondolkodjak, s felejtsem el a többit, mert a fenti dolgokat hiába próbálkoznék nem tudnám beállításokkal orvosolni??
    2.) Ha marad a sima vga összeköttetés, akkor veszek majd egy kábelt, de hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a moncsiba és az LCD-be is be legyen kötve egyszerre? Lehet kapni esetleg elosztót? Próbáltam a DVI-VGA átalakítót, úgy hogy DVI-ba bedugtam segitségével az vga kábelt s úgy csatlakoztattam a tv-hez, de nem ismerte fel a jelet.
    3.) Ha VGA-val kötöm össze a moncsit akkor a DVD/HD video képét teljes minőségben visszaadja, vagy csak DVI-al adná vissza? Mert vga-val megnéztem egy DVD filmet s nem éppen voltam elragadtatva a minőségen

    Athens 2004

Aktív témák