Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Denyiro

    tag

    Köszöntelek benneteket. Lassan esedékessé válik a családom -bő 15 éves- televíziója mellé egy másik beszerzése és az év végi akciókhoz közeledve nagyobb eséllyel tudom számomra kedvező kondíciókkal nyélbe ütni a vásárlást. A jelenlegi TV is egy Samsung, amely máig üzembiztosan teszi a dolgát és a képe is szép ez az egyik indíték, amiért maradnék a márka mellett. Olvasgattam a hozzószólásokban, tesztekben, hogy milyet is lenne érdemes beszerezni. Ha jól szűrtem le a konklúziót akkor a led, 3D tévék még csak úttörők de kell nekik idő, amíg kiforranak. Nagy általánosságban nekem úgy tűnt, hogy a legideálisabb választás a Samsung LE40C650 lenne, bár kicsit elbizonytalanodtam, mert azt is írták, hogy analóg adásnál nem olyan szép a képe mint amennyire istenítik. Legfőképpen televíziózásra filmnézésre lenne használva. Kérném véleményetek, ajánlásotok, hogy érdemes maradnom a kitaposott nyomvonalon -már az elődjét is nézegettem B650- vagy keressek új irányt inkább, netán várjak még?
    Apropó azt már sikerült megtudnom, hogy a médialejátszó elég jó benne. Ehhez kapcsolódna még azon kérdésem, hogy az avi formátumot felismeri, lejátsza?

    Denyiro

  • Denyiro

    tag

    Korábban kérdeztem már de eredménytelenül ezért újból tanácsotokat kérném talán több sikerrel. Televízió vásárlás előtt állva utánnaolvasgattam a dolgoknak de még bizonytalanabb lettem. Eddig a Samsung LE40C650 LCD televíziót preferáltam mint leendőt de aztán tovább nézelődtem és a Panasonic TX-P42G20E plazma is felmerült mint esélyes. Ha az árat most figyelmen kívül hagyjuk -mivel hosszú távra veszem a televíziót- akkor szerintetek melyik lenne jobb?
    Mindkettő mellett és ellen is szólnak érvek. A teljesítmény felvétele ha jól tudom a két TV-nek közel egyező.

    Denyiro

  • Denyiro

    tag

    Egy dolog biztos, aki kételkedik a nézési távolság és képátmérő kapcsolata dologban annak javaslom látogasson meg mondjuk egy MM üzletet ahol több méretű televízió van kiállítva. Érzékelni fogja a különbséget nagyobb felontású képi tartalmak esetében.
    Esetemben ez megtörtént és felkerestem én is csak én konkrétan plazmákat nézegettem. Egy 42"-os HD Ready Pana C3-at és egy 42"-os Full-HD U30-as Pana készüléket tudtam egymás közelségéből kifolyólag összehasonlítani. A C3-ason sima tv adás ment, annak jót tett a távolság de a másikon (gondolom gyári demóanyag ment rajta: kutyatáncoltatás) valami jobbfajta video mehetett, mert olyan tűéles volt a képe, hogy szinte lemászott a képernyőről -az erős bolti fényár ellenére is- közelebb menve hozzá még élvezetesebb volt a részletgazdagsága miatt. Szóval ha másnak nem is de legalább a saját szemünknek próbáljunk hinni.

    Denyiro

  • Denyiro

    tag

    válasz vlevi #11317 üzenetére

    Igen, szerintem a tudatos vásárló aki nagyobb összeget ad ki egy olyan fogyasztási cikkre, amivel akár több éven keresztül fog szembesülni az előtte igyekszik körbenézni a kapható termékek között és a rendelkezésre álló anyagi forrásából törekszik a legjobbat választani. Egy ideje már nézelődöm én is ha a közeledő cserére kerül sor akkor az árához mérten kellően jó készüléket szerezzek be.
    Jelenleg a plazma felé húzok, mivel a 42"-os C3 ára kellően baráti és szép a képe is de egyenlőre kivárok, hátha az idő nekem dolgozik.
    Nomeg szeretném elkápráztatni a szüleimet is hadd lássák van új a nap alatt. Persze előtte azért a bejáratás nyűgén még át kell majd esnem a televízióval ha a plazma technológiát választom de utána már a ghostolásra sem lesz mégúgysem hajlamos.
    Ami fontos még az az állítólagos őszi 16:9-es képarányra átállás. Akkor talán kevésbé lesz gond azokkal a fránya ki bizbazokkal, amelyek ellenségei a plazmának

    [ Szerkesztve ]

    Denyiro

Aktív témák