Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Brave_86 #124 üzenetére

    Otp-st is beadhatod a felmondast, de ott is kerdezz ra, hogy eleg-e ha a felmondasi ido alatt eri el a 4 evet. (Felmondasnal a kiutalasi idopontnak nincs jelentosege, napra pontosan 90 napra kell fizetniuk.)
    Tort ev, azaz megosztas utan de apr.1 elott befizetett osszegekre van a 7.5 % az alabbiak alapjan: az elozo ugyfelevre is jar a 30%, DE max. a 4. negyedevben (mar abban vagy) a teljes osszegre jaro alltamnak max. az 1/4-e. Tehat ha egesz evben osszesen 120e-et fizetsz, akkor egesz evre 36e jar, DE ha a 120-bol 60e-et a 4. negyedevben fizettel, akkor a 36-nak az 1/4-eben, azaz 9e-ben van maximalizalva. Ha mondjuk a masik 60e-et me'g ev elejen fizetted, akkor erre az esetre 27e kaphato csak (18 a masik 60-ra).
    Ezen okfejtes menten, mivel elozo evre azon a szerzodesen 0 korabbi befizetes lesz, mind 4. negyedevesnek szamit, barmennyit fizetsz be (max. 240e-ig), a megkaphato 30%-nak csak az 1/4-et kapod, vagyis 7.5%-ot. Szerintem ha azon nem ulsz tovabbi 4 evet hanem 1-2 ev mulva hasznalod, es amugy a toke megvan es csak allna egy bankszamlan, akkor jo penz az me'g (plusz a netto 1% evi kamat jon ra). Ha viszont nincs szabad penz csak maximalizalni akarod a befizeteshez az alltam ara'nyt, akkor apr.1-tol fizess csak be. Arra jar a 30% mint rendesen, nem lesz ilyen torteves gond.
    Szerintem!
    Vicc az egeszben, hogy a 3. es 4. negyedeves szabalyt akkor talaltak ki, amikor a bankszamlara tobb volt a kamat mint az ltp-ben, ezert az emberek az ugyfelev vegen egyben toltak be a teljes eves penzt. Ez most megfordult, ilyen okbol mar az elso ket negyedevet kene buntetni, mert ok adnak ra 1% kamatot sot nekem me'g 3%-os van, kozben az allampapirok ahova tenni kell a penz megszabott reszet nem hoz ennyit... jo, nem sajnalom oket, mert a penz masik fele meg kint van athidalo hitel vagy lakaskolcson cimen magasabb kamaton.

Új hozzászólás Aktív témák